AUKUS: بایدن قرارداد زیردریایی استرالیا را در سن دیگو اعلام می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است با دو تن از نزدیک‌ترین متحدان آمریکا دیدار کند تا اعلام کند که استرالیا زیردریایی‌های تهاجمی هسته‌ای ساخت آمریکا را برای نوسازی ناوگان خود خریداری خواهد کرد، زیرا نگرانی‌های فزاینده درباره نفوذ چین در منطقه هند و اقیانوس آرام وجود دارد.

بایدن دوشنبه به سن دیگو سفر می کند، جایی که با آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا و ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا برای گفتگو در مورد شراکت هسته ای 18 ماهه موسوم به AUKUS، دیدار خواهد کرد.

این مشارکت که در سال 2021 اعلام شد، راه را برای دسترسی استرالیا به زیردریایی‌های هسته‌ای، که از قایق‌های با موتور معمولی مخفی‌تر و توانمندتر هستند، به‌عنوان وزنه‌ای در برابر افزایش نظامی چین هموار کرد.

سن دیگو اولین توقف بایدن در سفر سه روزه به کالیفرنیا و نوادا است. او در مورد پیشگیری از خشونت با اسلحه در جامعه مونتری پارک، کالیفرنیا، و برنامه های خود برای کاهش هزینه های داروهای تجویزی در لاس وگاس بحث خواهد کرد.

این سفر شامل توقف جمع آوری کمک های مالی خواهد بود زیرا بایدن فعالیت های سیاسی خود را پیش از برنامه های مورد انتظار خود برای اعلام نامزدی مجدد برای انتخابات در سال 2024 در ماه آینده افزایش دهد.

به گفته دو نفر آشنا با این ترتیب که به شرط ناشناس ماندن برای پیش نمایش برنامه ها صحبت کردند، استرالیا حداکثر پنج قایق کلاس ویرجینیا را به عنوان بخشی از AUKUS خریداری می کند. نسل آینده زیردریایی ها در بریتانیا و استرالیا با فناوری و پشتیبانی ایالات متحده ساخته خواهد شد. برنامه‌های اولیه مستلزم ساخت همه زیرساخت‌های استرالیایی در آدلاید، استرالیا است.

ایالات متحده همچنین بازدیدهای بندری خود در استرالیا را افزایش خواهد داد تا قبل از داشتن چنین زیرمجموعه هایی، این کشور را با فناوری های هسته ای بیشتر آشنا کند.

بایدن همچنین دیدارهای دوجانبه ای با آلبانیز و سوناک برگزار خواهد کرد که فرصتی برای هماهنگی استراتژی در مورد طیف وسیعی از چالش های جهانی از جمله جنگ روسیه در اوکراین و اقتصاد جهانی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اروپا چگونه می تواند جایگاه قطبی را در نوآوری به دست آورد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نوآوری به عنوان کلیدی برای حل …