ممکن است گری لاینکر با پیشرفت مذاکرات با بی‌بی‌سی به مسابقه روز بازگردد – گزارش‌ها | بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش‌ها، گری لینه‌کر به بازگشت به مسابقه روز نزدیک شده است، با صحبت‌های بی‌بی‌سی و مجری که گفته می‌شود پس از یک تعطیلات آخر هفته در برنامه‌ریزی «در مسیر درست حرکت می‌کند»، اگرچه هنوز همه مسائل به طور کامل حل نشده است، بی‌بی‌سی اعلام کرده است. گزارش شده است.

انتظار می‌رود این شرکت در پی تعلیق بحث‌برانگیز مجری، بازبینی دستورالعمل‌های رسانه‌های اجتماعی خود را اعلام کند، برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که لاینکر ممکن است موافقت کند در مورد آنچه توییت می‌کند بیشتر مراقب باشد.

منابع نزدیک به مهاجم سابق انگلیس به طور فزاینده ای مطمئن هستند که مناقشه بی طرفی در 24 ساعت آینده برای رضایت او حل خواهد شد.

گفته می‌شود که «اعتماد به‌افزایش» وجود دارد که او میزبانی برنامه محبوب بی‌بی‌سی را که هفته گذشته پس از توئیتی که در آن زبان مورد استفاده برای راه‌اندازی سیاست جدید پناهندگی دولت را با زبان آلمانی دهه 1930 از آن کنار گذاشته شد، از سر خواهد گرفت.

پوشش فوتبال در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی بی‌بی‌سی در سراسر آخر هفته تحت تأثیر قرار گرفت، زیرا کارشناسان، مجریان و خبرنگاران – از جمله آلن شیرر، ایان رایت و الکس اسکات – در همبستگی با لاینکر کنار رفتند.

مسابقه روز شنبه فقط به مدت 20 دقیقه بدون تفسیر یا تحلیل از مجریان پخش شد و نسخه یکشنبه نیز از قالب مشابهی پیروی کرد و 15 دقیقه کاهش یافت.

پوشش خبری بازی سوپرلیگ زنان بین چلسی و منچستریونایتد بدون ارائه قبل از بازی روز یکشنبه پخش شد و رادیو 5 لایو بسیاری از پوشش های ورزشی معمول خود را در آخر هفته با محتوای از پیش ضبط شده جایگزین کرد.

لینکر از زمانی که در روز جمعه از روی آنتن خارج شد، علناً در مورد این وضعیت اظهار نظر نکرد و به خبرنگاران گفت که “نمی توانم چیزی بگویم”.

تیم دیوی، مدیر کل بی‌بی‌سی، بابت این اختلال عذرخواهی کرده است، اما گفته است که استعفا نخواهد داد. او روز شنبه به بی‌بی‌سی نیوز گفت که در مورد چگونگی اصلاح قوانین بی‌طرفی برای کارکنان خارج از عملیات خبری پس از یک «روز دشوار» در «حالت گوش دادن» است. او لینهکر را “بهترین پخش کننده ورزشی در جهان” توصیف کرد و گفت که می خواهد او را دوباره روی آنتن ببیند.

رئیس بی‌بی‌سی، ریچارد شارپ، با فشار فزاینده‌ای برای استعفا مواجه است، زیرا سیاست این شرکت در مورد بی‌طرفی زیر سوال رفته است. شارپ، که در فوریه 2021 به عنوان رئیس منصوب شد، در ماه‌های اخیر بر سر کمک به نخست‌وزیر سابق بوریس جانسون برای تأمین تسهیلات وام 800000 پوندی درگیر شده است.

تحقیقات در مورد انتصاب او در حال انجام است، اما او اکنون مجدداً مورد بررسی قرار می گیرد، که هم صدراعظم سایه، ریچل ریوز، و هم وزیر فرهنگ سایه، لوسی پاول، موقعیت شارپ را با توجه به اختلافات لاینکر زیر سوال می برند.

ریشی سوناک گفت که مشکل بین بی بی سی و لاینکر باید توسط خود بی بی سی حل شود.

او گفت: «ریچارد شارپ قبل از زمان من، قبل از اینکه من نخست وزیر باشم، توسط یک دولت منصوب شد. این روند دوباره توسط فردی که به طور مستقل منصوب شده است بررسی می شود. درست است که این روند مسیر خود را به پایان می رساند. درست نیست که قبل از آن حدس و گمان کنم.»

بی بی سی در مورد تلاش های داخلی برای حل این وضعیت اظهار نظری نکرده است.

پل آرمسترانگ، سردبیر سابق Match of the Day، به بی‌بی‌سی گفت که «فقدان یکپارچگی… و دستورالعمل‌های روشن» برای نحوه اعمال بی‌طرفی در مورد کارکنان ورزشی وجود دارد و او «اصلاً از واکنش جمعی تعجب نکرد». مجریان، صاحب نظران و مفسران.

مارک تامپسون که بین سال‌های 2004 تا 2012 مدیرکل بی‌بی‌سی بود، به بی‌بی‌سی گفت که اجرای قوانین بی‌طرفی برای کارکنان غیرخبری پیچیده است و اشاره کرد که «بی‌بی‌سی وارد قرن بیست و یکم شده است».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکتی در مرکز منازعه تضاد منافع سوناک در رویداد داونینگ استریت شرکت کرد | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، آبان نیوز دریافته است که روسای …