در کاخ سفید، رابط آسیایی آمریکایی در جشن ها و بحران ها دستکاری می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – اریکا موریتسوگو دو روز در بازدید از پارک سیتی، یوتا، برای جشن گرفتن اولین فضای اجتماعی برای آمریکایی‌های آسیایی در جشنواره فیلم ساندنس بود که او را به پارک مونتری، کالیفرنیا فراخواندند، جایی که تیراندازی دسته‌جمعی در شب برگزار شد. در سال نو قمری در نهایت 11 نفر کشته شدند.

خانم موریتسوگو، 51 ساله، که اولین رابط ارشد کاخ سفید با جوامع آسیایی آمریکایی، بومیان هاوایی و جزایر اقیانوس آرام بود، با لباس های بیش از حد پشمی و کت پفی که برای سفر اصلی خود بسته بود، مجبور شد به سرعت دنده خود را تغییر دهد: از حالت تشویق در اسکی کشور تا سرایدار در حومه لس آنجلس.

او در جلسه دو هیئت ناظران شهرستان لس آنجلس گفت: «نمی‌توانم تصور کنم که این برای کسانی از شما که دوستان، همسایه‌ها، عمه‌ها، عموها و مادربزرگ‌ها را از دست داده‌اند، چقدر طاقت‌فرسا، چقدر دردناک و چقدر دردناک است. چند روز پس از تیراندازی در ژانویه، مکث کرد تا آرامش خود را به دست آورد. در غم مرگ غم انگیز برادران و خواهرانمان غمگینم را با شما در میان می گذارم.»

خانم موریتسوگو روز سه‌شنبه به همراه رئیس‌جمهور بایدن به پارک مونتری بازخواهد گشت که اولین بازدید خود از آن پس از تیراندازی را انجام دهد. این نوعی مأموریت است که با قلمرو نمایندگی جامعه آسیایی آمریکایی در کاخ سفید انجام می شود، در زمانی که نگرانی ها در مورد نژادپرستی و جنایات نفرت با تشدید تنش ها با چین و گسترش همه گیری ویروس کرونا افزایش می یابد.

بر اساس گزارشی که توسط Stop AAPI Hate، یک ائتلاف غیرانتفاعی که ردیابی و ردیابی می‌کند، در اوج همه‌گیری، که دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آن را «ویروس چینی» نامید، بیش از 6600 مورد نفرت علیه آمریکایی‌های آسیایی‌آمریکایی گزارش شد. به چنین حوادثی پاسخ می دهد. تا سال 2022، تعداد حوادث به نزدیک به 11500 افزایش یافت.

خانم موریتسوگو، فرزند والدین مهاجر نسل چهارم ژاپنی و نسل پنجم چینی در مصاحبه ای در ماه گذشته گفت: «این کار بسیار سخت است زیرا واقعاً بسیار مهم است. زمانی که منصوب شدم، مردم به من هشدار دادند که باید بسیار مراقب و محتاط باشم زیرا این چیزی نیست که بتوان با فاصله بالینی آن را تحلیل کرد.

این یک روز پس از انتصاب او مشخص شد، زمانی که یک مرد مسلح هشت نفر را کشت که نیمی از آنها سیک بودند، در یک تیراندازی دسته جمعی در یک مرکز فدرال اکسپرس در ایندیاناپولیس. خانم موریتسوگو وارد عمل شد و با اعضای شورای شهر و سایر افراد جامعه تماس گرفت تا بپرسد کاخ سفید چگونه می تواند کمک کند.

او پس از شنیدن حمله در پارک مونتری در ژانویه، همین کار را کرد، برای شرکت در جلسات عمومی، ترجمه سخنان آقای بایدن به چینی و ویتنامی، و شرکت در سه مراسم بیداری، یکی در مقابل سالن رقص که تیراندازی در آن رخ داد، به منطقه شتافت.

او همچنین به طور خصوصی با اعضای خانواده قربانیان در مرکز سالمندان لنگلی، در کنار معاون رئیس جمهور کامالا هریس، که سه روز پس از کشتار از آن بازدید کردند، صحبت کرد.

هیلدا سولیس، یکی از اعضای هیئت نظارت شهرستان لس آنجلس، در مورد خانم موریتسوگو گفت: “من فکر می کنم برای مردم دیدن او و دانستن اینکه کاخ سفید در میان جامعه AAPI ما حضور دارد بسیار مهم بود.”


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

خانم موریتسوگو که در اوآهو، هاوایی به دنیا آمد، قبل از اینکه آقای بایدن در آوریل 2021 او را به سمت فعلی خود منصوب کند، در میان فشار قانونگذاران دموکرات که نگران نبود آسیایی آمریکایی بودند، مدتی را به عنوان یک فعال حقوق مدنی، دستیار کنگره و مقام اداری گذراند. نمایندگی در میان نامزدهای کابینه وی.

سناتورها Mazie K. Hirono از هاوایی و Tammy Duckworth از ایلینویز رهبری مقاومت را بر عهده داشتند و هشدار دادند که تا زمانی که نگرانی های آنها برطرف نشود از نامزدهای پیشنهادی آقای بایدن حمایت نخواهند کرد. آنها پس از اینکه وی متعهد به انتصاب یک مقام ارشد متمرکز بر جامعه آسیایی آمریکایی شد، موافقت کردند.

خانم هیرونو گفت: «تنوع در قوه مجریه و نمایندگی مهم است.

خانم موریتسوگو که به رئیس دفتر کاخ سفید گزارش می دهد، قبلاً در دولت اوباما به عنوان دستیار وزیر در وزارت مسکن و شهرسازی خدمت می کرد. او همچنین حدود شش سال به عنوان دستیار ارشد دموکرات در کاپیتول هیل خدمت کرد، از جمله برای سناتور فقید دانیل کی. آکاکا از هاوایی و به عنوان مشاور حقوقی خانم داکورت.

از زمان حضورش در کاپیتول هیل و انتصابش به کاخ سفید، او برای لیگ ضد افترا و مشارکت ملی برای زنان و خانواده ها کار می کرد.

این روزها، او وقت خود را صرف پرواز برای سخنرانی در شهرهای سراسر کشور، بین دفترش و بال‌های شرقی و غربی، و گهگاه به کاپیتول هیل می‌گذراند تا با قانون‌گذاران گپ بزند و در نشست‌های گروه آمریکایی کنگره آسیا و اقیانوسیه شرکت کند.

او در جلسات در بال غربی می نشیند تا فرصت هایی را برای آوردن دیدگاه های آمریکایی آسیایی به گفتگو بیابد، یادداشت ها و نامه های دفاتر دیگر در کاخ سفید را مرور می کند و از نمایندگی AAPI در میان تعطیلات و جشن هایی که در کاخ سفید برگزار می شود اطمینان حاصل می کند. او در اوایل سال جاری اولین جشن سال نو قمری در کاخ سفید را رهبری کرد.

کاترین تای، نماینده تجاری ایالات متحده، گفت که خانم موریتسوگو صدای مهمی در مورد مسائل AAPI به کاخ سفید آورده است و او را “مغز سیاسی که با جامعه صحبت می کند” نامیده است.

خانم موریتسوگو همچنین حضور پررنگی در کاپیتول هیل ایجاد کرده است، جایی که با قانونگذاران برای تدوین قوانینی که در سال 2021 برای سرکوب جنایات ناشی از نفرت علیه آمریکایی های آسیایی-آمریکایی وضع شد، کار کرد.

«جامعه ما بسیار متنوع و ظریف است. این واقعاً آسان نیست. او چنین مالکیتی بر هر جنبه‌ای که بر جامعه ما تأثیر می‌گذارد می‌پذیرد و از چالش‌ها دوری نمی‌کند، که من واقعاً از آن قدردانی می‌کنم.»

خانم داکورث از مقامات کاخ سفید به دلیل مشارکت دادن خانم موریتسوگو در تصمیم گیری ها تمجید کرد.

خانم داکورث گفت: «آنها برای نظرات او ارزش قائل هستند، که به نظر من در تأثیرگذاری واقعی او بسیار قدرتمند بوده است.

خانم موریتسوگو گفت که امیدوار است در آینده بر اطمینان حاصل شود که قوانین فدرال اخیراً تصویب شده، از جمله اقدامات زیرساختی و لایحه سرمایه گذاری تولید نیمه هادی و تحقیقات فناوری، به نفع جوامع آسیایی آمریکایی باشد، تمرکز کند.

خانم موریتسوگو گفت، برای مدت طولانی، آسیایی‌آمریکایی‌ها «داستانی نامرئی را می‌سازند که فقط در زیر فرش جارو می‌شد یا نادیده گرفته می‌شد و پاک می‌شد تا زمانی که لازم بود کسی قربانی شود». تقریباً غیرممکن است که دیگر نامرئی باشیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …