همزمان با آغاز رزمایش نظامی کره جنوبی و آمریکا، کره شمالی موشک شلیک کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کره شمالی چند روز پس از آن که رهبر این کشور کیم جونگ اون به سربازانش دستور داد تا برای دفع “حرکات آماده سازی جنگی دیوانه وار” رقبای خود آماده شوند، اعلام کرد که آزمایش موشک های کروز زیردریایی انجام داده است.

این آزمایش روز یکشنبه، یک روز قبل از آغاز مانورهای نظامی مشترک مقیاس بزرگ توسط ارتش آمریکا و کره جنوبی انجام شد که کره شمالی آن را تمرینی برای تهاجم می داند.

این تمرین‌ها قرار است بزرگترین تمرین‌هایی باشند که در سال‌های اخیر برگزار می‌شوند. تمرینات کره جنوبی و ایالات متحده شامل یک شبیه سازی کامپیوتری به نام سپر آزادی 23 و چندین تمرین آموزشی ترکیبی است که در مجموع به عنوان سپر جنگجو FTX شناخته می شود.

خبرگزاری مرکزی رسمی کره روز دوشنبه اعلام کرد که هدف از پرتاب موشک ها تایید قابلیت اطمینان سیستم تسلیحاتی و سنجش عملیات تهاجمی زیر آب به سطح واحدهای زیردریایی این کشور است. این همچنین نشان می دهد که این کشور احتمالاً در طی 11 روز تمرین، فعالیت های آزمایشی تسلیحاتی تحریک آمیز انجام خواهد داد.

نمایش‌های تسلیحاتی کره شمالی در سال جاری که یک سال رکورد در آزمایش موشکی است، شامل پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک قاره‌پیما، موشک‌های کوتاه‌برد و یک سامانه موشکی کروز دوربرد در هفته‌های اخیر است.

کارشناسان می گویند تشدید آزمایش ها و تهدیدهای کره شمالی نشان دهنده توانایی انجام حملات هسته ای در کره جنوبی و علیه سرزمین اصلی ایالات متحده است.

کیم زرادخانه هسته ای پیونگ یانگ را بهترین تضمین برای بقای خود می داند و برخی تحلیلگران می گویند که او از تمرینات نظامی به عنوان بهانه ای برای آزمایش تسلیحات و بهبود زرادخانه هسته ای کشورش به عنوان راهی برای تضمین دست بالا در معاملات با ایالات متحده استفاده می کند. آنها می افزایند که کیم با تلاش برای وادار کردن واشنگتن به دیدن کره شمالی به عنوان یک قدرت هسته ای، می خواهد در مورد امتیازات اقتصادی بسیار مورد نیاز از موضع قدرت مذاکره کند.

کره شمالی برای سال‌ها تلاش زیادی برای دستیابی به توانایی شلیک موشک‌های اتمی از زیردریایی‌ها، قطعه کلیدی بعدی در زرادخانه شامل تسلیحات با برد بالقوه برای رسیدن به سرزمین اصلی ایالات متحده، به دست آورده است.

اوایل روز دوشنبه، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که پرتاب را از یک زیردریایی در آب های نزدیک شهر بندری سینپو در شرق کره شمالی در روز یکشنبه شناسایی کرده است.

کره شمالی مانورهای نظامی منظم کره جنوبی و آمریکا را به عنوان یک تهدید امنیتی بزرگ می بیند، اگرچه متحدان می گویند رزمایش های آنها دفاعی است.

روز دوشنبه، وزارت خارجه کره شمالی همچنین ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی را متهم کرد که قصد دارند جلسه شورای امنیت سازمان ملل را برای بحث در مورد آنچه که آن را «مسئله حقوق بشری ناموجود» خواند، تشکیل دهند. در این بیانیه آمده است که کره شمالی «سخت‌ترین اقدام متقابل را علیه شریرانه‌ترین توطئه‌های خصمانه آمریکا و پیروانش انجام خواهد داد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه های طرفدار کرملین ویدئویی از حمله سربازان اوکراینی به زن و نوزاد را ضبط کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه‌های طرفدار کرملین در حال نمایش …