HSBC عملیات بانک سیلیکون ولی در بریتانیا را خریداری می کند | HSBC

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت در آخرین لحظه با HSBC قراردادی را برای خرید عملیات بانک سیلیکون ولی در بریتانیا منعقد کرده است و هزاران استارت‌آپ و سرمایه‌گذار فناوری بریتانیا را از ضررهای بزرگ پس از بزرگترین ورشکستگی بانک از سال 2008 نجات می‌دهد.

این تصاحب تصمیم اولیه بانک انگلستان مبنی بر ورشکستگی SVB UK را لغو می کند، پس از ورشکستگی وام دهنده که در ابتدا ناشی از ترس از کسری چند میلیارد پوندی در ترازنامه شرکت مادر آمریکایی بود. این بانک آمریکایی روز جمعه بسته شد و دارایی های آن توسط مقامات توقیف شد.

«امروز صبح، دولت و بانک انگلستان فروش خصوصی بانک سیلیکون ولی انگلستان به HSBC را تسهیل کردند. سپرده‌های HSBC بدون حمایت مالیات دهندگان محافظت می‌شوند، من دیروز گفتم که مراقب بخش فناوری خود خواهیم بود و برای تحویل فوری کار کرده‌ایم. جرمی هانت صدراعظم در توییتر گفت که این وعده.

انتظار می‌رود که تصاحب HSBC از منابع مالی 3500 مشتری SVB UK محافظت کند، از جمله صدها استارت‌آپ فناوری که نگران از بین رفتن سپرده‌هایشان هستند.

مقامات در حال بررسی طیف وسیعی از گزینه‌ها برای کمک به مشتریان SVB UK در پرداخت دستمزدها و تامین‌کنندگان بودند، از جمله یک صندوق اضطراری که می‌تواند راه نجات نقدی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها فراهم کند، و همچنین وام‌های تضمین شده توسط دولت برای این بخش، مشابه وام‌هایی که در طول دوره به کسب‌وکارها ارائه می‌شد. بحران کووید

پس از 72 ساعت پرتنش، ریشی سوناک در مذاکرات آخر هفته با اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، و هانت که هشدار داده بود بخش فناوری و علوم زیستی در نتیجه سقوط بانک در معرض “خطر جدی” قرار دارد، قفل شده بود. .

در حالی که تحلیلگران می‌گویند احتمال کمی برای سرایت در بخش بانکی وجود دارد – با توجه به اینکه بزرگترین بانک‌ها به طیف وسیع‌تری از مشتریان خدمات می‌دهند و سرمایه زیادی دارند، استارت‌آپ‌های فناوری و سرمایه‌گذاران نگران تأثیرات موجی برای این بخش بودند. گروهی متشکل از بیش از 200 مدیر فناوری در نامه ای سرگشاده به هانت در آخر هفته هشدار دادند که از دست دادن سپرده ها می تواند صنعت را فلج کند و بسیاری از مشاغل در معرض خطر ورشکستگی یک شبه قرار دارند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این درحالی است که ایالات متحده بسته حمایتی اضطراری خود را برای جلوگیری از پیامدهای سقوط بانک سیلیکون ولی در هفته گذشته اعلام کرد. مشتریان SVB روز دوشنبه به تمام پول نقد خود دسترسی خواهند داشت و در واقع سقف 250,000 دلاری (206,600 پوند) محافظت از سپرده خود را حذف خواهند کرد. این معامله زمانی انجام شد که تنظیم‌کننده‌ها بانک Signature مستقر در نیویورک را منحل کردند – یکی از بانک‌های اصلی صنعت کریپتو – که سپرده‌گذاران آن نیز از ضرر جلوگیری خواهند کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت‌های آب در انگلیس با جریمه‌های سخت‌تر تحت طرح «آلای‌دهنده‌ها بپردازند» مواجه می‌شوند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شرکت های آب در انگلیس …