بانک سیلیکون ولی: HSBC “در آستانه معامله نجات” برای SVB UK – تجارت زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقدمه: شرکت های فناوری بریتانیا پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی منتظر اخبار هستند

صبح بخیر.

پس از سقوط SVB در اواخر هفته گذشته، شرکت‌های فناوری انگلیسی با پول در بانک سیلیکون ولی در بریتانیا مشتاقانه منتظرند که آیا امروز برای محافظت از آنها یک معامله نجات به توافق برسد یا خیر.

وزارت خزانه داری و بانک انگلستان تا آخر هفته کار می کنند، در میان هشدارهایی مبنی بر اینکه بخش فناوری بریتانیا ممکن است آسیب جدی ببیند، مگر اینکه بسته به سرعت توافق شود.

ده‌ها شرکت فناوری در مراحل اولیه در بریتانیا به دولت هشدار دادند که این بخش با «تهدید وجودی» مواجه است، با توجه به بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که با SVB UK بانک دارند.

جرمی هانت صدراعظم بر یافتن راه هایی برای حفظ جریان نقدینگی به گروه های فناوری متمرکز شده است. صبح یکشنبه، هانت به اسکای نیوز گفت که سقوط SVB خطری سیستماتیک برای سیستم مالی ایجاد نمی کند.

اما، او گفت که در صورت از بین رفتن سپرده‌ها با فروپاشی SVB UK، کسب‌وکارهای نوپا در سراسر بخش فناوری و علوم زیستی در معرض خطر جدی قرار دارند:

… خطر جدی برای بخش فناوری و علوم زیستی ما وجود دارد.

“این اتفاق می افتد که از پول برخی از امیدوار کننده ترین و هیجان انگیز ترین مشاغل خود مراقبت کنیم.

دیشب یک پیشنهاد برای شعبه انگلستان SVB اعلام شد. کنسرسیومی از سرمایه گذاران به رهبری بانک لندنیک بانک تسویه حساب بریتانیا، پیشنهاد رسمی به خزانه داری ارائه کرده است.

آنتونی واتسون، مدیر اجرایی گروه و بنیانگذار بانک لندن گفت:

بانک سیلیکون ولی با توجه به جامعه حیاتی که در آن خدمت می کند، نمی توان اجازه شکست داد.

این یک فرصت منحصر به فرد است تا اطمینان حاصل شود که بریتانیا دارای بخش بانکی متنوع تری است و در عین حال امکان تداوم خدمات به پایگاه مشتریان SVB در بریتانیا را فراهم می کند. برای این لحظه بسیار ناامید کننده خواهد بود که منجر به تثبیت بیشتر قدرت در بین بانک های بزرگ شود.»

پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی – که در روز جمعه در بزرگترین ورشکستگی یک بانک آمریکایی از سال 2008 توسط رگولاتورهای ایالات متحده تعطیل شد، رگولاتورهای ایالات متحده شب گذشته برای تقویت اعتماد به سیستم بانکی آمریکا اقدام کردند.

فدرال رزرو و خزانه داری ایالات متحده اعلام کردند که ایالات متحده بانک سیلیکون ولی سپرده گذاران امروز دسترسی کامل به پول خود خواهند داشت و در واقع محدودیت میزان محافظت از پول در صورت شکست بانک را افزایش می دهند.

سیاستگذاران همچنین از بسته شدن یکی دیگر از بانک های آمریکایی به نام نیویورک خبر دادند امضاو همچنین از اقدامات جدید تامین مالی اضطراری برای کمک به بانک ها برای رفع نیازهای سپرده گذاران خود رونمایی کرد.

این اقدام ایالات متحده نگرانی هایی را در مورد “خطر اخلاقی” افزایش می دهد. اما مدیر صندوق سرمایه گذاری میلیاردر بیل آکمن از مداخله استقبال کرد و هشدار داد که بدون آن “ما در دهه 1930 بانکداری را در روز دوشنبه ادامه می‌دادیم”.

این یک کمک مالی نبود. در طول GFC، دولت پول مالیات دهندگان را در قالب سهام ممتاز به بانک ها تزریق کرد. از دارندگان اوراق قرضه حمایت می شد و سهامداران به درجات مختلف رقیق شدند. پول مالیات دهندگان در معرض خطر بزرگی قرار گرفت. بسیاری از افرادی که اشتباه کردند کمترین رنج را متحمل شدند… https://t.co/mjwcnVRV9X

– بیل اکمن (@BillAckman) 13 مارس 2023

برنامه کار

اتفاقات کلیدی

در اینجا اد کانوی از Sky است:

جدید:
شعبه بانک سیلیکون ولی در بریتانیا به HSBC فروخته شد.
سپرده گذاران به طور کامل محافظت خواهند شد.
توسط اعلام خواهد شد @bankofengland و @hmtreasury به زودی
بزرگترین فروش یک بانک بریتانیایی از زمان بحران مالی

– اد کانوی (@EdConwaySky) 13 مارس 2023

Sly News: HSBC در آستانه معامله برای نجات بانک Silicon Valley UK

تحولات مهم

اسکای نیوز این را گزارش می کند HSBC هلدینگ ها در آستانه معامله ای برای نجات بانک سیلیکون ولی انگلستان است که از ورشکستگی آن جلوگیری می کند.

اختصاصی: HSBC Holdings در آستانه معامله ای برای نجات بانک سیلیکون ولی انگلستان است و از ورشکستگی وام دهنده متمرکز بر فناوری جلوگیری می کند. اعلامیه ای از سوی شرکت و خزانه داری قریب الوقوع است. بیشتر به زودی

– مارک کلاینمن (@MarkKleinmanSky) 13 مارس 2023

راس شاو، بنیانگذار Tech London Advocates، می‌گوید بخش فناوری بریتانیا امیدوار است پاسخی مشابه به بسته‌ای که شب گذشته در ایالات متحده اعلام شد، دریافت کند.

شاو به رادیو بی بی سی گفت:

آنچه ما امیدواریم رویکرد مشابهی از سوی دولت بریتانیا در اینجا است که به آن طرح جبران خدمات مالی می‌گویند.

[We are hoping] FSCS رویکرد مشابهی را با ایالات متحده اتخاذ خواهد کرد، یعنی مردم از آن محافظت و پوشش کوتاه مدت برخوردار می شوند.

احساس اینجا این است که هیچ کس کمک مالی مالیات دهندگان را نمی خواهد.

Sunak: تلاش برای “پیدا کردن بهترین راه حل” برای سقوط SVB.

نخست وزیر بریتانیا، ریشی سوناک، هواپیمای خود را در حالی که روز یکشنبه به سن دیگو می رسد، پیاده می کند
نخست وزیر بریتانیا، ریشی سوناک، هواپیمای خود را در حالی که روز یکشنبه به سن دیگو می رسد، پیاده می کند عکس: استفان روسو/AP

ریشی سوناک به دنبال اطمینان دادن به کسب و کارهای بریتانیایی در مورد سقوط بانک سیلیکون ولی در یکشنبه شب بود. اوبری آلگرتی خبرنگار سیاسی ما گزارش می دهد.

نخست‌وزیر بریتانیا در حالی که برای گفتگوهای دفاعی با رئیس‌جمهور جو بایدن و نخست‌وزیر استرالیا آنتونی آلبانیز به ایالات متحده سفر می‌کرد، گفت: «سیستم مالی کلی ما سالم است و جای نگرانی وجود ندارد».

او اشاره کرد که اعلامیه ای قریب الوقوع است و گفت: «به زودی چیزی برای گفتن خواهیم داشت».

بلافاصله پس از فرود در سن دیگو، نخست وزیر به پخش کنندگان گفت که او وضعیت را در طول پرواز 15 ساعته زیر نظر داشته، با صدراعظم صحبت کرده و با تنظیم کننده ها از جمله بانک انگلستان در تماس بوده است.

ریشی سوناک می‌گوید که در سفر 15 ساعته هواپیما به سن دیگو کار می‌کند و با صدراعظم و بانک انگلستان صحبت می‌کند تا «بهترین راه‌حل» را برای فروپاشی SVB بیابد.

او می گوید مردم باید مطمئن شوند که سیستم مالی ما سالم است و جای نگرانی نیست.

– اوبری آلگرتی (@breeallegretti) 13 مارس 2023

سوناک تاکید کرد که او “نگرانی را درک کرده است که مردم در مورد آنچه در SVB در حال رخ دادن است، فکر می کنند”.

او افزود که بر “پیدا کردن بهترین راه حل” متمرکز شده است که “به حمایت از بخش فن آوری پیشرو جهان و همه مشاغل با مهارت بالا که پشتیبانی می کند ادامه دهد.”

FT: بریتانیا برای نهایی کردن فروش واحد بانک سیلیکون ولی قبل از باز شدن بازارها رقابت می کند

وزرای بریتانیا و بانک انگلستان در حال رقابت برای پایان دادن به فروش خصوصی بازوی بریتانیایی بانک سیلیکون ولی قبل از باز شدن بازارها در صبح او هستند، پس از گفتگوهای تمام شبانه دیوانه وار.

افرادی که در جریان مذاکرات قرار گرفتند گفتند که خریدار بالقوه در طول شب با BoE تماس های کنفرانسی برقرار می کرد. فایننشال تایمز گزارش می دهد.

یک نفر گفت: “معامله انجام نشده است، اما ما امیدواریم که بازار باز شود.”

فروش بانک آسیب دیده انتخاب ارجح جرمی هانت، صدراعظم بریتانیا است، زیرا امیدواریم که دولت مجبور به مداخله بزرگ برای حمایت از سپرده گذاران نشود.

داستان کامل: ایالات متحده تمام سپرده ها را پس از سقوط بانک سیلیکون ولی تضمین می کند

تنظیم کننده های مالی ایالات متحده یکشنبه شب اقدامات اضطراری را برای جلوگیری از شیوع احتمالی ناشی از سقوط بانک سیلیکون ولی انجام دادند. همکار من اد هلمور گزارش می دهد.

این اقدامات شامل حصول اطمینان از این است که سپرده گذاران بانک ورشکسته به تمام پول خود در صبح دوشنبه دسترسی خواهند داشت.

رگولاتورها این اقدام را در بیانیه ای مشترک از جانت یلن، وزیر خزانه داری، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، و مارتین گرونبرگ، رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) اعلام کردند.

آنها در بیانیه ای گفتند:

“سپرده گذاران از روز دوشنبه 13 مارس به تمام پول خود دسترسی خواهند داشت. هیچ ضرر و زیان ناشی از تصمیم بانک سیلیکون ولی بر عهده مالیات دهندگان نخواهد بود.”

این اعلامیه در حالی منتشر شد که بانک امضا در روز یکشنبه توسط رگولاتورها بسته شد. در بیانیه آمده است که سپرده گذاران در امضا نیز کامل خواهند شد.

اقتصاد سرمایه تحلیلگر پل اشورث گفت:

«از نظر منطقی، این باید برای جلوگیری از گسترش هر گونه سرایت و از بین بردن بانک‌های بیشتر، که می‌تواند در یک چشم به هم زدن در عصر دیجیتال اتفاق بیفتد، کافی باشد.

اما سرایت همیشه بیشتر در مورد ترس غیرمنطقی بوده است، بنابراین ما تاکید می کنیم که هیچ تضمینی وجود ندارد که این کار موثر باشد.

بیشتر در اینجا:

موسسه تونی بلر شب گذشته هشدار داد که کسب‌وکارهای فناوری بریتانیا تا صبح امروز نیاز به تضمین امن بودن پول خود دارند، پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی.

TBI مدیر اجرایی سیاست گذاری، سام شارپس، گفت:

این یک لحظه حیاتی برای همه ما که به بخش فناوری بریتانیا اهمیت می دهیم است. مشکل از اینجا شروع نشد، اما ما به یک راه حل بریتانیایی نیاز داریم که از مشاغل آینده و بهترین شانس ما برای رشد اقتصادی محافظت کند.

واضح است که اگر کسب و کارها تا صبح این اطمینان را نداشته باشند که پولشان امن است، عواقب آن می تواند شدید باشد. این بدان معنی است که ما نمی توانیم صبر کنیم و ببینیم – این یک وضعیت اضطراری است و ما نمی توانیم به اصلاحات کوتاه مدت راضی باشیم.

آینده SVB یک ریسک عمیق برای بخش فناوری انگلستان است.

بدون راه‌حل، مشاغل، سرمایه‌گذاری و شرکت‌هایی که برای سلامت اقتصادی بریتانیا مهم هستند، ممکن است از بین بروند.

پاسخ کوتاه از @jeegarkakkad و من. 1/

– بندیکت کونی (@benedictcooney) 12 مارس 2023

برای محافظت از سپرده گذاران و اطمینان از اینکه شرکت ها قیمتی را پرداخت نمی کنند، بهترین گزینه خرید و افزایش سرمایه است، مانند گزارش های مربوط به بارکلیز. با این حال، گزینه‌های دیگر برای اطمینان از تضمین نمی‌توانند از روی میز حذف شوند.

– بندیکت کونی (@benedictcooney) 12 مارس 2023

این لحظه حقیقت برای جاه طلبی های دولت برای علم و فناوری است و سرعت و قاطعیتی که با آن این اتفاق می افتد بسیار مهم خواهد بود.

یک اصلاح کوتاه مدت ضروری است، اما راه حل های بلندمدت برای تقویت اکوسیستم ما باید اتفاق بیفتد.https://t.co/I2eCkp59XJ

– بندیکت کونی (@benedictcooney) 12 مارس 2023

مقدمه: شرکت های فناوری بریتانیا پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی منتظر اخبار هستند

صبح بخیر.

پس از سقوط SVB در اواخر هفته گذشته، شرکت‌های فناوری انگلیسی با پول در بانک سیلیکون ولی در بریتانیا مشتاقانه منتظرند که آیا امروز برای محافظت از آنها یک معامله نجات به توافق برسد یا خیر.

وزارت خزانه داری و بانک انگلستان تا آخر هفته کار می کنند، در میان هشدارهایی مبنی بر اینکه بخش فناوری بریتانیا ممکن است آسیب جدی ببیند، مگر اینکه بسته به سرعت توافق شود.

ده‌ها شرکت فناوری در مراحل اولیه در بریتانیا به دولت هشدار دادند که این بخش با «تهدید وجودی» مواجه است، با توجه به بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که با SVB UK بانک دارند.

جرمی هانت صدراعظم بر یافتن راه هایی برای حفظ جریان نقدینگی به گروه های فناوری متمرکز شده است. صبح یکشنبه، هانت به اسکای نیوز گفت که سقوط SVB خطری سیستماتیک برای سیستم مالی ایجاد نمی کند.

اما، او گفت که در صورت از بین رفتن سپرده‌ها با فروپاشی SVB UK، کسب‌وکارهای نوپا در سراسر بخش فناوری و علوم زیستی در معرض خطر جدی قرار دارند:

… خطر جدی برای بخش فناوری و علوم زیستی ما وجود دارد.

“این اتفاق می افتد که از پول برخی از امیدوار کننده ترین و هیجان انگیز ترین مشاغل خود مراقبت کنیم.

دیشب یک پیشنهاد برای شعبه انگلستان SVB اعلام شد. کنسرسیومی از سرمایه گذاران به رهبری بانک لندنیک بانک تسویه حساب بریتانیا، پیشنهاد رسمی به خزانه داری ارائه کرده است.

آنتونی واتسون، مدیر اجرایی گروه و بنیانگذار بانک لندن گفت:

بانک سیلیکون ولی با توجه به جامعه حیاتی که در آن خدمت می کند، نمی توان اجازه شکست داد.

این یک فرصت منحصر به فرد است تا اطمینان حاصل شود که بریتانیا دارای بخش بانکی متنوع تری است و در عین حال امکان تداوم خدمات به پایگاه مشتریان SVB در بریتانیا را فراهم می کند. برای این لحظه بسیار ناامید کننده خواهد بود که منجر به تثبیت بیشتر قدرت در بین بانک های بزرگ شود.»

پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی – که در روز جمعه در بزرگترین ورشکستگی یک بانک آمریکایی از سال 2008 توسط رگولاتورهای ایالات متحده تعطیل شد، رگولاتورهای ایالات متحده شب گذشته برای تقویت اعتماد به سیستم بانکی آمریکا اقدام کردند.

فدرال رزرو و خزانه داری ایالات متحده اعلام کردند که ایالات متحده بانک سیلیکون ولی سپرده گذاران امروز دسترسی کامل به پول خود خواهند داشت و در واقع محدودیت میزان محافظت از پول در صورت شکست بانک را افزایش می دهند.

سیاستگذاران همچنین از بسته شدن یکی دیگر از بانک های آمریکایی به نام نیویورک خبر دادند امضاو همچنین از اقدامات جدید تامین مالی اضطراری برای کمک به بانک ها برای رفع نیازهای سپرده گذاران خود رونمایی کرد.

این اقدام ایالات متحده نگرانی هایی را در مورد “خطر اخلاقی” افزایش می دهد. اما مدیر صندوق سرمایه گذاری میلیاردر بیل آکمن از مداخله استقبال کرد و هشدار داد که بدون آن “ما در دهه 1930 بانکداری را در روز دوشنبه ادامه می‌دادیم”.

این یک کمک مالی نبود. در طول GFC، دولت پول مالیات دهندگان را در قالب سهام ممتاز به بانک ها تزریق کرد. از دارندگان اوراق قرضه حمایت می شد و سهامداران به درجات مختلف رقیق شدند. پول مالیات دهندگان در معرض خطر بزرگی قرار گرفت. بسیاری از افرادی که اشتباه کردند کمترین رنج را متحمل شدند… https://t.co/mjwcnVRV9X

– بیل اکمن (@BillAckman) 13 مارس 2023

برنامه کار

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اروپا چگونه می تواند جایگاه قطبی را در نوآوری به دست آورد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نوآوری به عنوان کلیدی برای حل …