دولت بریتانیا آماده است تا طرح بازیافت بطری های اسکاتلندی را مسدود کند | سیاست اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هولیرود و وست مینستر در حالی که دولت بریتانیا در حال آماده شدن برای جلوگیری از حرکت سیاست دوم دولت اسکاتلند در سال جاری است، به سمت رویارویی دیگری پیش می روند.

آلیستر جک، وزیر اسکاتلند، قصد دارد درخواست دولت SNP برای معافیت تجاری برای طرح اصلی بازیافت خود را رد کند، اقدامی که به گفته کارشناسان می تواند به طور مهلکی این برنامه ها را تضعیف کند.

بر اساس این طرح، که قرار است در ماه آگوست آغاز شود، خرده‌فروشان اسکاتلندی باید 20 پوند به قیمت بطری‌ها و قوطی‌های یک‌بار مصرف اضافه کنند، که مصرف‌کنندگان می‌توانند با بازگرداندن آن‌ها برای بازیافت آن‌ها را پس بگیرند.

این بخش کلیدی از پلتفرم محیط زیست حزب ملی اسکاتلند است، اما اکثر کارشناسان معتقدند که برای درست کار کردن نیاز به معافیت از قوانین سراسر بریتانیا دارد که از اعمال مقررات مختلف برای یک محصول مشابه در انگلستان و اسکاتلند جلوگیری می کند.

جک از این طرح به‌عنوان بد طراحی و تورم‌زا انتقاد کرده و اخیراً به عوام گفته است که برای کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان بد است. وی به طور خاص در مورد احتمال اعطای معافیت گفت: «نقطه معافیت واقعاً بسیار بالا است، در غیر این صورت بازار داخلی انگلیس به چه درد می خورد؟»

فعالان محیط زیست می گویند که این طرح برای کاهش زباله و همچنین CO حیاتی است2 انتشارات اما رهبران کسب و کار می گویند که این امر نه تنها از طریق قیمت اضافی یک بطری، بلکه با هزینه های تولید و مدیریت مرتبط، هزینه های هنگفتی را به محصولات آنها اضافه می کند.

جک اخیراً به عوام گفت که بر اساس این طرح، قیمت یک بسته 12 بسته آب اسکاتلندی که در Aldi فروخته می شود از 1.59 پوند به 3.99 پوند افزایش می یابد.

اگر او کابینه را متقاعد کند که با رد درخواست هولیرود موافقت کند، احتمالاً تنها دو ماه پس از اینکه وست مینستر لایحه شناسایی جنسیت اسکاتلند را مسدود کرد، با دولت اسکاتلند اختلاف قانون اساسی دیگری ایجاد خواهد کرد. این تصمیم باعث ایجاد تنش بین دو دولت شد و احتمالاً به تصمیم نیکولا استورجن برای استعفا از سمت وزیر اول چند هفته بعد کمک کرد.

سخنگوی دولت اسکاتلند گفت: “ما انتظار داریم در اسرع وقت تصمیمی از سوی دولت بریتانیا اتخاذ شود، زیرا این همان چیزی است که برای شفافیت مطلق صنعت مورد نیاز است.”

یکی از مقامات هالیرود گفت که طرح سپرده گذاری بطری “کاملاً در صلاحیت واگذار شده است و با حمایت فراحزبی توسط پارلمان اسکاتلند در سال 2020 تصویب شده است”.

وزرای اسکاتلند سال‌هاست که طرح بازگرداندن بطری‌ها را برنامه‌ریزی می‌کنند و لورنا اسلیتر، وزیر سبز، آن را یک “تعهد بزرگ ملی” نامید که شامل 4000 تولیدکننده، 10000 ماشین “بازپس گیری” و 2 میلیارد ظروف نوشیدنی است.

بقیه بریتانیا در حال برنامه ریزی طرح سپرده گذاری بطری خود هستند، اما این طرح تا دو سال دیگر شروع نمی شود و بطری های شیشه ای را معاف می کند. در این دو سال، بارکدهای جداگانه ای برای نوشیدنی های اسکاتلندی مورد نیاز خواهد بود تا ثابت کنند کجا خریداری شده اند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سیاستمداران ارشد SNP از جمله هر سه نامزد رهبری حزب در مورد این برنامه ها ابراز تردید کرده اند. حمزه یوسف پیشنهاد کرده است که در اولین سال اجرای این طرح، کسب و کارهای کوچک را حذف خواهد کرد. رقیب اصلی او، کیت فوربس، گفته است که این طرح باعث قتل عام برای مشاغل خواهد شد. اش ریگان گفته است که این طرح را به شکل فعلی لغو خواهد کرد.

با این وجود، دولت اسکاتلند برنامه‌ها را ادامه می‌دهد و در این ماه خواستار معافیت از قانون بازار داخلی بریتانیا شد که در سال 2020 به تصویب رسید تا جایگزین بازار واحد اروپا شود و اطمینان حاصل شود که کالاها همچنان آزادانه در سراسر بریتانیا حرکت می‌کنند.

اهمیت معافیت مورد بحث است. حامیان این لایحه اخیراً نظر حقوقی را از استوارت مک‌لنان، استاد حقوق در کاونتری درخواست کردند که گفت این طرح می‌تواند بدون آن عمل کند.

وزرای بریتانیا بر این باورند که این معافیت برای اعمال 85 درصد نوشیدنی‌های فروخته شده در اسکاتلند که در جاهای دیگر تولید می‌شوند، لازم است. برخی کارشناسان معتقدند که بدون این معافیت، کل طرح غیرقانونی خواهد بود.

کت جونز، مدیر انجمن حفاظت از روستایی اسکاتلند، گفت: “ما می دانیم که پشت صحنه کار زیادی بین دولت بریتانیا و مقامات دولتی اسکاتلند انجام شده است تا مشخص شود که چگونه سیستم های اسکاتلند می توانند موثرترین عملکرد را داشته باشند. یک زمینه بریتانیایی است، و بنابراین این مداخله وزیر خارجه مانند تلاشی برای ایجاد اختلال در بازگشت سپرده به نظر می رسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مصدومیت انگلیس در بازی شش ملت زنان مقابل ایتالیا | تیم اتحادیه راگبی زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دیلینی برنز ردیف دوم بریستول اولین …