پاپ فرانسیس 10 سال بعد: اصلاح طلب با انتقاد محافظه کاران مواجه شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

از روز انتخاب پاپ در 10 سال پیش، مقام پاپ فرانسیس با اسلاف او متفاوت بوده است. اولین پاپ رومی از آمریکای لاتین بودن و اولین کسی که نام خود را به نام سنت فرانسیس آسیزی نامید، برخی از نشانه های اولیه تغییری بود که او در کلیسا ایجاد می کرد. اصلاحات و اظهارنظرهای او در مورد تغییرات آب و هوایی و فقر تیتر اخبار در سراسر جهان شده است.

او به طور خستگی ناپذیر برای تقویت روابط با جهان اسلام تلاش می کند و اولین پاپی است که به عراق سفر می کند.

پیرو شیاوازی، استاد ژئوپلیتیک واتیکان در دانشگاه رم، می‌گوید: «در طول 10 سال گذشته، ما شاهد بزرگترین توزیع مجدد قدرت بین شهرها، کشورها و قاره‌ها در تاریخ کلیسای معاصر بوده‌ایم.» قدرت واقعی کلیسا در درون خود نهفته است. گروهی متشکل از 120 کاردینال که مسئول انتخاب پاپ جدید هستند. تعداد کلی کاردینال‌هایی که از دنیای غرب می‌آیند کاهش یافته است و بنابراین، نفوذ ژئوپلیتیکی غرب کاهش یافته در حالی که جهان شرق افزایش یافته است.

اما بسیاری از جناح محافظه کار کوریا روم مدت هاست که از پاپ فرانسیس انتقاد کرده اند. با فرانکا جیانسولداتی آشنا شدیم. او اخیرا کتابی را که با کاردینال مولر نوشته بود منتشر کرد. او را منتقد آشکار پاپ فرانسیس می دانند.

جیانسولداتی، خبرنگار واتیکان در این باره می گوید: «همیشه در کلیسا راست و چپ، محافظه کاران و مترقیان وجود داشته است، اما همیشه بین دو طرف مصالحه حاصل شده است. پیام رسان. به گفته محافظه کاران، پاپ فرانسیس به این شکل عمل نکرده است.

انتقادات علیه پاپ فرانسیس پس از درگذشت پاپ بازنشسته بندیکت شانزدهم تا حدی تشدید شده است و همچنین شایعاتی در مورد استعفای احتمالی او شدت گرفته است.

جیانسولداتی می گوید: «پاپ فرانسیس قصد استعفا ندارد. مولر در کتابی که من و کاردینال مولر نوشتیم، این واقعیت را برجسته می کند که استعفای او برای وحدت کلیسا مفید نخواهد بود. و مولر، با وجود انتقاد از پاپ فرانسیس، نمی‌خواهد او از قدرت کناره‌گیری کند.»

پاپ فرانسیس مجبور بوده کلیسا را ​​در برخی از تاریک ترین دوران چند سال گذشته رهبری کند. از همه‌گیری تا جنگ در اوکراین. پاپ درخواست های بی شماری کرده و درگیری ها را محکوم کرده است و ابراز علاقه برای دیدار از اوکراین و روسیه به عنوان بخشی از تلاش های سریر مقدس برای پایان دادن به درگیری های جاری شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اوون ویلیامز از Ospreys: “راگبی بدترین چیزی است که از زمانی که حرفه ای بوده ام آن را دیده ام” | ماهی‌خواران

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدر اینجا افراد کمی هستند که …