آزمایش آب باران توسط جامعه در نزدیکی Orange نشان می‌دهد که از هر سه مخزن، یک مخزن دارای سطوح سرب ناامن است | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیش از یک سوم نمونه‌های آب گرفته شده از مخازن آب باران در نزدیکی Orange به عنوان بخشی از یک نظرسنجی شهروندان و آزمایش شده توسط یک آزمایشگاه مستقل، نتایج سرب را بالاتر از سطوح ایمن در دستورالعمل‌های آب آشامیدنی استرالیا نشان داد.

این نتایج اکنون توسط New South Wales Health در تلاش برای تعیین اینکه آیا خطر سلامت عمومی گسترده‌تری وجود دارد مجدداً آزمایش می‌شوند. NSW Health هیچ به روز رسانی در مورد آن نتایج آزمایش ارائه نکرده است یا نگفته است که آیا آنها نتایج آزمایش اولیه را تأیید می کنند یا خیر.

هفتاد و یک نمونه از خواص منطقه ای در مرکز غربی NSW در آزمایشگاه سیدنی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. در تابستان پس از اینکه تعدادی از ساکنان در مورد ایمنی منابع آب خانگی خود ابراز نگرانی کردند. بیست و هفت سطح سرب را بالاتر از دستورالعمل های ملی نشان دادند.

این نگرانی ها ابتدا در پاسخ به ابرهای گرد و غبار در معدن طلای نیوکرست کادیا مطرح شد. همه نمونه ها از املاک واقع در 15 کیلومتری معدن هستند که به آب شهر دسترسی ندارند.

برنامه نمونه برداری توسط شبکه پایداری جامعه کادیا (CCSN) با حمایت دکتر یان رایت، محقق دانشگاه وسترن سیدنی، به عنوان بخشی از یک مطالعه علمی جامعه در مورد تأثیرات معدن بر کیفیت آب هماهنگ شد.

در بیانیه‌ای به آبان نیوز استرالیا، سخنگوی CCSN گفت که آنها در ماه فوریه نتایجی دریافت کردند که «نشان می‌داد برخی از مخازن آب باران فلزات سنگین را در کف مخزن انباشته کرده‌اند».

سپس نمونه های اولیه و چند نمونه دیگر را برای آزمایش مجدد به آزمایشگاه دیگری فرستادند.

در بیانیه آمده است: «این تمرین محدوده نتایج اولیه را تأیید کرد. در مجموع ما اکنون 40 تن از ساکنان منطقه را آزمایش کرده ایم.

ما اطلاعات را به آژانس حفاظت از محیط زیست و بهداشت NSW ارائه کرده ایم. NSW Health در حال برنامه ریزی برای آزمایش مجدد مطالعه آزمایشی برای تعیین مراحل بعدی است.

رایت به آبان نیوز استرالیا گفت که منبع آلودگی تایید نشده است، اما سطح سرب به حدی است که او توصیه می کند که به دنبال آزمایش های بیشتر باشند.

او گفت: «نتایج فقط حیرت انگیز است. بچه‌هایی هستند که این مواد را می‌نوشند.»

یک نمونه سطوح سرب را نشان داد که 84 برابر سطح ایمن 0.01 میلی گرم در لیتر در دستورالعمل های آب آشامیدنی استرالیا بود.

دو نمونه از نمونه ها حاوی آثار آرسنیک بودند. تعدادی نیز حاوی سطوح بالایی از مس و روی بودند، اما بالاتر از دستورالعمل‌های آب آشامیدنی نبودند.

رایت گفت که منبع آلودگی یک نگرانی ثانویه است.

او گفت: «مسئله اصلی سؤال سلامت انسان است. «آیا باید یک هشدار بهداشت عمومی صادر شود؟ آیا مردم باید این آب را بنوشند؟»

رایت گفت که برخی از 71 نمونه اولیه از آب جمع آوری شده از سقف سوله مزرعه بود. آلودگی متقاطع ناشی از مواد شیمیایی کشاورزی و ماشین آلات رد نشده بود.

هفته گذشته NSW Health تأیید کرد که توسط ساکنینی که نگران تامین آب خود بودند تماس گرفته‌اند و افسران بهداشت محیط شروع به جمع‌آوری نمونه‌هایی از آب باران کرده‌اند که به عنوان منبع آب خانگی خصوصی عمل می‌کند، که در آزمایشگاه‌های مورد تایید دولت آزمایش خواهد شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اما تاکید کرد که نقشی در بررسی اینکه آلاینده‌ها از کجا آمده‌اند ندارد و مدیریت منابع آب خصوصی – که شامل مخازن آب باران خانگی نیز می‌شود – به عهده دارنده ملک است.

از آنجایی که نتایج مربوط به منابع آب خصوصی است، تا زمانی که یک خطر گسترده برای سلامت عمومی شناسایی نشود، منتشر نخواهند شد.

آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) نیز تایید کرد که شکایتی دریافت کرده است اما گفت که در مورد تحقیقات در حال انجام اظهار نظری نکرده است.

Newcrest همچنین در حال انجام نمونه‌برداری و ارسال آب برای آزمایش در آزمایشگاه‌های ALS است که نتایج را مستقیماً به ساکنان و شرکت معدن ارائه می‌دهد.

یک سخنگوی گفت: «برخی از ساکنان شروع به دریافت نتایج آزمایش خود مستقیماً از کارشناسان مستقلی کرده‌اند که این آزمایش را انجام می‌دهند. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که آب آشامیدنی برای کسانی که نتایج خود را دریافت کرده‌اند بی‌خطر است. ما هنوز منتظر نتایج باقی مانده و تجزیه و تحلیل برنامه آزمایشی در مقیاس بزرگ هستیم که طی دو هفته آینده ارائه شود.

پیش از این، نیوکرست گفت که ادعاهای آلودگی گرد و غبار از معدن با نظارت خود مطابقت ندارد و تاکید کرد که علت “در حال حاضر ناشناخته است”.

CCSN گفت امیدوار است که آزمایش ایزوتوپی فلزات سنگین موجود در نمونه ها را انجام دهد که ممکن است به محدود کردن منشأ آن کمک کند.

سخنگوی CCSN گفت: «سی‌سی‌اس‌ان این آلودگی را مقصر نمی‌داند مگر اینکه به وضوح مشخص شود که منبع از کجا آمده است». ما امیدواریم که NSW Health و EPA به سرعت گام‌های روشن بعدی را برای جامعه تعیین کنند.»

رایت گفت که این احتمال وجود دارد که لوله‌ها و مخازن قدیمی آب منبع برخی از فلزات دیده شده در نمونه‌ها، به ویژه مس و روی باشند. سرب از دهه 1930 در لوله های آب در خانه های استرالیایی استفاده نشده است و استفاده از لحیم کاری بر پایه سرب در لوله های آب آشامیدنی از سال 1989 ممنوع شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …