جان کندی جمهوری خواه، بایدن را بر سر تامین مالی تامین اجتماعی مورد هدف قرار داد | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جان کندی، سناتور جمهوری خواه، جو بایدن را به «عوام زدایی» درباره نحوه تأمین مالی تأمین اجتماعی و مدیکر و محافظت از این دو برنامه در برابر پیشنهادهای جمهوری خواهان برای قطع آنها متهم کرد و آن را «کاری بسیار ناپخته» خواند.

کندی در گفت‌وگو با فاکس نیوز یکشنبه، بایدن را هدف قرار داد زیرا در سخنرانی ماه گذشته خود در مورد وضعیت اتحادیه اشاره کرد که برخی از جمهوری‌خواهان به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای ایجاد تعادل در بودجه فدرال، پیشنهاد کرده‌اند که تأمین اجتماعی و مدیکر «غروب آفتاب» شود.

سناتور لوئیزیانا گفت: «مشکل این است که رئیس جمهور بایدن در سخنرانی وضعیت اتحادیه تصمیم گرفت این موضوع را عوام فریبانه کند. «همه ما آن را دیدیم.

او اساساً گفت: “اگر در مورد امنیت اجتماعی یا مدیکر صحبت کنید، من شما را یک آدم بد و بد خطاب خواهم کرد.” و زمانی که رئیس جمهور تصمیم گرفت آن را عوام فریبانه کند، این موضوع را از روی میز برداشت.

بایدن 80 ساله در سخنرانی خود در کنگره با تشویق برخی جمهوری خواهان مواجه شد و گفت که برخی می خواهند امنیت اجتماعی و مدیکر به «غروب آفتاب» برسد، به این معنی که با مجوز مجدد دوره ای مواجه می شوند که بدون آن تعطیل می شوند.

رئیس جمهور گفت: “هر کسی که شک دارد، با دفتر من تماس بگیرد، من یک نسخه از این پیشنهاد را به شما می دهم.”

مارجوری تیلور گرین نماینده راست افراطی جورجیا فریاد زد: “دروغگو!”

بایدن به دلیل استفاده از این لحظه برای هدایت جمهوری خواهان به تشویق ایده هزینه های اجتماعی به طور گسترده مورد تحسین قرار گرفت.

او گفت: «همانطور که ظاهراً همه ما موافقیم، «امنیت اجتماعی و مدیکر ظاهراً اکنون از کتاب خارج شده‌اند… ما اتفاق نظر داریم!»

لحظات کلیدی از سخنرانی بایدن در مورد وضعیت اتحادیه – ویدئو

بایدن از آن زمان به طور مکرر قول داده است که از این دو برنامه محافظت کند و تهدید کاهش را به عنوان یک موضوع اصلی مبارزات انتخاباتی در حالی که آماده اعلام نامزدی مجدد برای انتخابات 2024 است، شکل داده است.

روز پنجشنبه، بایدن در هنگام معرفی طرح بودجه فدرال خود، از اختصار شعار تبلیغاتی دونالد ترامپ استفاده کرد و گفت: «اجازه نمی‌دهم. [social security and Medicare] همانطور که جمهوری خواهان ماگا تهدید می کنند، نابود شوند یا حذف شوند.

پیشنهاد بودجه که شامل افزایش 10 درصدی برای سازمان تامین اجتماعی است، اعتراض جمهوری خواهان را به دنبال داشت.

کندی از بسته 6.8 تریلیون دلاری انتقاد کرد که شامل افزایش مالیات برای شرکت ها و افراد ثروتمند نیز می شود و به عنوان یک بیانیه موضعی قبل از مذاکرات با هدف جلوگیری از نکول بدهی ایالات متحده است.

کندی گفت: «بودجه رئیس جمهور نفس مرا بند آورد. «اعداد او فوق‌العاده است. ما در اینجا تعداد ارقاممان تمام خواهد شد.

“رئیس جمهور می گوید که بودجه او مشکلات مالی ما در مدیکر و تامین اجتماعی را حل خواهد کرد… این درست نیست. وقتی نمی‌دانید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید، هر چیزی ممکن به نظر می‌رسد… تنها راهی که می‌دانم چگونه می‌توانم بودجه رئیس‌جمهور را بهبود بخشم، خردکن است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رأی دهندگان مریلند برای تصمیم گیری درباره اصلاحیه قانون اساسی سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، آناپولیس، دکتر — رای دهندگان مریلند …