دومینیک پروتت می‌گوید «هرگز» هیچ فشاری از سوی باشگاه‌ها برای برکناری وزیر سابق بازی‌ها لابی نمی‌شود سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دومینیک پروتت، نخست‌وزیر نیو ساوت ولز، برکناری یک وزیر ارشد از سبد قمار این ایالت را به دلیل فشار لابی باشگاه‌های قدرتمند تکذیب کرد و گفت که او هرگز بر سر این تصمیم تحت فشار نبوده است.

کمتر از دو هفته مانده به انتخابات ایالتی NSW، روز دوشنبه، Perrottet مجبور شد ادعاهایی را که ویکتور دومینلو، وزیر ارشد لیبرال را از سمت خود به عنوان وزیر بازی NSW برکنار کرده بود، طی اولین تغییر خود به عنوان نخست وزیر در دسامبر 2021 به دلیل فشار لابی باشگاه ها رد کند. که ظاهراً از فشار او برای اصلاح قمار ناراضی بود.

نخست‌وزیر با اصرار اینکه این تصمیم «مرکز» تصمیم او نبود، همچنین مشاهده «هر مدرکی» مبنی بر استفاده لابی از نفوذ خود برای فشار نادرست بر سیاستمداران را رد کرد.

پروتت – که تلاش برای اصلاح قمار را محور اصلی پیشنهاد خود برای انتخاب مجدد قرار داده است – به دنبال درخواست های دومینلو برای تحقیق در مورد نفوذ گروه اصلی لابی pokies، ClubsNSW، در سیاست ایالت مورد انتقاد قرار گرفت.

دومینلو در مصاحبه ای با شبکه ABC که دوشنبه شب در برنامه Four Corners پخش شد، گفت که ClubsNSW نسبت به نفوذش بر سیاست نیو ساوت دبلیو “احساس غرور” داشت و همچنین گفت که می دانست “روزهای من به شماره افتاده است” زمانی که برای اولین بار او را تحت فشار قرار داد. اصلاح بازی

دومینلو همچنین از این مصاحبه برای درخواست تحقیق در مورد تأثیر لابی باشگاه‌ها در ایالت استفاده کرد تا مطمئن شود که نمایندگان مجلس به دلیل این صنعت قدرتمند مجبور به حرکت در مسیر خاصی نمی‌شوند.

او به ABC گفت: «به خاطر دموکراسی ما، من واقعاً معتقدم که این موضوعی است که دوره بعدی دولت باید به آن بپردازد.

در حالی که پروتت گفت که در مورد نقش کمک های مالی در سیاست “بسیار ناراحت” است، از درخواست ها برای تحقیق در مورد تأثیر لابی میخانه ها و کلوپ ها در ایالت خودداری کرده است.

در پاسخ به سوالی درباره نظرات دومینلو، پروتت تنها گفت که او در مورد درخواست‌های تحقیقاتی «توصیه خواهد کرد» و به تصمیم خود به عنوان نخست‌وزیر نه تنها برای فشار بر بازی‌های بدون پول نقد بلکه برای ممنوعیت کمک‌های مالی از میخانه‌ها و کلوپ‌ها اشاره کرد.

او گفت: «من در رابطه با کمک‌ها، ممنوعیت کمک‌های مالی، نه فقط از میخانه‌ها و کلوپ‌ها، این موضوع را کاملاً روشن کرده‌ام.

«سیاستمداران از مردم مراقبت می‌کنند، نه منافع شخصی. اکنون، مردم همیشه در مورد سیاست های عمومی نظر خواهند داشت و من به آن احترام می گذارم.»

اگر من با آنها مخالفم، به آنها می گویم. واضح است که ClubsNSW در رابطه با اصلاحات pokie با من موافق نیست، اما من برای ClubsNSW اینجا نیستم. من اینجا هستم تا از مردم کشورمان مراقبت کنم.»

به عنوان نخست‌وزیر، پروتت بارها خواستار اصلاحات کمک‌های مالی گسترده‌تر در NSW – از جمله افزایش چشم‌انداز انتخابات با بودجه عمومی – شده است و روز دوشنبه گفت که از نقش کمک‌های مالی سیاسی در زندگی عمومی «بسیار ناراحت» است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «در مورد مداخله سیاسی، به همین دلیل است که ما نیاز به اصلاح قوانین اهدایی داریم.

“[I am] در مورد نحوه ایفای نقش کمک های مالی در زندگی عمومی بسیار ناراحت هستم. در سیاست. باید به آن نگاه کرد. باید به آن نگاه کرد و [that is] دقیقاً همان کاری که من انجام خواهم داد.»

دومینلو در طول مصاحبه خود، نفوذ لابی باشگاه ها در NSW را به انجمن ملی تفنگ (NRA) در ایالات متحده تشبیه کرد، چیزی که پروتت و رهبر مخالفان، کریس مینز، هر دو آن را رد کردند.

«نه، منظورم این است که نکرده ام [seen influence]مینز گفت. “این تجربه من نیست.”

حزب کارگر به دلیل امتناع از اصلاحات Perrottet در زمینه بازی های بدون پول نقد مورد انتقاد قرار گرفته است، در عوض یک آزمایش 500 ماشینی را برای آزمایش این سیاست قبل از موافقت با اجرای آن در سراسر ایالت انتخاب کرده است.

دیده شده است که او با چالشی در جایگاه فوق العاده حاشیه ای خود در Kogarah توسط تروی استولتز، افشاگر باشگاه ها، روبرو شده است.

روز دوشنبه، مینز گفت که می‌خواهد قبل از اظهار نظر، مصاحبه دومینلو را «در چارچوب» ببیند.

برای نظر دادن به ClubsNSW مراجعه شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پنجاب با قطع اینترنت در پی شکار واعظ سیک توسط مقامات | هندوستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، زندگی اقتصادی در ایالت پنجاب …