همزمان با آغاز رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی، کره شمالی موشک های کروز شلیک کرد | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خبرگزاری دولتی KCNA گزارش داد، کره شمالی مجهز به سلاح هسته ای روز یکشنبه دو موشک کروز استراتژیک را از یک زیردریایی آزمایش کرد، درست زمانی که رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی آغاز می شد.

“استراتژیک” معمولاً برای توصیف سلاح هایی استفاده می شود که دارای قابلیت هسته ای هستند.

روز دوشنبه، KCNA گفت پرتاب این سامانه قابلیت اطمینان این سامانه را تایید کرده و عملیات تهاجمی زیردریایی واحدهای زیردریایی را که بخشی از بازدارندگی هسته‌ای کره شمالی را تشکیل می‌دهند، آزمایش کرده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت که ارتش در حالت آماده باش قرار دارد و آژانس اطلاعاتی این کشور با همتای آمریکایی خود برای تجزیه و تحلیل جزئیات پرتاب موشک همکاری می کند.

قرار بود روز دوشنبه، سربازان کره جنوبی و آمریکا رزمایش مشترک 11 روزه خود را با نام “سپر آزادی 23” آغاز کنند که در مقیاسی برگزار خواهد شد که از سال 2017 تاکنون دیده نشده است.

این دو ارتش گفتند که این رزمایش موقعیت دفاعی ترکیبی متحدان را تقویت خواهد کرد و شامل تمرینات میدانی از جمله فرود آبی خاکی خواهد شد.

کره شمالی مدت‌هاست بر سر تمرین‌هایی که آن‌ها آن را تمرینی برای تهاجم می‌دانند، دست و پا می‌زند. این کشور در سال گذشته بی‌سابقه آزمایش‌ها و رزمایش‌های موشکی انجام داده است که به گفته آن تلاشی برای تقویت بازدارندگی هسته‌ای و عملیاتی کردن کامل تسلیحات بیشتر است.

رسانه دولتی کره شمالی اعلام کرد: «امپریالیست های آمریکا و نیروهای دست نشانده کره جنوبی در مانورهای نظامی خود علیه کره شمالی بیش از پیش پنهان می شوند.

DPRK مخفف جمهوری دموکراتیک خلق کره، نام رسمی کره شمالی است.

KCNA مدعی شد که موشک های کروز استراتژیک از زیردریایی “8.24 Yongung” در آب در سواحل شرقی کره در ساعات اولیه روز یکشنبه شلیک شده است.

بر اساس گزارش KCNA، این موشک ها 1500 کیلومتر (932 مایل) را پیش از اصابت به هدفی در دریا طی کردند.

کره شمالی ناوگان زیردریایی بزرگی دارد اما 8.24 یونگانگ تنها زیردریایی آزمایشی موشک بالستیک آزمایشی آن است. تحلیلگران می گویند که نقش مهمی در توسعه موشک ها، فناوری زیردریایی و روش های عملیاتی و همچنین آموزش عملی زیردریایی های جدید ایفا می کند.

کره شمالی گفته است که در حال ساخت یک زیردریایی موشک بالستیک عملیاتی است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در حین نظارت بر مانور پرتاب موشک بالستیک کوتاه برد (SRBM) در روز پنجشنبه به ارتش دستور داد تمرینات خود را برای بازدارندگی و پاسخگویی به “جنگ واقعی” در صورت لزوم تشدید کند.

رسانه های دولتی روز یکشنبه گزارش دادند که کیم جلسه حزب حاکم را برای بحث و تصمیم گیری درباره “اقدامات مهم و عملی” برای تقویت بازدارندگی جنگی کشور در بحبوحه اقدامات تشدید شده توسط ایالات متحده و کره جنوبی رهبری کرد. در این گزارش جزئیاتی در مورد این اقدامات ارائه نشده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …