کسب و کارهای پیشرو مواد غذایی در بریتانیا خواستار قوانین واضح تر در مورد برچسب گذاری مواد غذایی هستند | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از مرگ دو مشتری Pret a Manger که دچار واکنش های آلرژیک شده بودند، روسای 11 تجارت پیشرو مواد غذایی در بریتانیا نامه ای سرگشاده نوشتند و خواستار قوانین واضح تر در مورد برچسب گذاری مواد غذایی شدند.

پرت از جمله شرکت‌هایی است که نامه‌ای را امضا کرده است که توسط بنیادی که توسط خانواده ناتاشا ادنان-لاپروز، لندنی 15 ساله، که پس از خوردن یک باگت حاوی دانه‌های کنجد راه‌اندازی شده بود، سازماندهی شده بود.

این کسب‌وکارها، که شامل Tesco، Sainsbury’s، Waitrose، Marks & Spencer و Greggs نیز می‌شوند، همچنین خواهان یک سیستم اجباری برای اطمینان از گزارش سریع موارد آنافیلاکسی مرتبط با مواد غذایی هستند.

هر دو موضوع در سال گذشته توسط پزشکی قانونی که در مورد سلیا مارش، پرستار دندانپزشکی از ویلتشایر مبتلا به آلرژی شدید لبنیات که پس از خوردن یک بسته بندی “وگان” Pret a Manger آلوده به پروتئین شیر، جان خود را از دست داد، برجسته شد.

ماری وویسین، پزشک ارشد آون، گفت برچسب‌هایی که حاکی از عدم وجود یک آلرژن خاص – به ویژه عباراتی مانند “عاری از” و “وگان” – “بالقوه گمراه کننده” هستند.

این نامه استدلال می کند که آژانس استانداردهای غذایی (FSA) باید «تصمیم روشنی در مورد آن بگیرد [allergen] آستانه و یک توصیه قوی به وزرا.”

این مطلب ادامه می‌دهد: «این به فروشندگان مواد غذایی تعریفی مطلق می‌دهد که چه مقدار از یک غذای آلرژی‌زای از پیش بسته‌بندی شده می‌تواند به طور ایمن حاوی قبل از برچسب‌گذاری بدون آن آلرژن باشد. پیاده سازی به تولیدکنندگان مواد غذایی امکان می دهد تا آزمایشات استاندارد صنعتی را انجام دهند و به حفظ آلرژی ترین مصرف کنندگان ایمن و افزایش انتخاب غذاهایی که می توانند مصرف کنند کمک کند.

در این نامه اشاره شده است که مرگ مارش، مانند بسیاری از حملات جدی آنافیلاکسی، بلافاصله به مقامات مربوطه یا حتی به شرکتی که محصول را فروخته است گزارش نشده است.

در این بیانیه آمده است: «این نه تنها برای مشتریان خطر ایجاد کرد، بلکه بر تحقیقات و آموخته‌های مربوط به مرگ خانم مارش نیز تأثیر گذاشت. دولت و نهادهای بهداشت عمومی باید، همانطور که پزشک قانونی توصیه می کند، یک “سیستم قوی” برای گزارش سریع واکنش های آلرژیک شدید کشنده و نزدیک به مرگ ایجاد کنند.

در پایان نامه آمده است: «ما معتقدیم که این دو اقدام در کنار هم می‌توانند به نجات جان انسان‌ها و ایجاد اعتماد بیشتر در صنعت غذایی بریتانیا برای افراد مبتلا به آلرژی غذایی کمک کنند.»

خانواده مارش در بیانیه ای از این نامه استقبال کردند. آنها گفتند: “این اقدامات جهان را به مکانی امن تر برای مبتلایان به آلرژی مانند مادر و همسر عزیزمان تبدیل می کند.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ندیم ادنان-لاپروس، مادر ناتاشا و یکی از بنیانگذاران بنیاد ناتاشا، گفت: “ما خوشحالیم که درخواست تغییر واقعی پس از مرگ غم انگیز و قابل اجتناب سلیا مارش توسط بسیاری از بزرگترین مشاغل مواد غذایی کشور حمایت می شود. این نشان می دهد که صنعت با ما و خانواده سلیا هم عقیده است که ایمن نگه داشتن مشتریان آلرژیک غذایی آنها باید یک اولویت مطلق باشد.

اکنون بر عهده وزرا، روسای بهداشت و FSA است که توسط 3 میلیون نفر در این کشور که با آلرژی غذایی زندگی می کنند، کار درست را انجام دهند و توصیه های پزشکی قانونی را اجرا کنند.

این نامه به شماره 10، وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی، وزیر بهداشت، استیو بارکلی، آژانس استانداردهای غذایی، آژانس امنیت سلامت بریتانیا، کالج سلطنتی پاتولوژیست ها، کالج سلطنتی پاتولوژیست ها، UKHospitality ارسال شده است. و فدراسیون غذا و نوشیدنی

میشل ویکتور، یکی از شرکای شرکت حقوقی Leigh Day، که نماینده هر دو خانواده است، گفت: «خبر بسیار خوبی است که کسب‌وکارهای پیشرو مواد غذایی بریتانیا در حال حاضر از این اقدامات حمایت کرده‌اند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمان معترض در بولیوی علیه اصلاحات آموزشی توسط پلیس فلفل زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، روز دوشنبه، معلمان از سراسر بولیوی …