طرفداران اجتماعی می گویند که صندوق آینده پروتت برای کودکان در خطر افزایش شکاف فقر است | انتخابات NSW 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیاست انتخاباتی سنگ بنای دولت نیو ساوت ولز، که هدف آن کمک به نسل بعدی برای پرداخت هزینه های مسکن و آموزش است، توسط حامیان اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفته است که ادعا می کنند این طرح نابرابری را بیشتر می کند.

صندوق آینده کودکان، همه کودکان 10 ساله و کمتر را به حسابی با 400 دلار واریز می‌کند و دولت تا سن 18 سالگی هر سال تا سقف 400 دلار از والدین کمک خواهد کرد.

نخست‌وزیر، دومینیک پروتت، ادعا کرد که اگر والدین هر سال 400 دلار به کودک اضافه کنند، حساب‌های فردی تا زمانی که کودک وارد بزرگسالی می‌شود به 28000 دلار برسد. اگر والدین حداکثر سهم مجاز 1000 دلار در سال را افزایش دهند، این مبلغ می تواند به 49000 دلار برسد.

او در مراسم راه اندازی کمپین لیبرال در روز یکشنبه، دو هفته مانده به انتخابات ایالتی، به وفاداران حزب گفت: «این پیش پرداختی است برای تضمین رویاهای آینده فرزندانمان.

با این حال، رئیس اجرایی شورای خدمات اجتماعی نیوساوت ولز، جوآنا کویلتی، گفت که تأثیر این طرح 850 میلیون دلاری بر افراد به امکانات هر خانواده بستگی دارد.

او گفت: «با وجود استرس مسکن در سراسر نیوساوت ولز و هزینه‌های ضروری روزمره، خانواده‌های کم‌درآمد – به‌ویژه آن‌هایی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند – هیچ پولی برای پس انداز ندارند».

“نگرانی من این است که این سیاست خطر افزایش بیشتر شکاف فقر را به همراه داشته باشد – جایی که خانواده های ثروتمند می توانند از این ابتکار برای تقویت آینده مالی فرزندان خود استفاده کنند، در حالی که خانواده های فقیرتر پشت سر گذاشته می شوند.

“ما قویاً به ائتلاف NSW توصیه می کنیم که به طور گسترده در مورد این سیاست مشورت کند تا اطمینان حاصل شود که نابرابری اجتماعی را بیشتر نمی کند.”

پول حاصل از حساب ها از سن 18 سالگی برای تحصیل در دسترس خواهد بود، از جمله پرداخت بدهی Hecs یا خرید ملک.

مدیر اجرایی انجمن صنعت مسکن اجتماعی، مارک دگوتاردی، گفت که این انجمن در مقابله با چالش‌هایی که قبلاً با جوانان روبرو هستند، با حداقل هشت سال تا زمانی که به هر کودکی کمک شود، ناکام ماند.

او گفت: “بسیاری از این مزایا بستگی به این دارد که والدین شما چقدر می توانند از طرف شما در صندوق پس انداز بگذارند.”

“این سیاستی است که کاملاً با آنچه در حال حاضر برای خانواده‌ها در نیوساوت ولز اتفاق می‌افتد، خارج است.”

دگوتاردی گفت که دولت باید به جوانانی که بی خانمان هستند، که تحت مراقبت زندگی می کنند یا در تلاش هستند تا با افزایش اجاره بها و بحران هزینه های زندگی مقابله کنند، کمک کند.

برندان کوتس، اقتصاددان مؤسسه گراتان، نگران بود که این سیاست «یک پای اضافی» به فرزندان خانواده‌های ثروتمندتر بدهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «خانواده‌های فقیرتر – آنهایی که بیشتر به حمایت از هزینه‌های تحصیل و مسکن نیاز دارند – کمترین احتمال را دارند که پول نقدی برای کمک کردن داشته باشند.

او گفت که این پول بهتر است برای حمایت از جوانان خانواده های فقیرتر برای ادامه تحصیل پس از رسیدن به 18 سالگی هزینه شود.

کوتس خاطرنشان کرد که طرح دولت برای کمک خودکار 200 دلار در سال به حساب کودک در صورتی که والدین آنها مزایای مالیاتی خانواده مشترک المنافع را دریافت کنند، ایده بدی نبود، اما مدل مشارکت مشکل ساز بود.

او گفت: «این دقیقاً همان روشی است که طرح‌های مشارکت در فوق‌العاده انجام می‌شود: این طرح‌ها عمدتاً به نفع خانواده‌های ثروتمندتر هستند و پول نقدی در اختیار دارند، در حالی که آنهایی که دارای تعادل فوق‌العاده پایین هستند و در تلاش برای تامین هزینه هستند، کمک اضافی نمی‌کنند.

شواهد کمی وجود دارد مبنی بر اینکه طرح‌های مشارکت در واقع به طور کلی پس‌انداز بیشتری را تشویق می‌کنند.

حزب کارگر همچنین طرحی را هدف قرار داد که ادعا می کرد هیچ کاری برای مقابله با مشکلات روز از جمله کمبود معلم و مسکن انجام نمی دهد.

دانیل موخی، سخنگوی وزارت خزانه داری مخالف، گفت: «به نظر می رسد خانواده هایی که بیشترین نیاز را به کمک دارند، کمترین سود را از این سیاست خواهند برد، زیرا آنها پولی برای گذاشتن در این حساب ندارند.»

این سیاست در سال 2023 همه کودکان 10 ساله و کمتر را در بر می گیرد – تقریباً یک میلیون نفر – و سپس برای حدود 100000 نوزادی که در این ایالت متولد می شوند، اعمال می شود. هزینه این سیاست آن را برای چهار سال آینده پوشش می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …