عذرخواهی هیئت نمایندگان یهودیان بریتانیا به دلیل اینکه روزنامه نگار را “احمق” خوانده است | رسانه ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هیئت نمایندگان یهودیان بریتانیا پس از انتشار پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توییتر، روزنامه نگار راشل شبی را “احمق” توصیف کرد، از او عذرخواهی کرد.

توییت حساب این سازمان در روز شنبه در پاسخ به اظهارات شبی در مورد آموزش هولوکاست بود.

در توییتی که متعاقباً حذف شد، آمده بود: «راشل شبی به رئیس مرکز آموزشی هولوکاست می‌گوید که آشکارا در مورد هولوکاست اشتباه می‌کند، تعریف چتزپا است. بی شرمی این احمق.»

شابی با نظری از کارن پولاک، مدیر اجرایی تراست آموزشی هولوکاست، در تایمز مخالفت کرده بود.

مقاله پولاک روز جمعه در بحبوحه نزاع فزاینده بر سر توئیت گری لینهکر منتشر شد که سیاست مهاجرتی دولت را «بی‌شمار ظالمانه» توصیف کرده بود و از زبانی استفاده می‌کرد که «بی شباهت به آنچه آلمان در دهه 30 استفاده می‌کرد».

پولاک در مقاله خود نوشت: «هرچقدر هم که ما نسبت به مسائل مهم و مبرم روز احساس شور و شوق داشته باشیم، مقایسه این نگرانی های فعلی با وحشت های غیرقابل تصور دوره نازی اشتباه است.»

در پاسخ، شبی که برای آبان نیوز و نیویورک تایمز نوشته است، توییت کرد: «این آشکارا اشتباه است.

یک اصل کلیدی آموزش هولوکاست دیگر هرگز برای هیچ کس نیست. هولوکاست منحصر به فرد است، اما «دیگر هرگز» جهانی است. ترسیم شباهت ها و تشابهات حیاتی و بخشی از آموزش است.»

شبی شنبه شب در پاسخ به توئیت حساب هیئت معاونان نوشت: «هی @BoardofDeputies می‌خواهی عذرخواهی کنی و توضیح بدهی چطور این اتفاق افتاد؟»

این سازمان که در سال 1760 تأسیس شد و متشکل از بیش از 300 نماینده است که مستقیماً توسط کنیسه‌ها و سازمان‌های عمومی که آنها نمایندگی می‌کنند انتخاب می‌شوند، روز یکشنبه عذرخواهی کرد.

این سایت نوشت: اواخر شب گذشته یک توییت به اشتباه از حساب توییتر هیئت معاونت به آدرس rachshabi@ منتشر شد.

در این توییت از زبان نامناسبی استفاده شده است که ما بی‌دریغ از آن عذرخواهی می‌کنیم.

این توییت بلافاصله حذف شد. ما همچنین به صورت خصوصی تماس گرفته ایم تا عذرخواهی کنیم.»

شبی از این عذرخواهی استقبال کرد اما از سازمان خواست تا علیه فرد مسئول اقدام کند.

او در توییتی نوشت: «از عذرخواهی متشکرم، اگرچه مشکل فقط زبان نیست، بلکه محتوای پست است. من نگران هستم که شخصی که قصد دارد این را در حساب شخصی خود پست کند، مسئول حساب توییتر شما باشد. آیا می توانید اقدامی انجام دهید؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …