گروه بومی می گوید شرکتی که زمین استرالیا را به نامزدهای اسکار ارائه می دهد بدون اجازه از نام و مواد آن استفاده کرده است | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکتی که به نامزدهای اسکار «یک سوغات نمادین» از زمینی در استرالیای دورافتاده ارائه می‌کند، می‌گوید که موادی از جمله نام یک سازمان بومی را پس از متهم شدن به استفاده بدون رضایت از بازاریابی خود حذف کرده است.

Pieces of Australia یکی از برندهایی است که 4000 دلار برای تضمین جایگاهی در کیسه هدیه اسکار که وابسته به آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک است، پرداخت کرده است، اما توسط شرکت Distinctive Assets برای نامزدهای بازیگری و کارگردانی ارسال شده است.

اقلام مانع از استرالیا قطعه کوچکی از زمین در دورافتاده استرالیا را به عنوان بخشی از “بسته های هدیه حفاظتی” خود ارائه می دهد. قطعات زمین همگی با “گواهی مجوز زمین” ارائه می شوند، اما شرایط و ضوابط ادامه می یابد که “شما یک سوغات نمادین … از زمین خریداری کرده اید” و افرادی که دارای “پک” هستند ممکن است “دارای مالکیت نشوند” بسته؛ از بسته استفاده کنید؛ بدون رضایت کتبی صریح مجوز دهنده، روی قطعه و/یا زمین وارد شود.

به گفته ICIN، «دفترچه راهنمای اعضا» دیجیتالی که همراه با «بسته‌های هدیه حفاظتی» در استرالیا ارائه می‌شود، به شبکه صنعت کربن بومی (ICIN) بدون اجازه سازمان اشاره کرده است.

در بیانیه ای، آنا بوستد، مدیر اجرایی ICIN و سیسی گور برچ، رئیس مشترک، هرگونه ارتباط با Pieces of Australia را رد کردند و اظهار داشتند که این شرکت با آنها تماسی نداشته است.

یکی از عناوین فرعی کتاب راهنمای دیجیتال «دیدگاهی از بومیان بومی» است.

در این بیانیه آمده است: «وقتی اکثر مردم غیربومی به زمین نگاه می‌کنند، اغلب چیزی را می‌بینند که می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند، دارایی‌ای که می‌توانند توسعه دهند و از آن برای ایجاد سود استفاده کنند». از طرف دیگر، یک فرد بومی به زمین به عنوان چیزی بیشتر نگاه می کند. آنها یک موجود زنده و نفس گیر را می بینند که عمیقاً با گذشته، حال و آینده آنها مرتبط است.»

سازمان‌هایی مانند شبکه صنعت کربن بومی (ICIN) که به عنوان یک نهاد صنعتی عمل می‌کند، منابع ارزشمندی را در اختیار سازمان‌های محلی بومی قرار می‌دهد.

بوستد گفت که این کتابچه شامل چندین عکس از گروه های محیط بان بومی است که متعلق به سازمان های عضو ICIN هستند و به نظر می رسد که از وب سایت آنها گرفته شده و بدون اجازه بازتولید شده است.

ICIN در بیانیه‌ای گفت: «به هیچ‌یک از اطلاعات، نشریات یا عکس‌های ما اجازه بازتولید برای حمایت از «کیف خوب» یا «تکه‌های استرالیا» اسکار را نداده است.

در این بیانیه آمده است: «شبکه صنعت کربن بومی یک شرکت خیریه 100 درصد متعلق به بومیان است که متعلق به 23 سازمان بومی در سراسر استرالیا است.

ICIN به دنبال مشاوره حقوقی در رابطه با این موضوع است و زمانی که ما به دنبال مشاوره مناسب باشیم، می‌تواند بیانیه بیشتری ارائه دهد.

بنیانگذار Pieces of Australia، نیلز شانلییر، روز شنبه گفت: «تمامی محتوایی که ممکن است به طور نامناسبی در رابطه با ICIN یا ذکر آنها در کتابچه راهنمای اعضا استفاده شده باشد، اکنون حذف شده است و اکنون که به ما آورده شده است دیگر ذکر نشده است. توجه».

Chaneliere گفت که قصد سازمان او ارائه “قراردادهای مجوز زمین (در جایی که هیچ انتقال مالکیت زمین وجود ندارد) به عنوان هدایایی جدید/ نمادین برای مردم در سراسر جهان برای مشارکت و مشارکت مثبت در تلاش‌های حفاظتی است.

او قبلاً به آبان نیوز استرالیا گفته بود که هنوز با مالکان سنتی تماس نگرفته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Pieces of Australia بیان می کند که سازمان “[starts] با محافظت و حفظ زمینی که مالک آن در برابر توسعه، جنگل زدایی و مداخله غیرضروری است و همچنین کاشت حداقل دو درخت با هر خرید از طریق شریک خود ReForest Now در شمال NSW برای کمک به احیای جنگل های آسیب پذیر در اطراف استرالیا و اطمینان از اینکه ما می توانیم به توقف زوال زیست محیطی در مسیر آن کمک کند.»

شانلیره گفت: «هیچ وقت قصدی وجود ندارد که در ارتباطات ما نسبت به مردم ملل اول از نظر فرهنگی بی‌حساس یا ناصادق باشیم.

“بله، ما در کیسه های هدیه اسکار امسال به عنوان فرصتی برای قرار گرفتن در معرض دید قرار گرفته ایم – این برای ادامه رشد و خرید زمین های بیشتر در اطراف استرالیا برای جلوگیری از پاکسازی / جنگل زدایی آن است.”

نمای ماهواره‌ای از سرزمین بیرونی که توسط Pieces of Australia به عنوان یک «سوغات نمادین» در کیسه هدیه اسکار 2023 ارائه شده است.
نمای ماهواره‌ای از سرزمین بیرونی که توسط Pieces of Australia به عنوان یک «سوغات نمادین» در کیسه هدیه اسکار 2023 ارائه شده است. عکس: گوگل مپ

کوین اسمیت، مدیر اجرایی شرکت خدمات عنوان بومی جنوبی کوئینزلند، گفت که از اطلاعات موجود در وب سایت Pieces of Australia نگران است. او گفت که استفاده از تصاویر بومیان استرالیا در مواد تبلیغاتی «فحش‌آمیز» خواهد بود، اگر ابتدا «رضایت رایگان، قبلی و آگاهانه» دریافت نمی‌شد.

Pieces of Australia در وب سایت خود، مردم بومی ملت Baruŋgam را به عنوان نگهبانان و مالکان سنتی این سرزمین به رسمیت می شناسد.

شرکت Distinctive Assets اعلام کرد که نمی‌داند آیا Pieces of Australia با مالکان سنتی کشور Baruŋgam مشورت کرده است یا خیر. لش فری موسس گفت که از این موضوع اطلاعی ندارد.

فری گفت: “ما همیشه به دنبال مواردی هستیم که تاثیر مثبتی بر زندگی نامزدها یا در کل جهان بگذارد.”

«سال‌های زیادی است که ما از راه‌های خود خارج شده‌ایم و مواردی را از مشاغل کوچک، مشاغل متعلق به زنان و مشاغل متعلق به اقلیت‌ها درج کرده‌ایم که هم از قرار گرفتن در معرض رسانه‌ها و هم از هرگونه علاقه به رسانه‌های اجتماعی افراد مشهور که ممکن است بیشترین سود را ببرند. سر راه خود بیایند

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رأی دهندگان مریلند برای تصمیم گیری درباره اصلاحیه قانون اساسی سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، آناپولیس، دکتر — رای دهندگان مریلند …