با افزایش سود، مدارس خصوصی بریتانیا برای گسترش در خارج از کشور عجله دارند | مدارس خصوصی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مدارس خصوصی انگلیسی برای باز کردن آکادمی های اقماری سودآور در خارج از کشور، از جمله در برخی از فقیرترین کشورهای جهان، عجله دارند تا میلیون ها پوند سود را برای پرداخت تعهدات خیریه خود بازگردانند.

کامبوج، بنگلادش و ویتنام از جمله آخرین اهداف مدارس خصوصی انگلیسی هستند که در بسیاری از موارد با مشارکت توسعه دهندگان ملکی که به دنبال ساختن ساختمان های لوکس یا حتی کل شهرها هستند، قصد توسعه در خارج از کشور را دارند.

برخی از مدارس خصوصی می گویند که با ترس از اینکه دولت کارگری آینده مالیات بر ارزش افزوده را به شهریه مدارس بیافزاید و وضعیت خیریه را از آنها سلب کند و مشکلات مالی برای آنها ایجاد کند، انگیزه افزایش درآمد خود را دارند.

تحقیق توسط انجمن سیاست آموزش خصوصی (PEPF) دریافته است که مدارس خصوصی با وضعیت خیریه سودهای بی سابقه ای از شرکت های تابعه و ماهواره های خارج از کشور به دست می آورند، به طوری که 40 مدرسه بریتانیایی 29 میلیون پوند در سال 2020-21 دریافت کردند، در مقایسه با 1.6 میلیون پوند در سال 2011-2012.

گرافیک سود

سخنگوی PEPF گفت: «این تحقیق نشان می‌دهد که مدارس خصوصی از سود حاصل از فعالیت در کشورهای عمدتاً در حال توسعه برای حفظ موقعیت خود در انگلیس استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه تنها 1 درصد از مکان‌ها در مدارس خصوصی برای دانش‌آموزان فقیرتر رایگان است و میانگین شهریه در حال حاضر حدود 17000 پوند در سال است، اخلاقیات چنین مدلی ممکن است توسط سیاست‌گذاران مورد تردید جدی قرار گیرد.

جولی رابینسون، مدیر اجرایی شورای مدارس مستقل (ISC)، گفت: «در حالی که مدارس به دنبال راه‌هایی برای کاهش اتکای خود به درآمد مبتنی بر شهریه هستند، برخی فرصت‌ها را برای ایجاد پردیس‌ها و مشارکت‌های بین‌المللی استفاده کرده‌اند. پول تولید شده معمولاً از طریق بورسیه ها و بورسیه ها در آموزش و پرورش در بریتانیا سرمایه گذاری می شود.

اما فرانسیس گرین، استاد اقتصاد کار و آموزش در دانشگاه کالج لندن که عملکرد مدارس خصوصی را مطالعه کرده است، می‌گوید: «پیامدهای اخلاقی بازگشت سودهای کلان به بریتانیا از کشورهای در حال توسعه ممکن است مورد تردید قرار گیرد، و این عمل باعث ناراحتی شود. توسط دولت های خارجی و مردم آنها.»

تام فرایر، محقق مؤسسه آموزش دانشگاه منچستر و نویسنده اصلی گزارش، گفت که درآمدهای ماهواره‌های خارج از کشور در دهه گذشته افزایش یافته است و با اعلام شعبه‌های جدید و پیوستن مدارس بیشتر به آن، هیچ نشانه‌ای از کندی وجود ندارد.

در پنج سال گذشته، تعداد ماهواره‌های خارج از کشور که توسط مدارس خصوصی خیریه انگلیسی اداره می‌شوند، دو برابر شده و به بیش از 100 عدد رسیده است و فرایر تخمین می‌زند که برنامه‌های پیشرفته‌ای برای حداقل 28 ماهواره جدید برای افتتاح به زودی وجود دارد.

در حالی که بیش از نیمی از مدارس اقماری فعلی در امارات متحده عربی، چین و هنگ کنگ متمرکز هستند، رقابت برای بازارهای جدید باعث شده است که مدارس انگلیسی در کنیا، اندونزی و کامبوج شعبه باز کنند، در حالی که هند و ویتنام شاهد هجوم علاقه هستند.

گرافیک ماهواره ها

کالج برایتون، که دارای مدارس مرتبط در تایلند، سنگاپور و امارات است، امسال مدرسه‌ای را در هانوی افتتاح می‌کند که اولین مدرسه از زنجیره هفت نفره‌ای است که قصد دارد با مشارکت شرکت محلی Vincorp، اپراتور 39 مدرسه خصوصی در این کشور اجرا کند. ویتنام

Haileybury، مدرسه شبانه روزی در هرتفوردشایر، دارای دو “مدرسه شریک” در قزاقستان است و در ماه اوت یک ماهواره در Bhaluka، بنگلادش، و پس از آن ماهواره چهارم، در مالت، در سال 2024 افتتاح خواهد شد.

ماهواره Bhaluka، که توسط وب سایت آن به عنوان “بهترین مدرسه در آسیا” نامگذاری شده است، سالانه 29000 پوند برای مدارس ارشد دریافت می کند که بیش از 10 برابر درآمد سرانه بنگلادش 2300 پوند است. حساب‌های خیریه هیلی‌بری خاطرنشان می‌کند: «این روند به قدری موفقیت‌آمیز بوده که مدرسه دوم در بنگلادش در حال بررسی است.»

سود حاصل از ماهواره ها اغلب با گرفتن درصدی از هزینه های پرداخت شده توسط دانش آموزان، یا توسط مدارس انگلیسی که هزینه های مشاوره و استفاده از نام تجاری خود را توسط یک شریک محلی دریافت می کنند، ایجاد می شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سپس درآمدها با استفاده از شرکت‌های تابعه، که وجوه را به مدرسه مادر در انگلستان اهدا می‌کنند، با استفاده از کمک هدیه برای اجتناب از پرداخت مالیات شرکت بریتانیا بر سودهایی که شرکت‌های تابعه در غیر این صورت گزارش می‌کردند، به کشور بازگردانده می‌شود.

فرایر تخمین زد که 40 مدرسه خصوصی – 37 مدرسه در انگلیس و سه مدرسه در اسکاتلند – از کمک های هدیه برای بهره مندی از معافیت های مالیاتی به ارزش بیش از 5 میلیون پوند در سال های 2020-21 استفاده کردند، به طوری که چندین مدرسه از ماهواره های خارج از کشور خود بیش از هزینه هایی که پرداخت کردند، کمک مالی دریافت کردند. بورسیه های آزمایش شده

کیر استارمر، رهبر حزب کارگر، تایید کرده است که مانیفست انتخاباتی بعدی این حزب متعهد می‌شود که مالیات بر ارزش افزوده را به هزینه‌های مدارس خصوصی معمولی در انگلیس اضافه کند و به وضعیت خیریه آنها پایان دهد و از درآمد آن برای استخدام 6500 معلم برای مدارس دولتی استفاده شود.

مدارس خصوصی استراتژی هایی را برای پاسخ به پیروزی حزب کارگر ترسیم کرده اند. جدیدترین گزارش های هیلیبری بیان می کند که “خطر سیاسی مانند تحمیل مالیات بر ارزش افزوده یا حذف کاهش نرخ ها در نظر گرفته شده است و برنامه های اضطراری در حال اجرا هستند تا به مدرسه اجازه دهند استانداردهای آموزشی مشابهی را ارائه دهند.”

تریستان بانل، مدرس ارشد آموزش بین‌المللی در دانشگاه باث، گفت که پس از آخرین تلاش دولت کارگر برای تغییر وضعیت خیریه مدارس خصوصی در سال 2006، افزایشی در افتتاح مدارس ماهواره‌ای وجود داشت.

بانل گفت: «ممکن است این ترس وجود داشته باشد که یک دولت جدید کارگر ممکن است دوباره آن بحث را شعله ور کند. «ممکن است یک فوریت برای ایجاد جریان های درآمدی جایگزین به عنوان ابزاری برای آماده شدن برای پرداخت مالیات بیشتر وجود داشته باشد. این به وضوح طعنه آمیز است، زیرا حزب کارگر بر مدارس خصوصی در بریتانیا فشار می آورد و به طور ناخواسته حضور خود را در کشورهایی مانند ویتنام افزایش می دهد.

ISC رشد مدارس اقماری را به تقاضای بین المللی برای آموزش بریتانیا و موفقیت سرمایه گذاری های قبلی نسبت داد. یکی از سخنگویان گفت: “برنامه ریزی و راه اندازی مدارس اقماری سال ها طول می کشد، بنابراین این ایده که این یک واکنش خنده دار به سیاست حزب کارگر است قطعاً کاملاً قابل توجه است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات درباره قتل پس از چاقو زدن دو نوجوان در لیدز آغاز شد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات درباره قتل پس از …