BYD چین برگزیت را مقصر می داند زیرا بریتانیا را برای اولین کارخانه خودروهای الکتریکی در اروپا رد می کند | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بزرگترین فروشنده خودروهای برقی و هیبریدی جهان به دلیل تاثیر برگزیت، ساخت اولین کارخانه خودروسازی اروپایی خود را در بریتانیا در نظر نخواهد گرفت.

BYD چین که از سال 2008 توسط میلیاردر سرمایه گذاری آمریکایی وارن بافت حمایت می شود، قصد دارد نام های معروفی مانند تسلا را به خود اختصاص دهد و تا پایان دهه به یکی از سه برند محبوب خودروهای الکتریکی در اروپا تبدیل شود.

پرفروش ترین سازنده خودروهای برقی چین که فروش سالانه حدود 800000 خودرو در اروپا را تا سال 2030 هدف قرار داده است، مکان هایی را در آلمان، فرانسه، اسپانیا، لهستان و مجارستان در فهرست نهایی قرار داده است.

مایکل شو، رئیس اروپایی BYD، در گفتگو با فایننشال تایمز گفت: “به عنوان یک سرمایه گذار، ما می خواهیم کشوری با ثبات باشد.” «باز کردن یک کارخانه تصمیمی برای چندین دهه است. بدون برگزیت، شاید. اما پس از برگزیت، ما نمی‌فهمیم چه اتفاقی افتاده است.»

BYD که مخفف Build Your Dreams است، گفت که بریتانیا حتی فهرستی از 10 مکان ممکن را برای ساخت اولین کارخانه خودروسازی اروپایی خود تهیه نکرده است. این شرکت در حال حاضر در اروپا اتوبوس تولید می کند.

شو گفت: “بریتانیا راه حل خیلی خوبی ندارد.” “حتی در لیست طولانی ما بریتانیا را نداشتیم.”

BYD در فهرست هنگ کنگ که دفتر مرکزی آن در شنزن قرار دارد و در سال 1995 توسعه باتری ها را آغاز کرد، قصد دارد به یک نیروگاه جهانی در بازار خودروهای الکتریکی تبدیل شود.

این اولین تولیدکننده ای نیست که به مسائل مربوط به برگزیت برای تصمیم گیری برای عدم گسترش فرصت های تجاری در بریتانیا اشاره کرده است.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، در سال 2019 گفت که تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا، ساخت یک کارخانه گیگ در بریتانیا را بسیار خطرناک کرده است. این شرکت اولین کارخانه اروپایی خود را در آلمان ساخت و در آنجا پایگاه تحقیق و توسعه نیز ایجاد کرد.

سایر خودروسازان نیز مجبور به ارزیابی نیازهای تجاری خود در میان شرایط سخت اقتصاد کلان جهانی هستند. فورد در ماه فوریه 4000 شغل در اروپا از جمله 1300 شغل در بریتانیا را کاهش داد.

فورد گفته است که تا سال 2026 50 میلیارد دلار (41 میلیارد پوند) در تولید خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری خواهد کرد، اما باید تصمیم بگیرد که قبل از ممنوعیت فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی، با عملیاتی که در اطراف موتور احتراق داخلی ساخته شده است، چه کند. جگوار متعهد شده است تا سال 2025 تمام برقی شود و ب ام و ماه گذشته اعلام کرد که نیمی از فروش اروپایی آن تا سال 2030 الکتریکی خواهد بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

BYD یکی از معدود شرکت‌های چینی مانند Nio، Xpeng و Li Auto است که بازار خودروهای الکتریکی اروپا را هدف قرار داده است.

این شرکت سه مدل را در اروپا عرضه کرده است، در بازارهایی از جمله نروژ و آلمان و خودروی تمام الکتریکی Atto3 اسپرت در بریتانیا.

این SUV قبلاً ثابت کرده است که فروشنده بزرگی در چین و هند است، جایی که BYD قصد دارد امسال به دومین شرکت بزرگ برق الکتریکی پس از تاتا موتورز تبدیل شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

متهم به قتل پس از مرگ عابر پیاده در پلیموث | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردی در پی مرگ یک …