شوراهای لندن از وزارت کشور می خواهند که در سیاست هتل ها برای پناهجویان تجدید نظر کند | مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو سوم شوراهای لندن نامه ای را به وزیر کشور امضا کرده اند که در آن خواستار تغییر اساسی در سیاست هتلداری دولت برای پناهجویان شده است.

این اقدام مشترک بی‌سابقه به دنبال خروج 100 پناهجو از هتلی در گرینویچ بر خلاف میل آنها در ماه گذشته صورت می‌گیرد، اقدامی که نگرانی شوراهای پایتخت را برانگیخته است. حدود 40 پناهجو از انتقال از هتل گرینویچ به هتلی در دانستبل در بدفوردشایر خودداری کردند و هنوز در هتل گرینویچ هستند. هر دو هتل هدف اعتراضات راست افراطی قرار گرفته اند.

این نامه به رهبری منطقه سلطنتی گرینویچ توسط 21 منطقه دیگر لندن از جمله بارنت، لمبث و وست مینستر امضا شده است.

این وزارتخانه از وزارت کشور می‌خواهد که با پناهجویان با مراقبت و دلسوزی رفتار کند و در کوتاه‌مدت آنها را از جوامعی که در آن مستقر هستند، شبکه‌های حمایتی ایجاد کرده‌اند و ممکن است در آن‌ها تحصیل یا داوطلب شوند، بیرون نریزد. شوراها، اطمینان حاصل کنند که نیازهای اولیه پناهجویان برآورده شده است و به جای استفاده از هتل ها، راه حل های طولانی مدت مسکن برای پناهجویان را بیابند.

آنتونی اوکرکه، رهبر گرینویچ، می‌گوید: «این وحشتناک است که افرادی که ماه‌ها و گاه سال‌ها را صرف بازسازی زندگی‌شان، مطالعه، داوطلبی و ایجاد پیوندهای اجتماعی کرده‌اند، اکنون بر خلاف میلشان از خانه‌های جدیدشان حذف شده و فرسنگ‌ها دورتر قرار می‌گیرند. “

همراه با نگرانی های مطرح شده در نامه درباره سیاست هتلداری وزارت کشور، فعالان حقوق بشر از خطر قاچاق از هتل ها برای پناهجویان کودک و بزرگسال ابراز نگرانی کرده اند.

ماده 39، یک مؤسسه خیریه حقوق کودکان، وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش را تهدید کرده است که اگر از اسکان کودکان پناهجوی بدون همراه در هتل های تحت مدیریت وزارت خانه خودداری کنند، اقدام قانونی خواهد کرد. این موسسه خیریه می‌گوید که کودکان خارج از سیستم رفاه کودکان نگهداری می‌شوند و از حمایت‌های اساسی محروم هستند و هیچ نظارت مستقلی در مورد رفاه و درمان هر کودک وجود ندارد.

این موسسه خیریه آنچه را که به عنوان یک “اقدام استثنایی” توصیف می کند، برای شروع درخواست سرپرستی به بخش خانواده دادگاه عالی در رابطه با 76 کودکی که از هتلی که در برایتون اند هوو اداره می شود ناپدید شده اند، اتخاذ کرده است. در صورت موفقیت این درخواست، دادگاه انتصاب قیم کودکان را برای هر کودک در نظر خواهد گرفت و بر اقدامات انجام شده توسط دولت و سایرین برای حمایت از آنها نظارت خواهد کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

یک پرونده جداگانه که روز جمعه به دادگاه عالی رسید، نشان می‌دهد که بزرگسالان نیز در معرض خطر آدم‌ربایی و قاچاق یا قاچاق مجدد از هتل‌های Home Office هستند. در این مورد، وزیر کشور حمایت از قربانی ویتنامی را که توسط قاچاقچیان از هتلی ربوده شده بود، رد کرد. بر اساس قانون جدید، که در ژانویه به اجرا درآمد، برخی از قربانیان قاچاق دیگر از حمایت دولتی برخوردار نیستند.

قربانی که در زمانی که تحت کنترل قاچاقچیانش بود به کشت حشیش محکوم شده بود، نامه ای از وزارت کشور موسوم به سلب صلاحیت نظم عمومی دریافت کرد که به او اطلاع داده بود به عنوان قربانی قاچاق حق حمایت ندارد. وکلای او POD را به چالش کشیدند و در آغاز جلسه فوری روز جمعه درباره این پرونده، وزیر کشور آن را پس گرفت.

وکیل او، ماریا توماس از وکلای دانکن لوئیس، از این تصمیم استقبال کرد. او گفت: «تسلیم شدن وزیر کشور نشان می‌دهد که وقتی او مجبور شد حقایق واقعی و چگونگی تأثیرگذاری این سیاست بر مردم واقعی را در نظر بگیرد، نشان داده می‌شود که غیرقانونی، ناعادلانه است و بازماندگان قاچاق را در معرض خطر شدید قاچاق مجدد و آسیب‌های بیشتر قرار می‌دهد.»

سخنگوی وزارت کشور گفت: “ما در مورد پرونده های قضایی زنده اظهار نظر نمی کنیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

WHO می گوید که دوزهای تقویت کننده واکسن کووید فقط برای گروه های پرخطر مورد نیاز است | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آخرین به‌روزرسانی سازمان بهداشت جهانی …