معترضان در یونان خواستار عدالت برای قربانیان سانحه مرگبار قطار در ماه فوریه هستند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزاران تظاهرکننده روز یکشنبه در یونان تظاهرات جدیدی برگزار کردند و خواستار اجرای عدالت برای قربانیان مرگبارترین سانحه قطار در این کشور شدند.

پلیس اعلام کرد که بیش از 8000 نفر در میدان سینتاگما آتن روز یکشنبه در بحبوحه خشم فزاینده به دلیل نقص ایمنی که منجر به برخورد رو به رو بین یک قطار مسافربری و یک قطار باری شد که در 28 فوریه 57 نفر را کشت.

معترضان بنرهایی را به اهتزاز درآوردند که روی آن نوشته شده بود «فراموش نمی‌کنیم، نمی‌بخشیم».

در تسالونیکی، دومین شهر بزرگ یونان، حدود 5000 نفر تظاهرات کردند، به سخنرانی ها گوش دادند و شعارهایی مانند “ما صدای همه مردگان خواهیم بود” سر دادند.

یکی از معترضان گفت: «این ریل قطار مرگ بود. آنها از این موضوع خبر داشتند و کاری نکردند، هیچ اقدامی نکردند و 57 نفر را به کام مرگ فرستادند.

تظاهرات روز یکشنبه که بدون حادثه جدی به پایان رسید، به اندازه رویدادهای مشابه اوایل هفته که بیش از 30000 نفر در آتن و بیش از 20000 نفر در تسالونیکی شرکت کرده بودند، مورد استقبال قرار نگرفت. پلیس گفت که چهار نفر در آتن بازداشت شدند.

رئیس ایستگاه بی‌تجربه‌ای که متهم به قرار دادن قطارها در همان مسیر است، به قتل از روی سهل انگاری و جرایم دیگر متهم شده است و وزیر حمل‌ونقل یونان و مقامات ارشد راه‌آهن یک روز پس از سقوط از سمت خود استعفا دادند.

افشای شکاف های ایمنی جدی در شلوغ ترین خط ریلی یونان، دولت راست میانه نخست وزیر کیریاکوس میتسوتاکیس را در حالت تدافعی قرار داده است. او قول همکاری کامل دولت با تحقیقات قضایی در مورد سقوط هواپیما را داده است.

انتخابات اواخر بهار امسال برگزار می شود و نظرسنجی های منتشر شده در هفته گذشته نشان می دهد که برتری محافظه کاران حاکم بر مخالفان جناح چپ تقریباً به نصف در مقایسه با نظرسنجی های منتشر شده قبل از سقوط کاهش یافته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو: تماشا کنید: تظاهرکنندگان در پاریس با تصویب قطعی اصلاحات بازنشستگی تجمع کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 21/03/2023 – 12:18 …