کیت فوربس، عضو SNP، نشان می‌دهد که ممکن است رای استقلال اسکاتلند سال‌ها باقی بماند | حزب ملی اسکاتلند (SNP)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیت فوربس، ملی‌گرای MSP که برای جوان‌ترین وزیر اول اسکاتلند تلاش می‌کند، نشان داده است که ممکن است سال‌ها طول بکشد تا رای‌گیری جدید استقلال برگزار شود، زیرا پرونده آن هنوز به اندازه کافی قانع‌کننده نیست.

او در مصاحبه‌ای به آبان نیوز گفت که حزب ملی اسکاتلند باید تاکید بسیار بیشتری بر متقاعد کردن آهسته اتحادیه‌گرایان برای حمایت از استقلال داشته باشد، ابتدا با استفاده از قدرت‌های اقتصادی موجود هولیرود برای اثبات شکوفایی اسکاتلند.

فوربس، وزیر دارایی دولت اسکاتلند، گفت که پیروی از استراتژی نیکولا استورجن مبنی بر تعیین مکرر تاریخ های هدف برای دومین رفراندوم استقلال، نتیجه معکوس خواهد داشت.

فوربس در پاسخ به این سوال که تاریخ هدف او چه بوده است، گفت: “امکان ندارد بگویم و من به شما یک بازه زمانی ارائه نمی دهم.”

با باز شدن رای گیری در روز دوشنبه در رقابت برای جانشینی استرجن، فوربس خود را به عنوان یک شورشی راست میانه معرفی کرد که معتقد است حزب باید از “تباه کردن برای مبارزه” با وست مینستر دست بردارد. او گفت، در عوض، باید بر شایستگی و ثروت‌سازی متمرکز شود.

«ممکن است در یک رقابت انتخاباتی مخالفت با رأی دهندگان «نه» عجیب به نظر برسد [for] اعضای SNP اما این چیزی است که قرار است طول بکشد،” او گفت.

ما با تنظیم یک جدول زمانی به جای تمرکز بر چیزی که واقعاً صفحه را تغییر می دهد، خود را به عنوان گروگان ثروت نگه می داریم. بنابراین روز اول، کمپین استقلال را شروع می کنم. اما من این کار را از طریق متقاعد کردن ملایم، ایجاد پرونده اقتصادی و جلب اعتماد مردم انجام خواهم داد. هر چه در این زمینه موفق تر و مؤثرتر باشیم، جدول زمانی کوتاه تر می شود.»

در مقابل، حمزه یوسف، نزدیکترین رقیب او، به روزنامه نشنال گفت که می تواند از انتخابات عمومی به عنوان یک همه پرسی عملی استفاده کند یا انتخابات زودهنگام هولیرود را برای آزمایش حمایت از استقلال در نظر بگیرد، زیرا او تلاش می کند به فعالان تندرو در حزب دسترسی پیدا کند.

فوربس گفت که او مالیات بر درآمد را برای افراد بهتر افزایش نخواهد داد، تاکتیکی که استورجن برای افزایش مخارج عمومی پذیرفته است. او گفت: «این در مورد افزایش مالیات نیست. “این در مورد رشد اقتصاد و گسترش پایه مالیاتی است زیرا ما بیش از حد به نرخ های بسیار کمی وابسته هستیم، عمدتاً در صنعت نفت و گاز.”

او گفت که رشد به دنبال کاهش تشریفات اداری برای مشاغل و گروه های داوطلبانه، به ویژه در مورد دسترسی به بودجه عمومی خواهد بود. با تعریض و بهبود جاده های A9 و A96 در ارتفاعات و شمال شرق اسکاتلند. و به طور بالقوه با جایگزینی کشتی ها با پل های بین جزیره ای بیشتر در هیبرید.

فوربس همچنین گفته است که انتقال از نفت و گاز دریای شمال باید محتاطانه باشد، اما به آبان نیوز گفت که او از هدف استورجن برای ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی جدید تا سال 2032 حمایت می کند. او و همسرش اخیراً یک خودروی برقی خریدند.

با این حال، او اذعان کرد که اهداف قانونی هولیرود برای کاهش CO اسکاتلند2 انتشار گازهای گلخانه‌ای تا 70 درصد تا سال 2030 احتمالاً نادیده گرفته می‌شود، اگرچه او گفت: “من فکر می‌کنم هنوز باید آرزوی برآورده کردن آنها را داشته باشیم.” همچنین نیاز “بسیار چالش برانگیز” برای کربن زدایی خانه های 2.5 میلیونی اسکاتلند وجود داشت. او گفت: «ما باید به طور کامل آن را از طریق اقدامات بهره وری انرژی، از طریق دسترسی به منابع تجدیدپذیر انرژی و غیره افزایش دهیم.

فوربس که به زبان گالیکی در هند و از مبلغان پروتستان متولد شده است، رقابت برای جانشینی استورجن را کاملاً باز کرده است، تا حدی با به چالش کشیدن تهاجمی سابقه استرجن و با اعلام اینکه او از برخی از سیاست های چپ میانه و لیبرال اجتماعی که استورجن از آن دفاع می کرد حمایت نمی کند.

فوربس که یکی از اعضای کلیسای آزاد اسکاتلند انجیلی است، کمپین نوپای خود را با اذعان به مخالفت با ازدواج همجنس گرایان و اعتقاد به اینکه بچه دار شدن خارج از ازدواج اشتباه است، و با امتناع از به چالش کشیدن یک بلوک دولت بریتانیا در اصلاحات به رسمیت شناختن جنسیت استرجن، وارد بحران کرد.

برخی از حامیان برجسته SNP حمایت های خود را پس گرفتند. دیگران گفتند که چنین دیدگاه‌های محافظه‌کارانه اجتماعی می‌تواند SNP را متلاشی کند و خطر نابودی ائتلاف حکومتی این حزب با سبزهای اسکاتلند حامی استقلال را به همراه داشته باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

فوربس سپس به طور مستقیم به سوابق یوسف، وزیر بهداشت، در تلویزیون ملی حمله کرد. این یک قمار بود که باعث بیگانگی فعالان حزبی شد. یوسف روی کاغذ پیشتاز است و از حمایت رهبری حزب برخوردار است.

روز شنبه، یوسف توسط جان سوئینی، معاون وزیر اول و نزدیکترین متحد سیاسی استورجن، و استفن فلین، رهبر وست مینستر SNP تأیید شد – نشانه واضحی که او مورد علاقه رهبری است. تا کنون، یوسف حدود 67 درصد از حمایت های نمایندگان SNP را در مقابل 25 درصد برای فوربس به دست آورده است.

اما نظرسنجی‌های مکرر نشان می‌دهد که فوربس توسط رای‌دهندگان گسترده‌تر ترجیح داده می‌شود، اگرچه تعداد بیشتری از رأی‌دهندگان نظری ندارند. نمونه‌های فرعی از آن نظرسنجی‌های اعضای SNP – نمونه‌هایی که نظرسنجی‌ها اذعان می‌کنند که نماینده نیستند، نشان می‌دهند که نژاد گردن و گردن است.

میشل تامسون، مدیر مبارزات انتخاباتی فوربس، معتقد است تصمیم سوئینی برای حمایت از یوسف در آستانه رأی گیری، به جای بی طرف ماندن، نشان می دهد که ماشین حزب متلاطم شده است. این تا حدی به این دلیل است که SNP از یک سیستم رای تک گزینه ای قابل انتقال استفاده می کند، که در آن اعضا به ترتیب اولویت، نامزدها را رتبه بندی می کنند.

حامیان یوسف می ترسند که اگر او در هنگام شمارش اولویت ها نتواند پیروز شود، فوربس در دور بعدی با کسب اکثریت زیادی از آرای اولویت دوم از اش ریگان، نامزد سوم، که از رهبری استرجن نیز انتقاد کرده است، پیروز خواهد شد.

Mail on Sunday گزارش داد که اعضای SNP به حدود 78000 نفر کاهش یافته است، از اوج 120000 نفر در سال 2016 – رقمی بر اساس تعداد برگه های رای صادر شده توسط شرکتی که توسط SNP برای رسیدگی به رای گیری استخدام شده بود. این به عدم اطمینان در مورد ترکیب عضویت می افزاید.

فوربس با آگاهی از اظهارات اولیه او در مورد اعتقادات مذهبی خود، بر این باور است که تصمیمات سیاسی او توسط آنها هدایت نمی شود. او گفت که آزمون واقعی کاری بود که او به عنوان وزیر مالی انجام داد.

هیچ رهبری بی طرف نیست. این چرندیات که ما در صحن علنی بی طرفی داریم دروغ است. ما همه محصول سوابق و تجربیات خود هستیم. سوال در یک جامعه متکثر و بردبار این است: آیا من می توانم از حقوق شما دفاع کنم همانطور که شما از حقوق من دفاع می کنید؟ او گفت.

“من شما را به چالش می کشم تا به تصمیمی که من به عنوان وزیر دارایی یا به عنوان یک MSP محلی گرفته ام، به غیر از تمایز متمایز بین مادران مجرد و خانواده نگاه کنید. البته من این کار را نمی کنم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …