غول نفتی عربستان سعودی آرامکو از سود 151 میلیارد یورویی در سال 2022 خبر داد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

غول نفتی عربستان سعودی آرامکو رکورد سود 151 میلیارد یورویی را برای سال 2022 اعلام کرد که نشان دهنده افزایش 46.5 درصدی شرکت دولتی در مقایسه با سال گذشته است.

آرامکو آخرین شرکت انرژی است که پس از افزایش قیمت انرژی پس از تهاجم گسترده روسیه به اوکراین در فوریه 2022، سودهای بی سابقه ای را گزارش کرده است.

بیشتر این مبلغ سود به دولت عربستان سعودی تعلق خواهد گرفت که نزدیک به 95 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

آرامکو همچنین امیدوار است تولید خود را افزایش دهد تا از تقاضای بازار استفاده کند، زیرا چین پس از برداشتن محدودیت‌های ویروس کرونا، دوباره وارد بازار جهانی می‌شود. این می تواند میلیاردها دلار مورد نیاز برای پرداخت برنامه های محمد بن سلمان ولیعهد برای توسعه مناظر شهری آینده نگر برای دور کردن عربستان سعودی از نفت را افزایش دهد.

امین اچ. ناصر، مدیرعامل و رئیس شرکت آرامکو عربستان سعودی در بیانیه‌ای گفت: «با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌کنیم نفت و گاز برای آینده قابل پیش‌بینی ضروری باقی بمانند، خطرات سرمایه‌گذاری کم در صنعت ما واقعی است – از جمله کمک به افزایش قیمت انرژی».

آگنس کالامار، دبیر کل عفو بین‌الملل در توییتی به سودهای گزاف اشاره کرد و به اثرات سوخت‌های فسیلی بر تغییرات اقلیمی اشاره کرد و افزود که این ثروت در طول بحران جهانی هزینه‌های زندگی جمع‌آوری شده است.

عربستان سعودی متعهد شده است که تا سال 2060، مانند چین و روسیه، انتشار کربن خالص صفر داشته باشد، اگرچه برنامه های این کشور برای رسیدن به این هدف نامشخص است.

در گزارش درآمد آرامکو اشاره شده است که یک صندوق پایداری 1.4 میلیارد یورویی را در ماه اکتبر راه اندازی کرده است و همچنین یک تاسیسات جذب و ذخیره کربن را نیز در نظر دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …