یلن می گوید بانک سیلیکون ولی پس از فروپاشی کمک مالی دریافت نخواهد کرد | بانکداری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، روز یکشنبه گفت که هیچ کمکی برای بانک سیلیکون ولی، که این هفته سقوط کرد، ترس از بحران بانکی را افزایش داد، وجود نخواهد داشت، اما همچنین گفت که دولت بایدن در حال همکاری نزدیک با تنظیم کننده ها برای کمک به سپرده گذاران آسیب دیده از این بانک است. سقوط SVB

یلن گفت که شرایط با بحران مالی سال 2008 همخوانی نداشت، زمانی که فروپاشی موسسات مالی بزرگ تهدیدی برای فروپاشی سیستم مالی جهانی بود.

یلن به Face the CBS گفت: «اجازه دهید واضح بگویم که در طول بحران مالی، سرمایه‌گذاران و صاحبان بانک‌های بزرگ سیستمی بودند که نجات یافتند… و اصلاحاتی که انجام شده به این معنی است که ما دیگر این کار را انجام نخواهیم داد. ملت

اما ما نگران سپرده گذاران هستیم و بر تلاش برای رفع نیازهای آنها متمرکز هستیم.

شکست ناگهانی SVB، یک بانک کالیفرنیایی با دارایی‌های 212 میلیارد دلاری که عمدتاً به استارت‌آپ‌های فناوری وام می‌داد، سرمایه‌گذاران را تحت تأثیر قرار داد و درخواست‌هایی را برای ورود قانون‌گذاران برانگیخت.

روز جمعه، SVB تحت کنترل شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) قرار گرفت، که سپرده ها را تا 250000 دلار تضمین می کند. اما بر اساس برخی برآوردها، بسیاری از شرکت ها و افراد بیش از نیمی از سپرده های خود را از دست خواهند داد.

مارک وارنر، یکی از دموکرات‌های ویرجینیا در کمیته بانکی سنای ایالات متحده، گفت که SVB توسط نرخ‌های بهره بالاتر «در بند» گرفتار شده است. او به این هفته ABC گفت: «برخی از بازیگران» در اواخر هفته گذشته با 42 میلیارد دلار برداشت از بانک در اواخر هفته گذشته تسریع کردند.

وارنر گفت که در حال مذاکره با تنظیم کننده ها، کاخ سفید و فدرال رزرو بوده است. او گفت که بهترین نتیجه، یافتن خریدار برای دارایی های SVB قبل از باز شدن بازارها در اواخر روز یکشنبه در آسیا خواهد بود.

او گفت: «این بهترین کار است،» و افزود: «سهامداران بانک پول خود را از دست خواهند داد. بیایید در مورد آن شفاف باشیم. اما می توان از سپرده گذاران مراقبت کرد و بهترین نتیجه، خرید SVB خواهد بود.»

وارنر اشاره کرد که برخلاف سال 2008، اجماع گسترده ای در واشنگتن وجود داشت که «سهامداران [SVB] باید پول خود را از دست بدهند سپرده گذاران شرایط متفاوتی داشته اند، اما سؤالاتی در مورد خطر اخلاقی وجود دارد.

شالاندا یانگ، مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید، به شبکه سی ان ان گفت که این وضعیت “جدی” گرفته می شود و تلاش می کند تا ترس از سرایت بزرگترین ورشکستگی بانک های ایالات متحده از زمان بحران مالی به سایر بانک های منطقه ای را کاهش دهد. .

یانگ گفت: «بنیاد بهتری نسبت به قبل از بحران مالی دارد که عمدتاً به دلیل اصلاحات انجام شده پس از بحران مالی است. “.

اگر رگولاتورها تا زمان باز شدن بازارهای ایالات متحده در روز دوشنبه، خریدار برای دارایی های SVB پیدا نکنند، رد کمک مالی توسط یلن ممکن است ترس از تأثیر دومینویی را بر سایر مؤسسات مالی افزایش دهد.

بلومبرگ گزارش داد که پیش از این، فدرال رزرو و FDIC در حال بررسی ایجاد صندوقی برای جلوگیری از سپرده گذاری بیشتر در بانک هایی هستند که با مشکل مواجه می شوند.

کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد که جو بایدن با فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، در مورد بانک و تلاش ها برای رسیدگی به وضعیت صحبت کرده است.

نیوسام در بیانیه ای گفت: «همه با FDIC همکاری می کنند تا وضعیت را در سریع ترین زمان ممکن تثبیت کنند.

شرکت مشاوره مالی و ریسک کرول در یادداشتی تحقیقاتی گفت: «بعید است که ورشکستگی به سبک SVB به بانک‌های بزرگ گسترش یابد». اما هشدار داد که بانک‌های کوچک اجتماعی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند و اگر سپرده‌گذاران بیمه‌نشده SVB کامل نشوند، خطر بسیار بیشتر است.

بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده که از زمان شروع بحران SVB شاهد سقوط ارزش‌ها بوده‌اند عبارتند از Signature Bank، First Republic Bank، Western Alliance و PacWest که 38 درصد کاهش یافت.

مدیر سرمایه گذاری فردریک راسل به وال استریت ژورنال گفت: شکست SVB “می تواند اولین سوسک در انبار باشد”. طبق گزارش‌ها، بانک ورشکسته ماه‌ها قبل از سقوط بدون کارمند مدیریت ریسک بود.

راسل گفت: «بانک‌ها به مخزن تاریک رضایت پرتاب می‌شوند و سپس استانداردهای کیفی خود را پایین می‌آورند.

بیل آکمن، مدیر صندوق سرمایه گذاری میلیاردر، همچنین گفت که عدم حمایت از سپرده گذاران SVB می تواند باعث برداشت سپرده های بیمه نشده از سایر بانک ها شود.

این برداشت‌ها نقدینگی را از بانک‌های محلی، منطقه‌ای و دیگر بانک‌ها تخلیه می‌کند و شروع به نابودی این مؤسسات مهم می‌کند.» آکمن در یک رشته توییت هشدار داد.

او نوشت: «دولت حدود 48 ساعت فرصت دارد تا اشتباهی را که به زودی جبران‌ناپذیر است، برطرف کند. «پیامدهای ناخواسته شکست دولت در تضمین سپرده های SVB گسترده و عمیق است و باید تا قبل از دوشنبه بررسی و رسیدگی شود. در غیر این صورت مراقب زیر باشید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …