آژانس های بهداشتی می گویند که واکسن کووید جراح عمومی فلوریدا به مردم آسیب می رساند | فلوریدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آژانس‌های بهداشتی ایالات متحده نامه‌ای به جراح عمومی فلوریدا ارسال کرده‌اند و هشدار داده‌اند که ادعاهای وی در مورد خطرات واکسن کووید-19 برای عموم مضر است.

این نامه روز جمعه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) برای جوزف لاداپو ارسال شد. این پاسخی بود به نامه‌ای که لاداپو ماه گذشته به آژانس‌ها نوشت و در آن نگرانی‌های خود را در مورد آنچه او به عنوان اثرات نامطلوب واکسن‌های کووید توصیف کرد، ابراز کرد.

در نامه فدرال که توسط رابرت کالیف، کمیسر سازمان غذا و دارو و راشل والنسکی، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، امضا شد، آمده است: «وظیفه مقامات بهداشت عمومی در سراسر کشور محافظت از زندگی مردمی است که به آنها خدمت می‌کنند، به ویژه افراد آسیب‌پذیر.

“تردید واکسن سوخت رسانی این تلاش را تضعیف می کند.”

لاداپو در سال 2021 توسط فرماندار جمهوریخواه فلوریدا، ران دیسانتیس، نامزد احتمالی ریاست جمهوری جمهوریخواه منصوب شد.

لاداپو به دلیل همسویی نزدیک خود با فرماندار در مخالفت با دستورات واکسن کووید و سایر سیاست های بهداشتی که توسط دولت فدرال پذیرفته شده است، مورد توجه ملی قرار گرفته است.

سال گذشته، لاداپو دستورالعملی را منتشر کرد که در آن واکسیناسیون کووید را برای کودکان سالم توصیه می‌کرد، که در تضاد با رهبران بهداشت عمومی فدرال است که توصیه آنها می‌گوید همه بچه‌ها باید این واکسن را دریافت کنند.

او به مردان 18 تا 39 ساله توصیه کرده است که واکسن کووید را دریافت کنند و ادعا می کند که تجزیه و تحلیل اداره بهداشت فلوریدا افزایش 84 درصدی مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را نشان می دهد.

آژانس های فدرال در نامه خود این نتیجه را رد کردند و گفتند کارشناسان قلب و عروق که این نگرانی را بررسی کردند به این نتیجه رسیدند که خطر سکته مغزی و حملات قلبی در افرادی که واکسینه شده بودند کمتر است، نه بیشتر.

آژانس های فدرال می گویند که بیش از 13 میلیارد دوز واکسن کووید در سراسر جهان با شواهد کمی از عوارض جانبی تزریق شده است.

وزارت بهداشت فلوریدا به یک درخواست برای اظهار نظر پاسخ می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اوون ویلیامز از Ospreys: “راگبی بدترین چیزی است که از زمانی که حرفه ای بوده ام آن را دیده ام” | ماهی‌خواران

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدر اینجا افراد کمی هستند که …