سیاست رسانه های اجتماعی بی بی سی چیست و چه معنایی برای ستاره هایی مانند لاینکر دارد؟ | بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پست گری لینکر در توییتر در انتقاد از قانون پیشنهادی دولت برای پناهندگی، بحثی را در مورد قوانین بی طرفی بی‌بی‌سی به راه انداخته است – اینکه آنها چه می‌گویند و برای چه کسانی باید اعمال شوند.

دستورالعمل های بی بی سی چه می گوید؟

بی‌بی‌سی موضع خود را در مورد بی‌طرفی در بخش 4 دستورالعمل‌های سرمقاله خود بیان می‌کند. دستورالعمل ها بیان می کنند که شرکت “متعهد به دستیابی به بی طرفی مناسب در تمام خروجی های خود است. این تعهد برای اعتبار ما، ارزش‌های ما و اعتماد مخاطبان اساسی است.»

آنها در ادامه بیان می‌کنند که بی‌طرفی باید «با در نظر گرفتن موضوع و ماهیت محتوا، انتظارات احتمالی مخاطب و هرگونه نشانه‌ای که ممکن است بر آن انتظار تأثیر بگذارد، کافی و مناسب با خروجی باشد».

آنها می‌افزایند که خروجی بی‌بی‌سی باید همیشه «استدلال‌ها را بررسی کند، اجماع را زیر سؤال ببرد و قدرت را به حساب بیاورد» با ثبات و بی‌طرفی مناسب.

بی‌بی‌سی همچنین راهنمایی‌هایی درباره «استفاده فردی از رسانه‌های اجتماعی» ارائه می‌کند. این دستورالعمل بیان می‌کند: «رسانه‌های اجتماعی ابزار مهمی برای خروجی بی‌بی‌سی است و افرادی که در زندگی شخصی خود برای بی‌بی‌سی کار می‌کنند، به‌طور گسترده از آن استفاده می‌کنند.»

بی‌بی‌سی می‌گوید که این دستورالعمل برای جلوگیری از استفاده از رسانه‌های اجتماعی نیست، بلکه برای اطمینان از این است که هر کسی که برای بی‌بی‌سی کار می‌کند با «توجه مناسب به ارزش‌های بی‌بی‌سی» از آن استفاده کند.

اصل کلیدی در راهنما این است که «هرکسی که برای بی‌بی‌سی کار می‌کند، نماینده سازمان است، هم آفلاین و هم وقتی آنلاین است، از جمله در رسانه‌های اجتماعی. همان استانداردها در مورد رفتار و رفتار کارکنان در هر دو شرایط اعمال می شود.

این می‌افزاید: «کسانی که برای بی‌بی‌سی کار می‌کنند موظفند اطمینان حاصل کنند که تصمیم‌های سرمقاله بی‌بی‌سی تحت تأثیر منافع یا سوگیری شخصی قرار نگیرد.»

لاینکر چه کرد؟

لاینکر پس از پاسخ در توییتر به ویدئویی از وزارت کشور که در آن وزیر کشور، سوئلا براورمن، از برنامه‌های دولت برای جلوگیری از عبور مهاجران و پناهندگان از کانال مانش با قایق‌های کوچک پرده برداشته بود، از وظایف خود در بی‌بی‌سی تعلیق شد.

مهاجم سابق انگلیس نوشت: “هیچ هجوم زیادی وجود ندارد. ما پناهندگان بسیار کمتری نسبت به سایر کشورهای بزرگ اروپایی می پذیریم. این فقط یک سیاست بی‌اندازه ظالمانه است که به زبانی که به زبان آلمانی در دهه 30 استفاده می‌کرد، علیه آسیب‌پذیرترین افراد است.

آیا دستورالعمل‌های بی‌بی‌سی در مورد Lineker اعمال می‌شود؟

Lineker یک پخش کننده مستقل برای بی بی سی است، نه عضو دائمی کارکنان، و مسئولیتی در قبال اخبار یا محتوای سیاسی ندارد. اظهارات وی در توییتر در حساب شخصی وی بیان شده است که پیوند رسمی به بی بی سی یا مسابقه روز در بیو او وجود ندارد.

راهنمای بی‌بی‌سی می‌گوید: «همه کسانی که برای بی‌بی‌سی کار می‌کنند باید اطمینان حاصل کنند که فعالیت‌شان در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی، ادراک بی‌طرفی و شهرت بی‌بی‌سی را به خطر نمی‌اندازد یا تضعیف نمی‌کند.»

علاوه بر کسانی که در امور جاری و اخبار کار می‌کنند، این راهنما «سایر کسانی را که روزنامه‌نگار نیستند یا درگیر برنامه‌های واقعی نیستند و با این وجود به دلیل مشخصاتشان در بی‌بی‌سی مسئولیت بیشتری در قبال بی‌بی‌سی دارند» را پوشش می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: «ما از این افراد انتظار داریم که از جانبداری در مسائل سیاسی حزبی یا جنجال‌های سیاسی اجتناب کنند و در رسیدگی به مسائل سیاست عمومی مراقب باشند.

«میزانی که یک عضو غیرکارمند، مشارکت‌کننده یا مجری ملزم به رعایت دستورالعمل‌های سرمقاله است، در رابطه قراردادی بی‌بی‌سی با آنها مشخص می‌شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“من زنده ماندن را انتخاب کردم”: اولین مصاحبه جرمی رنر پس از حادثه برف روب | جرمی رنر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جرمی رنر قرار است اولین …