انگلستان از سال 2010 تقریباً 400 استخر شنا را از دست داده است | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

انگلستان از سال 2010 تقریباً 400 استخر شنا را از دست داده است و بخش‌هایی از این کشور که بیشترین نیازهای بهداشتی را دارند بیشترین ضرر را از دست داده‌اند.

پس از اینکه آمارهای جدید نشان داد که این بیماری همه گیر یک دهه کاهش تاسیسات آبی را تسریع کرده است، سازمان ملی شنا گفت: “نیاز فوری به سرمایه گذاری” در استخرهای انگلستان وجود دارد.

تجزیه و تحلیل آبان نیوز از داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Sport England نشان داد که از سال 2010 تاکنون 382 استخر در سراسر کشور کاهش یافته است. این ارقام شامل استخرهای محلی و متعلق به جامعه، مراکز بهداشتی خصوصی، مدارس و باشگاه‌های ورزشی است. از دست دادن استخرها منجر به از دست رفتن یک میلیارد پوند از ارزش اجتماعی مرتبط از طریق مزایای سلامتی و اجتماعی شده است.

این تحلیل نشان می دهد که تعداد استخرها در مناطق شهری با بالاترین سطح محرومیت مرتبط با سلامت 14 درصد در 12 سال گذشته کاهش یافته است، در حالی که آنهایی که در مناطق محروم از سلامت هستند 6 درصد کاهش یافته است.

نمودار نشان دهنده محرومیت از سلامت

هارتلپول، یکی از محروم ترین مناطق کشور، طی 12 سال گذشته شاهد بسته شدن 6 استخر از 12 استخر خود بوده است. سه نفر در مدارس و سه نفر دیگر در سالن های ورزشی یا مراکز اجتماعی بودند.

در حالی که از زمان روی کار آمدن دولت محافظه کار در انگلیس تعداد استخرهای شنا در حال کاهش است، همه گیری و هزینه فزاینده انرژی این روند را تسریع کرده است.

در سراسر کشور، 85 استخر از سال 2019 بسته شده و تعویض نشده اند. تعداد بسته شدن به دلایل مالی – چه به دلیل ورشکستگی یا غیر سوددهی تسهیلات – در مقایسه با سه سال قبل از همه گیری دو برابر شده است.

برایتون اند هوو از سال 2019 چهار استخر را از دست داده است که بیش از هر مقام محلی دیگری در همان دوره است. سه مورد در طول بسته شدن Virgin Active در سال 2021 و یک مورد در زمان بسته شدن Sports Direct Fitness in Hove در سال 2022 از دست رفتند.

نمودار زیان های منطقه ای را نشان می دهد

سازمان ورزشی UK Active از دولت خواسته است تا طرح تخفیف قبوض انرژی خود را به مراکز اوقات فراغت با به رسمیت شناختن آنها به عنوان مصرف کنندگان انرژی فشرده گسترش دهد. کاهش هزینه های انرژی فعلی در پایان ماه مارس به پایان می رسد و بسیاری از امکانات را در معرض خطر قرار می دهد. به گفته این نهاد، 31 درصد از مناطق شهری در انگلیس در معرض خطر از دست دادن مراکز تفریحی خود یا کاهش خدمات از اول آوریل هستند.

ارقام مخارج دولت محلی نشان می دهد که مخارج خالص برای امکانات ورزشی و تفریحی در انگلستان بین سال های 2010-11 و 2021-22 به میزان واقعی 37 درصد کاهش یافته است.

بر اساس برآوردهای مرکز مشاوره ورزش و داده 4Global، به لطف بهبود سلامت جسمی و روانی و توسعه فردی، اجتماعی و اجتماعی، فعالیت‌های شنا در مراکز تفریحی در سال گذشته حدود 375000 پوند ارزش اجتماعی برای هر سایت ایجاد کرد. از سال 2010 در مورد بسته شدن استخرها اعمال می شود، این به عنوان بیش از یک میلیارد پوند از دست رفته مزایای اجتماعی عمل می کند.

یک سخنگوی Swim England گفت که وجود امکانات مناسب در مکان های مناسب بسیار حیاتی است و آنها خواستار حمایت بیشتر دولت شدند.

آنها گفتند: «در سراسر کشور، بسیاری از استخرها به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند یا قبلاً بسته شده‌اند، و افزایش هزینه‌های انرژی بسیاری دیگر را در معرض خطر بسته شدن یا کاهش خدمات قرار می‌دهد. بنابراین نیاز فوری به سرمایه گذاری در تامین استخرهای مورد نیاز جوامع ما وجود دارد.

ما چشم اندازی را برای آینده تسهیلات ارائه کرده ایم که می تواند پایدارتر باشد، اما تحقق آن نیازمند حمایت دولت است. استراتژی ورزشی جدید پیشنهادی باید برنامه‌ای برای رشد تعیین کند تا پتانسیل استخرها و مراکز تفریحی را برای حمایت از سلامت و رفاه کشور باز کند.»

استخرها تنها نوع تأسیسات ورزشی نیستند که از سال 2010 شاهد کاهش بوده اند. تعداد زمین های اسکواش در مدت مشابه 20 درصد کاهش یافته است و 13 درصد از امکانات کاسه های سرپوشیده نیز از بین رفته است.

از سوی دیگر، امکانات دوچرخه سواری و زمین های چمن مصنوعی از سال 2010 افزایش چشمگیری داشته است و تعداد سالن های ورزشی به طور پیوسته افزایش یافته است. داده های تجزیه و تحلیل آبان نیوز از یک پایگاه داده زنده استخراج شده است، بنابراین سوابق اخیر در مورد تعطیلی مراکز ورزشی ممکن است با به روز شدن سوابق مراکز فردی تغییر کند.

یک سخنگوی دولت گفت: «ما می دانیم که امکانات ورزشی پایه ما با افزایش هزینه های جاری دست و پنجه نرم می کند. ما یک بسته حمایتی 18 میلیارد پوندی برای سازمان‌ها از جمله باشگاه‌ها، استخرها، مراکز تفریحی، مدارس، مؤسسات خیریه و مشاغل در طول زمستان ارائه کردیم.

ما 1 میلیارد پوند برای تضمین بقای بخش‌های ورزش و اوقات فراغت در طول همه‌گیری در دسترس قرار دادیم، به شوراها 3.7 میلیارد پوند اضافی برای ارائه خدمات کلیدی مانند مراکز تفریحی و استخرها دادیم، و 300 میلیون پوند برای ساخت یا ارتقای هزاران مورد سرمایه‌گذاری کردیم. تسهیلات مردمی در سراسر بریتانیا.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت‌های آب در انگلیس با جریمه‌های سخت‌تر تحت طرح «آلای‌دهنده‌ها بپردازند» مواجه می‌شوند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شرکت های آب در انگلیس …