رقیب جمهوری‌خواه می‌گوید اگر در نیویورک متهم شود، ترامپ باید از رقابت‌های 2024 کناره‌گیری کند | انتخابات آمریکا 2024

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک رقیب احتمالی گفت، اگر در نیویورک به دلیل پرداخت پول به یک ستاره فیلم های مستهجن در جریان پیروزی اش در سال 2016، دونالد ترامپ باید از رقابت برای نامزدی جمهوری خواهان در سال 2024 خارج شود.

آسا هاچینسون، فرماندار سابق آرکانزاس، گفت: «این به این معنا نیست که او در این زمینه مجرم است یا باید متهم شود. اما این یک حواس پرتی است که برای کسی که به دنبال بالاترین مقام در این سرزمین است، غیر ضروری است.

هاچینسون اعلام نکرده است. نیکی هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی، تنها مخالف اعلام شده ترامپ از جریان اصلی جمهوریخواه است. ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، تنها رقیب جدی ترامپ در نظرسنجی است.

مانند سایر میانه‌روهای نسبتاً میانه‌رو، هاچینسون در نظرسنجی‌های مربوط به حوزه نوپا حضور کمرنگی دارد.

او به یو اس ای تودی گفت: «وقتی به ترامپ نگاه می کنید، یک سیرک می شود.»

گزارش‌های گسترده حاکی از آن است که انتظار می‌رود به زودی کیفرخواست صادر شود که شامل پرداخت 130000 دلار به استورمی دانیلز، سازنده و بازیگر فیلم بزرگسالان است که می‌گوید در سال 2006 با ترامپ رابطه نامشروع داشته است.

ترامپ این ادعا را رد می کند و اغلب از دنیلز با عبارات زن ستیز سوء استفاده می کند. اما مردی که ترامپ دستور داد به دانیلز، وکیل و تعمیرکار سابقش، مایکل کوهن، روز دوشنبه در مقابل هیئت منصفه شهادت دهد.

ترامپ نیز برای شهادت دعوت شده است، نشانه ای از کیفرخواست نزدیک است. گزارش شده است که آلوین براگ، دادستان منطقه منهتن، در حال آماده شدن برای متهم کردن ترامپ به خاطر سوابق تجاری جعلی حسابداری به قصد کلاهبرداری در رابطه با قانون انتخابات نیویورک است.

مارک پومرانتز، دادستانی که از تیم براگ استعفا داد، اخیراً پرداخت دانیلز را «پرونده زامبی» نامید که نمی‌میرد.

اما دیوید شاپیرو، یک مامور سابق اف‌بی‌آی که اکنون در کالج عدالت کیفری جان جی سخنرانی می‌کند، به آسوشیتدپرس گفت که اثبات قصد و آگاهی براگ از اشتباه کردن می‌تواند «به‌ویژه دشوار» باشد.

شاپیرو گفت، ترامپ “پر صدا است، او گستاخ است، بنابراین ثابت می کند که قصد خاصی برای کلاهبرداری داشته است، تقریباً با این ایده باقی می ماند که “خب، اگر او چنین قصد خاصی از کلاهبرداری داشته باشد، همیشه آن را دارد. چون این شخصیت اوست.»

ترامپ مدعی است که براگ به عنوان یک دموکرات انگیزه سیاسی دارد و به دلیل سیاهپوست بودنش نژادپرست است.

در اوایل این ماه، ترامپ در CPAC به خبرنگاران گفت که «حتی به ترک رقابت فکر نمی‌کند»، زیرا یک کیفرخواست «احتمالاً … تعداد من را افزایش می‌دهد».

هاچینسون خوش بینانه به یو اس ای تودی گفت مردی که دو بار استیضاح شد، بار دوم به دلیل تحریک حمله مرگبار به کنگره در تلاش برای ماندن در قدرت، باید «به دلیل احترام به نهاد ریاست جمهوری ایالات متحده» کناره گیری کند.

و این یک حواس پرتی است [and it] در آن شرایط دشوار است که برای بالاترین مقام در این سرزمین شرکت کنید.

“من می دانم که او خواهد گفت [the charges are] با انگیزه های سیاسی و همه این چیزها، اما واقعیت این است که با تعداد تحقیقات در حال انجام، آشفتگی زیادی وجود دارد.»

ترامپ همچنین با تحقیقات فدرال درباره تلاش های براندازی انتخاباتی، تحریک حمله 6 ژانویه و حفظ سوابق محرمانه خود مواجه است. تحقیقات دولتی در مورد خرابکاری انتخاباتی او در گرجستان به خوبی پیشرفت کرده است.

در نیویورک، کسب و کار او با یک پرونده کلاهبرداری مدنی مواجه است و مدیر ارشد مالی او در ژانویه به اتهامات مالیاتی محکوم شد. ترامپ همچنین با شکایت نویسنده‌ای که می‌گوید به او تجاوز کرده است، به اتهام تهمت محاکمه می‌شود.

ترامپ با ادعای شکار جادوگران توسط دشمنان سیاسی خود، همه تخلفات را رد می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …