مطالعه نشان می دهد که اکثر بریتانیایی ها فکر می کنند اسکان پناهندگان اوکراینی چیز خوبی است | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس یک مطالعه جدید، از هر ده نفری که اوکراینی‌های فراری از جنگ را پذیرفته‌اند، هشت نفر می‌گویند که تجربه مثبتی از میزبانی از پناهندگان داشته‌اند، در حالی که اکثر مردم فکر می‌کنند که بریتانیا باید به پذیرش افراد از مناطق جنگی ادامه دهد.

نظرسنجی دقیق از More in Common، یک سازمان جامعه مدنی، نشان داد که 88 درصد از افرادی که از اوکراین پناهنده شده اند، در مقایسه با 3 درصد که این کار را نمی کنند، دوباره این کار را انجام می دهند.

همچنین دریافت که 68 درصد از بریتانیایی ها بر این باورند که این واقعیت که بریتانیا بیش از 150000 پناهنده از اوکراین را پذیرفته است، چیز خوبی است و تنها 17 درصد آن را چیز بدی می دانند.

این یافته ها در بحبوحه بحث و جدل در مورد سیاست ریشی سوناک در بازداشت و اخراج پناهجویانی که از طریق کانال با قایق های کوچک به بریتانیا فرار می کنند، به دست آمد که خشم فعالان حقوق بشر و آژانس پناهندگان سازمان ملل را برانگیخت.

سوناک توقف قایق های کوچک را به دلیل اعتقاد به این که رای دهندگان بریتانیا خواهان پایان دادن به ورود مردم از این طریق به بریتانیا هستند، با وجود فقدان مسیرهای امن و قانونی جایگزین برای پناهجویان برای آمدن به بریتانیا، یک اولویت سیاسی قرار داده است.

مطالعه More in Common نشان داد که میزبانان تجربه کلی خود از طرح Homes for Ukraine را 7.72 از 10 و نحوه برخورد با مهمانان اوکراینی خود را 8.43 ارزیابی کردند.

این نشان داد که بسیاری از میزبانان مایل به حمایت از مهمانان کشورهای دیگر هستند، به طوری که از هر 10 میزبان، سه نفر می‌گویند که از یک پناهجوی افغان که در حال حاضر در هتل در سراسر کشور اقامت دارند، حمایت می‌کنند و از هر 10 میزبان، هفت نفر از میزبان‌هایی که آماده اسکان یک پناهنده هستند، می‌گویند که آماده حمایت هستند. پناهنده افغان یا اوکراینی.

با این حال، آنها در مورد حمایت دولت ملی کمتر مثبت بودند، آن را 5.04 از 10 رتبه بندی کردند، و تعاملات با شورای محلی پس از ورود پناهجو را 5.86 ارزیابی کردند.

وقتی مهمان ما آمد، باید همه چیز را خودمان انجام می دادیم – بانک، پزشک عمومی، مرکز کار، ویزای بیومتریک و غیره. خوشبختانه ما زمان و منابع داشتیم، اما هنوز هم زیاد بود. این احساس می‌کند که شورای ما… با تمام تلاش‌هایشان، همیشه چندین پله از آنچه میزبانان و مهمانان نیاز دارند عقب هستند.» یکی از پاسخ‌دهندگان گفت.

برخی از میزبانان در این تجربه با چالش هایی مواجه شدند، از جمله کمک به افراد آسیب دیده، تفاوت های فرهنگی مانند موانع زبانی یا عادات غذایی متفاوت، و دسترسی به خدماتی مانند دندانپزشک برای مهمانان خود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اما بسیاری از نظرات بین کسانی که میزبان بودند مثبت بود، به طوری که یکی از مجریان گفت: «سخت بود. اما دیدن این دختربچه در حال بازی در باغ زمانی که در کشورش جنگ در جریان است و دیدن او در اینجا شکوفا می شود، برای همیشه با من خواهد ماند.

لوک تریل، مدیر بریتانیایی More In Common، گفت: «طرح خانه‌هایی برای اوکراین، بریتانیا را در بهترین حالت خود نشان می‌دهد. در سراسر کشور، ده‌ها هزار نفر از اعضای عادی مردم گام برداشته‌اند تا خانه‌های خود را به کسانی که از درگیری فرار می‌کنند، تقدیم کنند – بسیار دور از بحث‌های قطبی تفرقه‌انگیز درباره مهاجرت و پناهندگان که در هفته گذشته شنیده‌ایم.

همانطور که این تحقیق نشان می دهد، برای اکثریت قریب به اتفاق میزبانان، که بیش از 95٪ آنها قبلا هرگز در حمایت از پناهندگان شرکت نکرده بودند، تجربه فوق العاده مثبت و غنی بوده است. علیرغم فراز و نشیب های طبیعی اشتراک در خانه های خود با غریبه ها، میزبانان به این افتخار می کنند که تلاش خود را انجام داده اند و بسیاری دوباره این کار را انجام می دهند.

اکنون اولویت باید این باشد که اطمینان حاصل شود که از حسن نیت آنها سوء استفاده نمی شود و خانواده های اوکراینی که به طور قابل درک می خواهند مکان و مسکن خود را پیدا کنند از حمایت دولت برای انجام این کار برخوردار شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …