بریتانیا در حال کار بر روی راه نجات نقدی برای شرکت های فناوری که از سقوط بانک سیلیکون ولی آسیب دیده اند | بخش فناوری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت بریتانیا در حال تدوین برنامه‌هایی برای کمک مالی اضطراری برای شرکت‌های فناوری است که از سقوط بانک سیلیکون ولی بریتانیا (SVB UK) آسیب دیده‌اند که می‌تواند به جلوگیری از ضرر و زیان برای استارت‌آپ‌هایی که جرمی هانت، صدراعظم هشدار داده بود در معرض «خطر جدی» هستند، کمک کند.

صدراعظم گفت که این موضوع برای دولت “اولویت بالایی” دارد و او در دیدارهای آخر شب با نخست وزیر، ریشی سوناک، و رئیس بانک مرکزی انگلیس، اندرو بیلی، در تلاش برای جلوگیری از ادامه جلسه قفل شده است. پیامدهای فروپاشی شرکت مادر آمریکایی SVB UK در روز جمعه. این بزرگترین شکست یک بانک از زمان بحران مالی سال 2008 بود.

ما به زودی برنامه‌هایی را ارائه خواهیم کرد تا مطمئن شویم مردم می‌توانند نیازهای نقدینگی خود را برآورده کنند و به کارکنان خود حقوق بدهند، اما بدیهی است که آنچه می‌خواهیم انجام دهیم یافتن راه‌حل بلندمدتی است که ضرر و زیان برخی از آنها را به حداقل برساند یا حتی از آن جلوگیری کند. هانت با تکرار بیانیه ای که صبح یکشنبه توسط وزارت خزانه داری منتشر شد، به اسکای نیوز گفت: امیدوار کننده ترین شرکت های ما.

در حالی که او اصرار داشت که هیچ خطر سیستماتیکی برای سیستم مالی بریتانیا وجود ندارد، صدراعظم گفت: “یک خطر جدی برای بخش های فناوری و علوم زیستی ما وجود دارد، که بسیاری از آنها با این بانک بانک دارند که اکثر مردم درباره آن چیزی نشنیده اند. بانک سیلیکون ولی – اما اتفاقاً از پول برخی از امیدوارکننده‌ترین و هیجان‌انگیزترین مشاغل ما مراقبت می‌کند.»

دولت از استارت‌آپ‌های آسیب‌دیده خواسته است تا میزان پول نقدی که در SVB UK سپرده شده‌اند، و همچنین میزان سرمایه‌گذاری آنها در هر ماه و اینکه آیا به سایر حساب‌های بانکی خارج از وام‌دهنده از بین رفته دسترسی داشته‌اند یا خیر را افشا کنند.

شرکت‌های فناوری و گروه‌های لابی، از جمله نهاد صنعت استارت‌آپ Codec، از تعهد برای یافتن راه نجات نقدی اضطراری استقبال کردند و گفتند که این «تأیید از مقیاس چالش است. ما امروز به کار با آنها برای یافتن راه حل و به روز رسانی بیشتر در ساعات آینده ادامه خواهیم داد.”

نمایندگان صنعت فناوری برای یک جلسه اضطراری با مقامات خزانه داری از جمله وزیر شهر، اندرو گریفیث، عصر شنبه احضار شدند. با این حال، برخی از حاضران با ناامیدی ترک کردند و گفتند که وزیر به جای ارائه راه حل بیشتر به درک چگونگی مقابله صنعت علاقه مند است.

نمایندگانی از سراسر صنعت فناوری و مالی امیدوارند وزارت خزانه داری یک بسته نجات را در نظر بگیرد که شامل احیای SVB انگلستان از طریق کمک مالی دولتی یا تصاحب خصوصی است یا ارائه وام های تخصصی برای استارتاپ هایی که می گویند در صورت شکست در معرض خطر سقوط هستند. سپرده های آنها در بانک

هانت امیدوار است که بریتانیا بتواند به «سیلیکون ولی بعدی جهان» تبدیل شود. اما نامه سرگشاده‌ای که توسط تقریباً 200 مدیر فنی آخر هفته امضا شد، به صدراعظم هشدار داد که آنها به طور فعال “اعداد را برای بررسی اینکه آیا ما از نظر فنی ورشکسته هستیم” در نتیجه شکست SVB UK هستند. در این نامه همچنین توضیح داده شده است که بخش فناوری به شدت به هم پیوسته است و از دست دادن سپرده‌ها می‌تواند این صنعت را فلج کند و بسیاری از مشاغل در معرض خطر ورشکستگی یک شبه هستند.

بانک سیلیکون ولی – که شانزدهمین وام دهنده بزرگ در ایالات متحده بود – روز جمعه پس از 48 ساعت پر فراز و نشیب سقوط کرد و دارایی های آن توسط قانونگذاران ایالات متحده توقیف شد. این وام دهنده پس از افزایش برداشت از مشتریان در صنعت فناوری که شاهد کاهش بودجه در ماه های اخیر بوده اند، تلاش کرده بود تا بودجه اضطراری را برای ایجاد حفره نزدیک به 2 میلیارد دلار (1.7 میلیارد پوند) در امور مالی خود جمع آوری کند.

متعاقباً بانک انگلستان جمعه شب به شعبه بریتانیایی خود دستور ورشکستگی داد و شرکت ها را در معرض خطر از دست دادن تقریباً تمام پول نقد خود قرار داد. فقط 85000 پوند از سپرده های مشتریان توسط طرح جبران خدمات مالی یا 170000 پوند برای حساب های مشترک محافظت می شود، به این معنی که بسیاری از 3500 مشتری SVB UK بدون دخالت دولت با زیان های عمده ای مواجه خواهند شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اسکای نیوز روز یکشنبه گزارش داد که به بزرگترین بانک های خیابانی بریتانیا مهلتی 24 ساعته داده شده است تا SVB UK را از سقوط نجات دهند، زیرا بانک انگلستان آماده است تا آن را در یک فرآیند ورشکستگی قرار دهد.

به گفته اسکای، وام دهندگانی از جمله Barclays و Lloyds Banking Group از جمله طرف هایی هستند که هیئت SVB UK در آخر هفته با آنها تماس گرفته تا ببینند آیا می توان به توافق خرید اضطراری دست یافت یا خیر.

در حالی که تحلیلگران می گویند احتمال کمی برای سرایت در سراسر بخش بانکی وجود دارد – با توجه به اینکه بزرگترین بانک ها به طیف وسیع تری از مشتریان خدمات ارائه می دهند و سرمایه زیادی دارند – استارت آپ های فناوری و سرمایه گذاران نگران اثرات موج دار این بخش هستند.

صدراعظم در سایه، ریچل ریوز، همچنین خواستار اقدام فوری دولت برای محافظت از بخش استارت‌آپ‌های بریتانیا بود که “که باعث رشد و نوآوری در سراسر اقتصاد می‌شود”.

وی گفت: صدراعظم باید فوراً برای درک قرار گرفتن شرکت‌های بریتانیا در مقابل بانک اقدام کند و برای جلوگیری از وارد شدن خسارت در مقیاس بزرگ به این بخش مهم اقتصاد بریتانیا اقدام کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نیویورک برای ناآرامی های احتمالی در صورت متهم شدن دونالد ترامپ آماده می شود | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هیئت منصفه بزرگ نیویورک در …