فوتبال در یک ماموریت: لیگ دوستانه ای که مکانی امن ارائه می دهد و به نیازمندان غذا می دهد | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افاز شیرزن‌هایی که برای فوتبال دختران در مدرسه کمپین می‌کنند تا منچسترسیتی و منچستریونایتد که در آغاز همه‌گیری به بانک‌های غذا تعهد می‌دهند – جامعه فوتبال با همدیگر برای یک هدف خوب غریبه نیست.

لیگ دوستانه Football for Foodbanks مظهر این اخلاق است. که توسط متی کسل در شفیلد تأسیس شد، کمک های مالی آن به چندین هزار پوند – به ارزش یک کیسه غذا – و صدها کالای بهداشتی به بانک های مواد غذایی و سایر موسسات خیریه می رسد.

با این حال، کمک‌ها صرفاً یک «عوارض جانبی مثبت» هستند. اهداف اصلی لیگ فراگیری و دسترسی است. به زودی برای جشن گرفتن دومین سالگرد خود، Football for Foodbanks شعبه های بیشتری در چسترفیلد، منچستر و میلتون کینز افتتاح کرده است و پذیرای مردان، زنان و افراد ناسازگار است.

متی کسل، بنیانگذار Foodbanks، فوتبال
متی کسل، بنیانگذار Football for Foodbanks: “افراد زیادی هستند که از فوتبال کنار گذاشته می شوند و این واقعا عادلانه نیست.” عکس: فوتبال برای بانک های غذا

این به طور رسمی در مارس 2021 تأسیس شد، اما چند ماه قبل از آن به دلیل تمایل به فوتبال دوستانه بدون رشته بیشتر در شفیلد اجرا می شد. وب سایت این سازمان می گوید: “ما بازیکنان آشغال را تشویق می کنیم، زیرا گاهی اوقات همیشه بستری برای بازی آنها وجود ندارد.”

کاسل در ویتنام زندگی می کرد، جایی که این ورزش آزادانه بازی می شد. زمانی که به شفیلد نقل مکان کرد، او می خواست یک محیط جامعه محور را تکرار کند. “[The UK] به طور شگفت انگیزی برای فوتبال منحصر به فرد است. افراد زیادی هستند که از فوتبال کنار گذاشته می شوند و این واقعاً منصفانه نیست. ایده این است که تا حد امکان فوتبال به این افراد ارائه شود.

کاسل بازی‌های غیررسمی گاه به گاه ترتیب می‌داد که در آن علاقه‌مندان به بازی در فیس‌بوک ثبت‌نام می‌کردند و 4 پوند برای اجاره زمین و لباس پرداخت می‌کردند. او که نمی‌خواست سودی کسب کند، پس از آن پول باقی مانده را به یک بانک مواد غذایی اهدا کرد. بعدها آلیس رایند توت، که در روزهای اولیه لیگ بازی می کرد، لیگ زنان شفیلد و اقلیت های جنسیتی را ایجاد کرد.

او توضیح می‌دهد: «وقتی در ابتدا یک تقسیم بندی کلی برای همه ایجاد شد، بسیاری از زنان یا افراد غیرمذکر که هویتشان را شناسایی می‌کردند، تمایلی نداشتند که بیایند و با چند مردی که نمی‌شناختند، بازی کنند. ما شروع به جذب افراد زیادی از جامعه LGBTQ کردیم، زیرا مکان‌های امن زیادی برای ورزش آنها وجود ندارد. این یک تمرکز اضافی شد و این زمانی بود که ما به بخش زنان و اقلیت‌های جنسیتی تبدیل شدیم.»

نشان فوتبال برای بانک‌های غذایی
نشان Football for Foodbanks: بازی‌ها روزانه برگزار می‌شوند و تقریباً 1200 پوند در ماه برای بانک‌های مواد غذایی جمع‌آوری می‌شود. عکس: فوتبال برای بانک های غذا

شعبه ها در شهرها و شهرستان های دیگر دنبال شد. امروزه بازی‌ها روزانه برگزار می‌شوند و تقریباً 1200 پوند در ماه برای بانک‌های مواد غذایی جمع‌آوری می‌شود. کیسه‌های مواد غذایی و محصولات به بانک‌ها و پناهگاه‌های مواد غذایی ارسال می‌شود و هر لیگ به صورت محلی با سازمان‌های خیریه همکاری می‌کند تا افراد با پیشینه‌های مختلف را به بازی فوتبال تشویق کند.

Rhind-Tutt در حال سازماندهی جلسات با ShipShape، یک موسسه خیریه که با جوامع جنوب آسیا همکاری می کند تا افراد بیشتری را به امتحان این ورزش تشویق کند. ما هنوز نسبتا سفید هستیم. این چیزی است که ما سعی می کنیم روی آن کار کنیم.» او می گوید.

لیگ این کار را با استقبال از مبتدیان انجام می دهد و بازیکنان با تجربه تر را تشویق می کند تا به کسانی که تازه وارد بازی شده اند کمک کنند. رایند توت می‌گوید: «به سختی می‌توان مردی را پیدا کرد که در زندگی‌اش فوتبال بازی نکرده یا تماشا نکرده باشد». در حالی که ما زنانی داریم که می آیند و قوانین را نمی دانند. بسیاری از آنها هرگز در زندگی خود به توپ ضربه نزده اند. ما هنوز هر بازی را با بررسی نحوه بازی خود شروع می کنیم. بیشتر قوانین مربوط به نگرش است.»

یک سیستم ثبت نام ساده و پرداخت زمانی که بازی می‌کنید، کارگران شیفتی را نیز جذب می‌کند، که باعث می‌شود Football for Foodbanks نسبت به سایر لیگ‌های دوستانه کلاس‌تر در دسترس باشد. هیچ لباس یا لباس مشخصی وجود ندارد، به این معنی که بازیکنان می توانند هر چیزی را که به آنها احساس راحتی می کند بپوشند.

Rhind-Tutt امیدوار است این رویکرد غیررسمی زنان و افراد ناسازگار جنسیتی را تشویق کند تا به ورزش بیایند و در غیر این صورت احساس کنند از آن محروم هستند. او می‌گوید: «زن‌ها می‌آیند و با حجاب، لباس‌های ورزشی کامل یا هر چیزی که به آنها احساس راحتی می‌کند، بازی می‌کنند. افرادی که به دلایل مذهبی، فرهنگی یا شخصی پوشش می دهند می توانند بدون قضاوت بازی کنند – هیچ الزامی برای حضور با شلوارک و تی شرت وجود ندارد.

کوری اسمیت بازیکن فوتبال فودبانکس
Football for Foodbanks بدون توجه به تناسب اندام یا آشنایی آنها با بازی، پذیرای همه بازیکنانی مانند کوری اسمیت است. عکس: فوتبال برای بانک های غذا

اخیراً لیگ از صندوق ملی قرعه کشی کمک مالی دریافت کرده است که به یک کارگر پاره وقت اجازه می دهد تا پیوند پشت صحنه را انجام دهد. اکنون لیگ قصد دارد به دو شهر جدید گسترش یابد. کاسل می گوید: «من فقط در صورتی می خواهم رشد کنم که درست باشد.

ما برای کسب سود اینجا نیستیم، بنابراین عجله ای برای رشد نداریم. وقتی بخش دیگری را در شهر دیگری باز می کنیم، دوست دارم کسی که به او اعتماد دارم این کار را انجام دهد. ما می‌خواهیم به مکان‌هایی برسیم که دسترسی به عدالت اجتماعی چندانی ندارند.»

تا آن زمان به عنوان یک فضای امن برای بازیکنان خود در سراسر شفیلد، چسترفیلد، منچستر و میلتون کینز عمل خواهد کرد. تابستان گذشته یک تورنمنت بین منطقه ای منجر به اهدای کیسه های غذایی به ارزش یک غرفه توسط بازیکنان شد. بعضی ها دوستی های پایداری برقرار کردند. «این به یک پناهگاه برای همه نوع مردم تبدیل شده است. افرادی که در حال نقاهت پس از آسیب یا جراحی هستند، هرگز ورزش نکرده‌اند، دوستانی ندارند و در یک شهر جدید هستند.»

تیم های مختلط در مسابقات تابستانی Football for Foodbanks
تیم های مختلط در مسابقات تابستانی Football for Foodbanks با یکدیگر رقابت می کنند. عکس: فوتبال برای بانک های غذا

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“چه شبی، جدی”: چراغ ها برای شیاطین خاموش می شوند زیرا شیرها پس از خاموشی گابا برنده می شوند | شیرهای بریزبن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گابا به دلیل قطع برق …