اسقف اعظم یورک می گوید لایحه مهاجرت غیرقانونی “ظالمانه بدون هدف” است مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسقف اعظم یورک در مداخله ای قدرتمند در مورد طرح هایی که هفته گذشته رونمایی شد، گفت: قانون جدید پناهندگی و مهاجرت دولت “بی هدف به حساب می آید” و “غیر اخلاقی و ناشایست” است.

محکومیت استیون کاترل در حالی صورت گرفت که ائتلافی متشکل از بیش از 350 موسسه خیریه، کسب‌وکار، اتحادیه و گروه‌های حقوقی، طرح‌های “بی‌رحمانه و غیرقابل اجرا” ریشی سوناک برای بازداشت و اخراج فوری افرادی که با قایق‌های کوچک به بریتانیا می‌آمدند را محکوم کردند.

کاترل، دومین روحانی ارشد انگلستان، به این خبر گفت مشاهده کننده: «پیشنهادات لایحه مهاجرت غیرقانونی … به وضوح غیر قابل اجرا هستند، اما دسترسی به حمایت را برای بسیاری از پناهندگان قانونی و قربانیان برده داری مدرن، بدون حتی شأن رسیدگی به پرونده آنها محدود می کند.»

دولت قول داده است که به عبور قایق های کوچک حامل پناهجویان از طریق کانال مانش پایان دهد و گفته است که همه بزرگسالان به مدت 28 روز بازداشت خواهند شد و درخواست پناهندگی در هر شرایطی که باشد “غیرقابل قبول” تلقی خواهد شد. اگر این امکان وجود نداشته باشد، آنها یا به کشور خود یا یک “کشور ثالث امن” مانند رواندا منتقل خواهند شد.

کاترل گفت: “هیچ کس نمی خواهد ببیند مردم جان خود را در گذرگاه های خطرناک به خطر می اندازند، اما من از دولت می خواهم که جایگزین هایی را در نظر بگیرد که به طور غیرمنصفانه برخی از آسیب پذیرترین افراد جهان را مجازات نکند و بهتر منعکس کننده تاریخ دلسوزی و رهبری اخلاقی بریتانیا باشد.”

او گفت که رویکرد درست به چالش مردمی که از جنگ و آزار و اذیت فرار می کنند، ارائه مسیرهای امن بود.

مسیحیان «از نظر اخلاقی ملزم به یافتن راه‌هایی برای استقبال از غریبه و غذا دادن به گرسنگان بودند. این به این معنی نیست که هیچ چیز پیش نمی رود، اما به این معنی است که همه حساب می کنند. البته، باید محدودیت‌هایی در مورد تعداد پناهندگان و پناهجویان وجود داشته باشد که هر کشوری می‌تواند پذیرش کند. اما این باید به شیوه ای عادلانه، شفاف و انسانی مدیریت شود. جرم‌انگاری آسیب‌پذیرترین افراد جهان، روشی غیراخلاقی و نادرست برای پاسخگویی است.»

نظرات کاترل در نامه‌ای که از سوی موسسات خیریه، مشاغل، اتحادیه‌ها و گروه‌های حقوقی به سوناک ارسال شده بود، منعکس شد. آنها نوشتند که “از قانون پیشنهادی که این دولت را شرمنده می کند و بریتانیا را به عنوان یک ناهنجار در مورد حقوق بشر نشان می دهد وحشت زده شده اند”. به نظر می رسد انتقاد گری لینهکر از لفاظی وزیر کشور سوئلا براورمن به عنوان «بی شباهت به لفاظی آلمان در دهه 30» توسط گری لاینکر منعکس شود، این گروه همچنین می نویسد که برخی از زبان های مورد استفاده وزرا فقط می تواند «توازی های ترسناکی از تاریخ داشته باشد».

این نامه توسط گروه هایی از جمله پزشکان جهان، بن و جری، Unison، Friends of the Earth، Save the Children و Refugee Action امضا شده است. این واضح ترین نشانه بسیج گسترده جامعه مدنی علیه این پیشنهادات است.

امضا کنندگان می نویسند که لایحه مهاجرت غیرقانونی «پیشنهاد می کند که خانواده ها، کودکان و سایر پناهندگان را صرفاً به خاطر درخواست حمایت زندانی کنیم. [and] اساساً این اصل را تضعیف می کند و تعهدات بین المللی ما را به سخره می گیرد.

آنها می نویسند: “این باعث بدبختی می شود، میلیون ها هزینه برای مالیات دهندگان خواهد داشت و مردم ناامید را به سفرهای خطرناک تر سوق می دهد، زیرا آنها مسیر دیگری برای رسیدن به امنیت ندارند.” «دولت به تاریخ افتخار آمیز ما در استقبال از پناهندگان می بالد، اما این ممنوعیت پناهندگی دقیقاً برعکس عمل می کند – در را به روی افراد ناامیدی که نیاز به محافظت دارند می بندد. نژادپرستی آشکار در قلب سیاست خصمانه دولت در قبال پناهندگان – که نردبان پناهندگان را از آفریقا، خاورمیانه، افغانستان و بیشتر آسیا بالا می برد – باید خوانده شود. دولت باید این لایحه را کنار بگذارد و به تعهد خود نسبت به کنوانسیون پناهندگان پایبند باشد.»

آنها در مورد لفاظی های سیاسی در مورد مهاجران هشدار جدی می دهند. آنها می نویسند: «ما از وزیران می خواهیم که سخنان تحریک آمیز خود را که اغلب تکرار زبانی است که توسط گروه های نژادپرست استفاده می شود، مهار کنند. انسان‌زدایی از مردم به منظور هدف قرار دادن گروه‌های اقلیت و محافظت‌شده مردم تنها می‌تواند شباهت‌های ترسناکی از تاریخ داشته باشد.»

این نامه به دلیل توصیف Braverman از گذرگاه های کانال به عنوان یک “تهاجم” یک روز پس از بمباران آتش سوزی در یک مرکز پردازش مهاجرت در دوور بود.

کاترل تنها رهبر مذهبی نبود که صحبت کرد. خاخام جاناتان ویتنبرگ، خاخام ارشد یهودیت ماسورتی (سنتی) بریتانیا، که والدینش در نوجوانی از آلمان نازی گریختند، گفت که دولت «حق دارد که بخواهد از گذرگاه های ناامیدکننده کانال در قایق های ناامن که توسط قاچاقچیان اخاذی و بدون اغماض اداره می شوند، جلوگیری کند. اما راه انجام این کار مجازات قربانیان نیست. این با ایجاد مسیرهای امن برای افراد تحت تعقیب است که به وضوح شرح داده شده است. با پایان دادن به محیط خصمانه؛ و با ایجاد روشی عادلانه، شفاف و به موقع برای رسیدگی به درخواست های پناهندگی».

ویتنبرگ در میان هشدارها مبنی بر اینکه قانون پیشنهادی منشور سازمان ملل متحد و کنوانسیون اروپایی حقوق بشر – که هر دو در پی هولوکاست نازی ها ایجاد شده اند – نقض می کند، گفت: «یهودیان دلایل زیادی برای مخالفت با نقض این حمایت های ضروری برای ضعیف ترین و ضعیف ترین افراد جهان دارند. آسیب پذیرترین افراد.»

خاخام چارلی باگینسکی، مدیر اجرایی یهودیت لیبرال، گفت: «بسیاری از ما به عنوان یهودی امروز اینجا هستیم، زیرا نسلی قبل از ما آنقدر در پی امنیت بودند که خود و خانواده‌هایشان – یا گاهی اوقات فقط فرزندانشان – را در شرایط اغلب پرپیچ و خم و سخت قرار می‌دادند. سفرهای خطرناک

چگونه می‌توانیم برگردیم و این نسل از پناهندگان را برای مواجهه با آزار، جنگ یا قحطی بازگردانیم؟ ماهیت بریتانیا و تاریخ مهاجرت آن برای همیشه از هم خواهد پاشید. مهم این است که انسانیت را در این قایق ها ببینیم و زندگی هایی را که می توان نجات داد، به جای اینکه سعی کنیم با یک مشکل با مجازات قربانیان مقابله کنیم.»

پل باتلر، اسقف دورهام، که از جانب کلیسای انگلستان در مورد پناهندگان صحبت می کند، گفت که دولت نباید “مسئولیت های قانونی و اخلاقی خود را در قبال برخی از آسیب پذیرترین قشر جهان” کنار بگذارد. قانون پیشنهادی «احتمالاً هزاران نفر از جمله کودکان را به یک برزخ قانونی طولانی مدت و حبس سوق می‌دهد و هیچ کمکی به رسیدگی به موقع و مؤثر درخواست‌های پناهندگی نمی‌کند.

«این همه کسانی را که از کانال مانش عبور می‌کنند به‌عنوان «ورودی‌های غیرقانونی» و در نتیجه افرادی که ما مسئولیتی در قبال آنها نداریم، برچسب‌گذاری می‌کند، و اقدام درخواست پناهندگی را جرم انگاری می‌کند – بدون اینکه اذعان کنیم که بسیاری از افراد بسیار آسیب‌پذیر هستند که از آزار و اذیت و جنگ فرار می‌کنند. بدون هیچ مسیر امنی باقی مانده است.»

رز هادسون ویلکین، اسقف دوور، گفت که این لایحه فاقد «شفقت اولیه انسانی» بوده و «غیرانسانی» است.

مهاجرت اغلب «تنها گزینه بین زندگی و مرگ» بود. اخراج پناهجویان بدون جلسه استماع «یک پاسخ وحشیانه بود، با توجه به اینکه در حال حاضر هیچ روند درخواست پناهندگی مناسبی در اینجا وجود ندارد. باید راه بهتری وجود داشته باشد.”

رهبران کلیساهای باپتیست، متدیست و کلیساهای اصلاحات متحد هفته گذشته بیانیه مشترکی صادر کردند و این طرح ها را محکوم کردند و آن را به عنوان «کاملاً ناسازگار با اعتقاد مسیحی ما مبنی بر اینکه همه انسان ها در تصویر خدا ساخته شده اند و بنابراین ذاتاً شایسته رفتاری هستند که به منزلت آنها احترام می گذارد، ناسازگار است.» ”

آنها گفتند: «این طرح‌ها به‌جای عزت، تبعیض و بی‌اعتمادی را تقویت می‌کنند و آسیب‌های بی‌اندازه‌ای را به افرادی وارد می‌کنند که قبلاً در اثر درگیری و آزار و اذیت آسیب‌پذیر شده‌اند. اگر تا به حال نمونه معاصری از نادیده گرفتن همسایه و عبور از آن طرف وجود داشته است، این همان است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

در صورت پیروزی اپوزیسیون در انتخابات، توافق ترکیه با اتحادیه اروپا برای مهاجران چه خواهد شد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ترکیه در حال شمارش معکوس برای …