از هر پنج دانشجو در دانشگاه های برتر، یک نفر به دلیل هزینه های زندگی ترک تحصیل می کند | تحصیلات

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از هر پنج دانشجوی دانشگاه‌های گروه راسل، یک نفر به دلیل بحران هزینه‌های زندگی، ترک تحصیل می‌کند، و یک چهارم آن‌ها به طور منظم بدون غذا و سایر وسایل ضروری زندگی می‌کنند. مشاهده کننده می تواند آشکار کند.

در بزرگترین مطالعه در نوع خود، تحقیقات جدید توسط اتحادیه های دانشجویان گروه راسل – که نماینده 24 موسسه آموزش عالی نخبه بریتانیا از جمله آکسبریج، UCL و ادینبورگ است – برای اولین بار تأثیر مخربی را که افزایش قیمت ها بر روی آنها می گذارد آشکار می کند. همه به جز ثروتمندترین دانش آموزان

بیش از نیمی از افراد مورد بررسی گفتند که عملکرد تحصیلی آنها در نتیجه بحران هزینه زندگی آسیب دیده است. دانش‌آموزان گزارش دادند که مجبور بودند برای پوشش هزینه‌ها، مشکلات تمرکز ناشی از تغذیه ضعیف و استرس مالی، و نادیده گرفتن سخنرانی‌ها به دلیل عدم توانایی پرداخت هزینه‌های سفر، کار پرداختی بیشتری انجام دهند.

محققان می‌گویند اگر اقدام فوری صورت نگیرد، آسیب‌های ناشی از بحران می‌تواند منجر به باز شدن دانشگاه‌ها «فقط برای ممتازترین‌ها» شود و چندین دهه پیشرفت در زمینه گسترش دسترسی به آموزش عالی خنثی شود.

دکتر تیم برادشاو، مدیر اجرایی گروه راسل، یافته‌های «نگران‌کننده» را که انتظار دارد بدتر شود، محکوم کرد و از دولت خواست تا با رسیدگی به «نقص در سیستم وام‌های تعمیر و نگهداری» و افزایش وام‌ها، اقدامات فوری در بودجه چهارشنبه انجام دهد. با تورم از سال 2020/21.

این گروه همچنین از دولت خواست تا بازگرداندن کمک هزینه های نگهداری برای دانش آموزان محروم را بررسی کند و آستانه والدین برای حداکثر حمایت وام را که از سال 2008 مسدود شده است، بازنگری کند.

نظرسنجی از بیش از 8500 دانش‌آموز، که در دو ماه اول سال جاری انجام شد، نشان داد که نسبت دانش‌آموزانی که قصد ترک تحصیل را داشتند به بیش از 3 نفر از هر 10 دانش‌آموز در میان محروم‌ترین افراد از نظر اقتصادی-اجتماعی افزایش یافت.

در میان افرادی که احتمال ترک تحصیل را داشتند، دانشجویانی بودند که از پس زمینه های حاشیه نشین و محروم بودند و دانشجویان معلول و پاره وقت.

دانشجویان بین المللی که اجازه ندارند بیش از 20 ساعت در هفته کار کنند نیز به شدت آسیب دیده اند.

دنی برادفورد، مدیر سیاست و تحقیق در اتحادیه دانشجویان UCL، که این تحقیق را رهبری کرد، گفت: «ما واقعاً در معرض خطر هستیم که سیستم دانشگاهی ما فقط برای ممتازترین افراد باز باشد.» تنها در میان دانش‌آموزان با درآمد خانواده‌ای بیش از 75000 پوند بود که با توجه به ترک تحصیل، شاهد کاهش قابل توجهی در تعداد آنها بودند.

او گفت که متوسط ​​پاسخ دهندگان پس از پرداخت هزینه مسکن به زیر خط فقر در بریتانیا و تنها 2 پوند در هفته بالاتر از سطح فقر بریتانیا سقوط کردند.

بردفورد گفت: “فقط این نیست که آنها نمی توانند بیرون بروند و قهوه بخورند یا معاشرت کنند، بلکه این سطح واقعی فقر کاملا شدید است که بسیاری از دانش آموزان ما خود را در آن می یابند – و هیچ راهی برای خروج ندارند.”

دانش‌آموزان احساس خودکشی، اضطراب شدید و تنهایی را گزارش کردند. برخی گفتند که خانواده هایشان بخاری خانه را روشن نمی کنند تا بچه های دانش آموزشان غذا بخورند.

بردفورد گفت: «تقریباً رنج دانش آموزان عادی شده است.

سوفی بوش، دانشجوی سال اول دانشگاه UCL، 20 ساله، می گوید که به طور جدی به ترک تحصیل در رشته تاریخ و فلسفه علم خود به دلیل هزینه های سرسام آور زندگی فکر کرده است.

بوش که اهل اسکس است و در دانشگاه لندن زندگی می‌کند، می‌خواهد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کند، اما متوجه شده است که مسائل مالی ممکن است آن را غیرممکن کند. من باید از بخش‌های خاصی از اهدافم چشم‌پوشی کنم و آن را به گونه‌ای دیگر جهت‌دهی کنم، زیرا نمی‌توانم به طور ملموس از پس آن برآیم، که واقعاً ناراحت کننده است.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او یک پیشخدمت پاره وقت دارد و سعی می کند برای سال آینده بودجه خود را پس انداز کند تا بتواند به تحصیلش ادامه دهد، اما هنوز احساس می کند آسیب پذیر است و مطمئن نیست که چگونه بودجه سال آینده را تامین کند. بوش که به بیماری کرون مبتلا است، گفت که بحران هزینه زندگی او را بیمارتر کرده است، زیرا او بسیار مضطرب و استرس بوده است.

او گفت که دانشگاه آن چیزی نیست که او تصور می‌کرد، و دانشجویان در «نقطه شکست» هستند. می دانم که اگر بدتر شود، در نقطه شکست خواهم بود. من برای پول خیلی اشک ریخته ام.»

دانشجوی فنلاندی، اوگنیا گلانتزی، که در حال تحصیل در رشته حقوق مالکیت معنوی در ادینبورگ است، 25 تا 30 ساعت در هفته در خرده فروشی کار می کند تا هزینه های فزاینده را تامین کند و گاهی اوقات مجبور است سخنرانی ها را از دست بدهد.

این دختر 24 ساله گفت که به دلیل داشتن یک پیشینه کم درآمد، فارغ التحصیلی را راهی برای به دست آوردن شغل خوب می داند. اما، او گفت: “ترک کردن بسیار آسان تر خواهد بود.”

او گفت که زندگی به عنوان یک دانشجوی اروپایی از زمان برگزیت بسیار سخت‌تر شده است، که «همه چیز را بسیار پیچیده‌تر کرده است».

ما قبل از برگزیت اینجا خوش آمدید. به نظر می رسد که اکنون دولت فقط می خواهد ما را بیرون بیاوریم.»

وزارت آموزش گفت که بسیاری از دانشگاه‌ها تلاش‌های حمایتی خود را «افزایش می‌دهند» و از دانشجویانی که نگران هستند، خواست «قبل از ترک تحصیل با دانشگاه خود صحبت کنند».

یک سخنگوی گفت: “ما می دانیم که بسیاری از دانش آموزان با هزینه های زندگی دست و پنجه نرم می کنند، به همین دلیل است که ما 15 میلیون پوند اضافی را برای کمک به دانش آموزانی که نیاز به حمایت اضافی دارند، در دسترس قرار داده ایم و بودجه حق بیمه دانشجویی خود را در این سال تحصیلی به 276 میلیون پوند افزایش می دهیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راهنمای تقریبی پیامدهای انتخاباتی اگر ترامپ متهم شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، بسیاری از مردم معتقدند که من پیش …