سیل کوئینزلند: ساکنان بورکتاون در مورد آب های آلوده به کروکودیل قبل از اوج مورد انتظار هشدار دادند | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که رودخانه متورم آلبرت در شرق شهر همچنان در حال افزایش است و مقامات هشدار می‌دهند که آب‌های سیل احتمالاً به تمساح‌ها آلوده شده است، حدود 70 نفر در شهر کوئینزلند در شهر بورک‌تاون ایستاده‌اند.

پیش از اوج مورد انتظار آب های سیل، محیط بان مسئول شرکت بومی شورای زمین کارپنتاریا، زکریا سودن، گفت که قبلاً گزارش هایی از مشاهده تمساح هایی که در آب های سیل شنا می کنند، گزارش شده است.

زمانی که آب های سیل از سیستم های رودخانه های اطراف وارد شهر می شوند، جمعیت محلی کروکودیل های آب شور نیز با این آب های سیلابی حرکت می کنند. در حال حاضر چند تمساح در مناطق مختلف جامعه مشاهده شده اند.

“لطفا… تا جایی که امکان دارد از آب دور بمانید تا برخورد تصادفی با کروکودیل را محدود کنید.”

ارنی کمپ، شهردار بورک شایر، که روز شنبه تخلیه شد، گفت که تمساح‌ها و احتمالاً حتی کوسه‌های گاو نر که معمولاً در مصب رودخانه‌ها زندگی می‌کنند، برای ساکنانی که ترجیح می‌دهند در آنجا بمانند، خطری ایجاد می‌کنند.

در حدود 30 کیلومتری خلیج کارپنتاریا، آب و فاضلاب بورکتاون قطع شده است و بیشتر شهر با 150 نفر جمعیت با هلیکوپتر به Doomadgee نزدیک یا به Mt Isa در 300 کیلومتری آن تخلیه شده است.

حداقل 37 ملک توسط آب های سیلاب زیر آب رفته اند و آب همچنان در شهر بالا می رود. مقامات می گویند که برای روزها بازگشت امن نخواهد بود و جامعه همچنان در آنجا ممکن است تا دو هفته منزوی شود.

پلیس روز یکشنبه گفت که ذخایر آب و ذخایر مواد غذایی خوب است و آنهایی که قطع شده اند می توانند دوباره تامین شوند.

تجهیزات هوایی در این نزدیکی مستقر هستند و برای نجات اضطراری یا انتقال پرسنل در حالت آماده باش هستند.

فیلم‌های هوایی نشان می‌دهد که آب تقریباً در تمام خیابان‌های بورکتاون جاری است و بسیاری از ساختمان‌ها را تا سقف‌شان زیر آب می‌برد. چشم انداز از املاک کشاورزی همسایه، گاوهایی را نشان می دهد که سعی می کنند از میان آب های سیلاب شنا کنند و به دنبال زمین های بلندتر باشند.

تام آرمیت، ناظر پلیس کوئینزلند، گفت که اگر آب همچنان به بالا آمدن ادامه دهد، نجات دشوارتر خواهد شد.

“اگر ما به مرحله ای برسیم که مجبور باشیم مردم را جابجا کنیم و به پشت بام ها منتقل کنیم، سطح پیچیدگی کاملا متفاوتی ایجاد می شود.

ما نمی دانیم چه زمانی اوج انتظار می رود زیرا در این مرحله از هر نوع مدل سازی سیل عبور کرده است.

اپریل فورد، ساکن بورکتاون، به News Ltd گفت که انتخاب کرده است با سه سگش در شهر بماند. او در بالاترین قسمت بورکتاون زندگی می کند – تا کنون تحت تاثیر آب های سیل قرار نگرفته است – اما آب شروع به نفوذ به حیاط پشتی او کرده بود. او گفت که اگر آب مدام بالا بیاید، آماده است که از پشت بامش بالا برود.

فورد گفت: «ما مردم را مجبور کرده‌ایم که از بخش پایینی شهرک تخلیه شده و به آرامی ماشین‌ها، اثاثیه و حیوانات خود را به حیاط مردم منتقل کنند.

“ما انتظار داریم که آب در امواج بالاتر رود. موجی می‌بینید که از راه می‌رسد و آب بالا می‌آید.»

در حالی که آب هنوز به اوج خود نرسیده است، رودخانه آلبرت که در شرق بورکتاون جریان دارد، رکورد قبلی سیل 6.78 متری خود را که در سال 2011 ثبت شده بود، پشت سر گذاشته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کشور خلیج کوئینزلند در هفته گذشته پس از یک فصل مرطوب باران تقریباً مداوم از دسامبر، تحت بارندگی های شدید قرار گرفته است. برک‌تاون تنها در روزهای جمعه و شنبه 293 میلی‌متر بارندگی داشته است.

حوضه های آبریز رودخانه آلبرت، نیکلسون و لیخهارت همگی دچار سیل شده اند. رودخانه گریگوری، در جنوب‌تر، 12.3 متر قله داشت.

بیش از 90 نفر در روزهای جمعه و شنبه با هواپیما به خارج از بورکتاون منتقل شدند و به آنها توصیه شده بود که هر کدام فقط یک چمدان به همراه داشته باشند.

شورای بورک شایر از ساکنان خواست تا روز شنبه آنجا را ترک کنند و هشدار داد که سیل به سرعت در حال افزایش و غیرقابل پیش بینی است.

شورا گفت: «آب در جامعه بورکتاون و شایر اطراف آن همچنان در حال افزایش است.

«در حال حاضر حرکت آب غیرقابل پیش‌بینی است و به سرعت در حال افزایش است. ایمنی اعضای جامعه ما در درجه اول اهمیت قرار دارد و ما شدیداً ساکنان را تشویق می‌کنیم که آنها را تخلیه کنند.»

این شورا با صدور بیانیه ای گفت: آخرین فرصت تخلیه امروز در روز است.

پلیس به ساکنان بورکتاون هشدار داد: «بقای مردم امن نیست.»

شانون مورن اهل شهر بورکتاون نسل چهارم به همراه دخترانش به کوه ایسا منتقل شدند و هر کدام یک کوله پشتی حمل می کردند.

او به ABC گفت: «من با افرادی که تمام عمرشان را در آنجا زندگی کرده‌اند صحبت کرده‌ام، یعنی 80 سال عجیب و غریب، و آنها هرگز با چنین چیزی مواجه نشده‌اند.

او گفت که گاوهایی را دیده که در آب‌های سیل شناور بودند و “دو ملک که از من پایین‌تر است به زودی زیر آب می‌روند”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نیویورک برای ناآرامی های احتمالی در صورت متهم شدن دونالد ترامپ آماده می شود | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هیئت منصفه بزرگ نیویورک در …