درگیری بی بی سی بر سر تعلیق ستاره سابق فوتبال و مجری تلویزیونی گری لینهکر عمیق تر شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

شبکه تلویزیونی عمومی بریتانیا، بی‌بی‌سی، روز شنبه به دلیل تعلیق بازیگر سابق فوتبال و مجری برنامه، گری لینهکر به دلیل اظهارنظرهایی در انتقاد از سیاست جدید دولت بریتانیا در مورد پناهندگی، با بحران فزاینده‌ای مواجه شد.

در حالی که تعداد فزاینده ای از بازیکنان و مجریان برای حمایت از لاینکر جمع شدند، صدا و سیمای ملی با اتهامات سوگیری سیاسی و سرکوب آزادی بیان و همچنین تحسین برخی از سیاستمداران محافظه کار مواجه شد.

این جنجال با توییتی در روز سه‌شنبه از حساب لاینکر – که 8.7 میلیون دنبال کننده دارد – شروع شد که در آن برنامه دولت برای بازداشت و اخراج مهاجرانی که با قایق وارد می‌شوند به‌عنوان «سیاستی بی‌اندازه بی‌رحمانه خطاب به آسیب‌پذیرترین افراد به زبانی که بی شباهت به آن‌ها نیست، توصیف می‌شود. آلمان در دهه 30 استفاده کرد.

مجریان برنامه «فوتبال فوکوس» در زمان ناهار بی‌بی‌سی گفتند که برای همبستگی با لاینکر در این برنامه حضور نخواهند داشت.

این برنامه روز شنبه از برنامه خود خارج شد و با یک قسمت از نمایش عتیقه جات “شکار معامله” جایگزین آن شد.

پس از آنکه تعدادی از همکاران لاینکر اعلام کردند که بدون او در برنامه حضور نخواهند داشت، بی‌بی‌سی گفت که «مسابقه روز» روز شنبه بدون مجریان یا کارشناسان پخش خواهد شد.

هیچ مصاحبه ای با بازیکنان بعد از بازی نیز انجام نخواهد شد. اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای گفت که برخی از بازیکنان می‌خواستند این برنامه را به عنوان یک حرکت حمایتی تحریم کنند و در نتیجه «از بازیکنانی که در بازی‌های امروز شرکت می‌کنند خواسته نمی‌شود در مصاحبه با «Match of The Day» شرکت کنند.»

“مسابقه روز” که شنبه شب ها پخش می شود و نکات مهم بازی های لیگ برتر را در آن روز نشان می دهد، از دهه 1960 یک موسسه ملی بوده است. لاینکر، مجری اصلی آن از سال 1999، پردرآمدترین ستاره شبکه و همچنین یکی از ستوده ترین بازیکنان فوتبال انگلیس است.

لینهکر که دوران باشگاهی او شامل بارسلونا، تاتنهام، اورتون و لستر بود، بهترین گلزن جام جهانی 1986 بود و فوتبال ملی خود را با 48 گل در 80 بازی برای انگلیس به پایان رساند.

دولت محافظه کار مقایسه نازی لینهکر را توهین آمیز و غیرقابل قبول خواند و برخی از قانونگذاران گفتند که او باید اخراج شود.

روز جمعه، بی‌بی‌سی گفت که لینکر 62 ساله از «مسابقه روز» عقب‌نشینی می‌کند تا زمانی که «ما موضعی موافق و روشن در مورد استفاده او از رسانه‌های اجتماعی به دست آوریم». Lineker هنوز به صورت عمومی اظهار نظر نکرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …