معترضان در فرانسه از رئیس‌جمهور مکرون می‌خواهند که طرح‌های اصلاحات بازنشستگی را کنار بگذارد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مخالفان طرح امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه برای افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال روز شنبه دور جدیدی از اعتراضات را با هدف وادار کردن دولت به عقب نشینی برگزار کردند.

تظاهرات سراسری دومین دور اعتراضات تنها در چهار روز و هفتمین دور اعتراضات از ژانویه بود که با اعتصابات مداوم در بخش‌های کلیدی مانند انرژی، حمل‌ونقل و کارگران زباله تقویت شد.

در حالی که عزم بالا باقی مانده بود، جمعیت بسیار کمتر از اعتراضات قبلی بود. وزارت کشور فرانسه گفت 368000 نفر در سراسر فرانسه در تظاهرات شرکت کردند. در حالی که اتحادیه CGT گفت که بیش از یک میلیون نفر اعتراض کردند.

پلیس با اغتشاشگران در چندین شهر، به ویژه پاریس، درگیر شد، متجاوزان سیاهپوش را که در مسیر راهپیمایی انبوهی از زباله ها را آتش زدند، برخورد کرد و فلفل پاشید.

وقتی ماکرون رهبران اتحادیه‌ها را رد می‌کند، «خشم بیشتر» می‌شود

راهپیمایی‌های اعتراضی همزمان با بحث در مورد لایحه اصلاحات حقوق بازنشستگی دولت در سنا بود، جایی که ساعت برای رسیدن به ضرب‌الاجل رأی‌گیری نیمه‌شب یکشنبه قبل از اینکه قانون به مرحله بعدی در یک فرآیند پیچیده حرکت کند، می‌گذشت.

رهبر اتحادیه CGT پیش از راهپیمایی روز شنبه در پاریس گفت، امتناع رئیس جمهور ماکرون از پذیرش درخواست رهبران اتحادیه ها برای ملاقات، عزم معترضان را تقویت کرده است.

فیلیپ مارتینز تأکید کرد: «خشم بیشتر است» و اضافه کرد که امتناع از ملاقات با رهبران اتحادیه‌ای که تظاهرات را سازماندهی می‌کنند توهین است و به معنای «انگشت دادن» است.

روز جمعه، دولت خواستار یک رویه ویژه برای سرعت بخشیدن به این روند با تعیین یک رأی واحد در کل لایحه، به جای رأی جداگانه برای هر ماده و صدها اصلاحیه شد.

چنانچه این لایحه توسط سنای تحت کنترل محافظه‌کاران تصویب شود، همانطور که انتظار می‌رود، هفته آینده به روند قانون‌گذاری فرانسه ادامه خواهد داد. دولت استناد به قدرت ویژه قانون اساسی برای تحمیل این لایحه بدون رای گیری از طریق پارلمان را رد نکرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …