کوئینزلند برای بررسی خطرات سلامتی سیگارهای الکترونیکی در میان نگرانی هایی که برخی از آنها حاوی مواد شیمیایی سمی هستند، تحقیق می کند | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پارلمان کوئینزلند تحقیقاتی را در مورد خطرات سلامتی، استفاده و شیوع سیگارهای الکترونیکی انجام خواهد داد، زیرا این نگرانی وجود دارد که برخی از محصولات ویپینگ که به عنوان “بدون نیکوتین” به بازار عرضه می شوند، در واقع حاوی این ماده شیمیایی اعتیاد آور هستند.

قوانین کوئینزلند فروش دستگاه های بخارپز بدون نیکوتین را در مغازه های تنباکو مجاز می کند. سیگارهای الکترونیکی حاوی نیکوتین فقط با نسخه در دسترس هستند.

اما وزیر بهداشت ایالت، ایوت دات، روز یکشنبه گفت که “ما می دانیم” که برخی از محصولاتی که در قفسه های کوئینزلند فروخته می شوند حاوی نیکوتین و سایر مواد شیمیایی مانند پاک کننده لاک ناخن هستند.

نخست‌وزیر، آناستاسیا پالاسزوک، گفت که این تحقیق اقداماتی را بررسی خواهد کرد که برای جلوگیری از مصرف سیگار کودکان طراحی شده‌اند.

Palaszczuk گفت: “به طور اساسی، ما باید دانش بیشتری در مورد آنچه دستگاه های بخارپز دارند داشته باشیم.”

«آیا کسی می‌داند که چه چیزی استنشاق می‌کند؟ آیا این وسایل حاوی نیکوتین هستند یا بدتر از آن، حاوی مواد شیمیایی خطرناک یا سمی هستند؟

کمیسیون بهداشت و محیط زیست مجلس تحقیق و تفحص را انجام خواهد داد. شرایط مرجع آن شامل بررسی جذب مصرف سیگار الکترونیکی، به ویژه در میان کودکان و جوانان است. خطرات سیگار کشیدن برای افراد، جوامع و سیستم بهداشتی؛ و رویکردهای پذیرش در مدارس برای جلوگیری از این عادت.

این تحقیق همچنین به دنبال درک آگاهی عمومی از اثرات مضر و اثربخشی اقدامات پیشگیرانه خواهد بود.

در بیانیه ای که این تحقیق را اعلام کرد، دولت به تحقیقات شورای سرطان اشاره کرد که حاکی از حمایت عمومی گسترده از تنظیم استعمال استعمال دخانیات، و تحقیقات افسر ارشد بهداشت است که نشان می دهد تعداد سیگاری های روزانه بین سال های 2002 تا 2020 47 درصد کاهش یافته است.

Palaszczuk گفت: «مردم کمتری سیگار می کشند، اما ما شاهد تعداد قابل توجهی از مردم هستیم که سیگار می کشند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“اگر استعمال دخانیات پله ای برای سیگار کشیدن است، باید اطمینان حاصل کنیم که کوئینزلندی ها، به ویژه کوئینزلندی های جوان، از خطرات سلامتی آگاه هستند.”

پارلمان فدرال در سال 2018 تحقیقی در مورد سیگارهای الکترونیکی نیکوتینی برگزار کرد که نمایندگان مجلس را دچار اختلاف کرد. بر اساس قوانین فعلی، ویپینگ نیکوتین تنها به عنوان مداخله ای برای کمک به ترک سیگار مجاز است و نیاز به نسخه پزشک دارد.

D’Ath گفت: “اگرچه بسیاری از محصولات ویپینگ به عنوان فاقد نیکوتین به بازار عرضه می شوند، اما ما می دانیم که همیشه اینطور نیست.”

و سیگارهای الکترونیکی می توانند حاوی مواد شیمیایی دیگری مانند مواد شیمیایی موجود در پاک کننده های ناخن باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …