ائتلاف خواستار آزادی دولت شد مشاوره حقوقی صدای بومی | صدای بومیان به مجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جولیان لیزر خواستار انتشار مشاوره حقوقی در مورد قدرت صدای بومیان برای مشاوره به دولت اجرایی شده است و ادعا می کند استرالیایی ها حق دارند بدانند که آیا وکیل ارشد آن “نگرانی” دارد یا خیر.

دادستان کل سایه روز جمعه به همتای خود مارک دریفوس نامه نوشت. و او مجدداً خواستار انتشار هرگونه توصیه از سوی وکیل کل در مصاحبه ای در روز یکشنبه شد. کارگروه همه پرسی هنوز توصیه نهایی خود را اعلام نکرده است.

حزب کارگر این درخواست را آخرین اقدام برای تضعیف حمایت از صدا می‌داند، پس از آن که پیتر داتون، رهبر مخالفان، در ژانویه با 15 سؤال به دولت نوشت که بیشتر آنها پس از همه‌پرسی توسط پارلمان مشخص خواهد شد.

محافظه کاران برای محدود شدن صدا به نمایندگان مجلس و نه دولت مجریه لابی کرده اند.

این اقدام توسط اکثریت گروه کاری رد شده است و هشدار داده‌اند که «هیچ جایی برای متوسط ​​بودن» در این پیشنهاد وجود ندارد که بومی‌ها و جزایر تنگه تورس را در تصمیم‌گیری‌هایی که بر آنها تأثیر می‌گذارد، کمک کنند.

استرالیایی گزارش داد که در جلسه روز پنجشنبه، وکیل کل، استفان دوناهو، “درباره متن اصلاحیه پیشنهادی قانون اساسی مشاوره ارائه کرده است” و دریفوس “شکل متفاوتی از کلمات” را پیشنهاد کرده است که آنتونی آلبانیز برای اولین بار در جشنواره گرما پیشنهاد کرده بود. .

آلبانیز پیشنهاد کرده بود که این صدا «ممکن است در مورد مسائل مربوط به مردم بومی و جزیره نشینان تنگه تورس به پارلمان و دولت اجرایی نمایندگی کند».

لیزر نوشت که «مفهوم واضح» این بود که «وکیل کل در مورد متن پیشنهاد فعلی نگرانی دارد» – اگرچه این تفسیر از جلسه توسط سایر شرکت‌کنندگان مورد مناقشه است.

روز یکشنبه، لیزر به اسکای نیوز گفت که به نظر می رسد “در یک ربع به نیمه شب، وکیل کل برای گفت و گو با کارگروه همه پرسی با دادستان کل رفته است و متوجه شده است که در جمله بندی دولت مشکلی وجود دارد و آنها عبارت جایگزینی را پیشنهاد کرده اند.”

“اگر استرالیایی‌ها می‌خواهند در مورد این موضوعات رای دهند، ما باید توصیه‌های وکیل کل را ببینیم، ما باید بفهمیم که ارشدترین وکیل دولتی فکر می‌کند مسائل و چالش‌هایی که با کلماتی که دولت مطرح کرده است چیست.”

کارگروه همه پرسی توصیه های نهایی خود را روز پنجشنبه با ارائه این لایحه در اواخر مارس و رای گیری نهایی در پارلمان تا ژوئن برای همه پرسی در نیمه دوم سال 2023 ارائه خواهد کرد.

لیزر که مدعی است از حامیان صدا است، هشدار داده است که دولت در خطر از دست دادن حمایت خود است. روز یکشنبه او اصرار داشت که داتون هنوز ذهن باز دارد و لیبرال ها هنوز موضع نهایی خود را تعیین نکرده اند.

دریفوس در روز جمعه به پرسش‌هایی مبنی بر اینکه آیا او یک مدل ضعیف را پیشنهاد داده است، پاسخ داد و به خبرنگاران گفت که در جلسات کارگروه «در مورد چیزی اظهار نظر نخواهد کرد» زیرا «بحث‌ها ادامه دارد».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

آنچه می توانم بگویم این است که دولت لایحه تغییر قانون اساسی را تا پایان ماه جاری به مجلس خواهد آورد و این به گمانه زنی هایی که داشتیم پایان می دهد.

دریفوس در پاسخ به این سوال که آیا نگرانی‌هایی دارد یا خیر، خاطرنشان کرد که آلبانیز از هر کسی در مورد چگونگی بهبود عبارت رفراندوم دعوت کرده است. ما هنوز به پایان این روند نزدیک می شویم.»

این پیشنهاد برای ورود صدا به دولت مجریه و همچنین پارلمان روز جمعه تقویت شد، و برت واکر، وکیل اصلی قانون اساسی، “سناریوهای روز قیامت” را رد کرد که این امر می‌تواند باعث افزایش بی‌رویه دعاوی شود.

با توجه به بررسی مالی استرالیا، واکر در یک سمینار در مورد صدا سخنرانی کرد و اظهار داشت که این صدا فقط دارای «قدرت نفوذ» یا «نیروی اخلاقی» است، نه قدرت قانونگذاری، اجرایی یا قضایی.

واکر گفته است: «روزهای قیامت می گویند اگر این کار را انجام دهید، به دادگاه منتقل خواهید شد – یا از دادگاه می خواهید تصمیمی را باطل کند».

پاسخ‌های متعددی وجود دارد، اما یکی از آنها این است: آیا واقعاً فکر می‌کنید دادگاه استرالیا به این سؤال سیاسی می‌پردازد که آیا آنچه که صدا گفته شده مهم است یا خیر؟

“و از نظر من، کاملاً منفی است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

«جهان صغیر بریتانیا برگزیت»: مستند نورفولک یک موفقیت شگفت‌انگیز آلمانی است | نورفولک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پرتره غریب و صمیمانه یک …