تحقیقات سیریل رامافوزا “فارم گیت” رئیس جمهور آفریقای جنوبی را تبرئه کرد – دیده بان | سیریل رامافوزا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق گزارش‌ها، دیده‌بان مبارزه با فساد آفریقای جنوبی، سیریل رامافوسا، رئیس‌جمهور این کشور را در گزارشی مقدماتی درباره رسوایی پنهان‌کاری موسوم به «فارم‌گیت» که بین 580000 تا 5 میلیون دلار ارز خارجی در مزرعه بازی خصوصی‌اش پنهان شده بود، تبرئه کرد.

حفاظت عمومی گفت که به طرف های دخیل در مورد یافته های اولیه تحقیقات خود در مورد سرقت پول نقد از خانه مزرعه لوکس رامافوسا – چیزی که رئیس جمهور متهم به تلاش برای پنهان کردن آن است – اطلاع داده است.

وینسنت ماگونیا، سخنگوی رامافوزا، روز شنبه گفت که رئیس جمهور این گزارش را دریافت کرده است که جزئیات آن در رسانه های محلی افشا شده است. “ما گزارش را یادداشت می کنیم. همانطور که قبلاً گفته شد، ما مجدداً تأکید می کنیم که رئیس جمهور در هیچ تخلفی شرکت نکرده و سوگند دفتر خود را نقض نکرده است.

این رسوایی که در ماه ژوئن به وقوع پیوست، حول محور پول نقد خارجی است که رامافوسا اذعان داشت که از زیر بالشتک های مبل در مزرعه اش به سرقت رفته است.

رئیس جمهور که گفته است این پول برای گاومیش های خریداری شده توسط یک تاجر سودانی بوده است، به عدم گزارش موضوع به پلیس و همچنین سوء استفاده از قدرت و قرار گرفتن خود در معرض تضاد منافع متهم شده است.

این گزارش بر اساس عصاره‌هایی که توسط چندین رسانه منتشر شده است، او را تبرئه می‌کند، اما می‌گوید که رئیس یگان حفاظت ریاست‌جمهوری که رامافوزا جنایت را به او گزارش داده است، به‌جای گزارش دادن به پلیس، مستقیماً این پرونده را بررسی کرده است.

یافته‌ها، که حزب اپوزیسیون چپ رادیکال «مبارزان آزادی اقتصادی» آن‌ها را «بی‌معنا» توصیف کرد، برای رامافوسا که ماه‌ها درگیر این اتهامات بود، مهلت می‌دهد.

این رسوایی تقریباً به قیمت پایان کار رامافوزا در دسامبر تمام شد، زمانی که رامافوسا با اختلاف اندکی از رای پارلمانی که می‌توانست روند برکناری او را آغاز کند، فرار کرد و شانس او ​​را برای کسب یک دوره دوم پس از انتخابات سال آینده به خطر انداخت.

این پایان کار برای رئیس جمهور نخواهد بود. تحقیقات پلیسی ادامه دارد و رئیس یک واحد نخبه که اوایل این هفته گفت کارآگاهان بیش از 120 اظهارات را در بخشی از تحقیقات خود در این رابطه جمع‌آوری کرده‌اند.

با خبرگزاری فرانسه

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …