بررسی مسابقه روز – بدون Lineker، این فقط 20 دقیقه تلویزیون شرم آور و بی لذت است | تلویزیون و رادیو

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

‘Gتیم دیوی، مدیر کل بی‌بی‌سی، روز شنبه، در طی یک مصاحبه خصمانه با سازمان خود که در آن اصرار داشت که استعفا نخواهد داد، گفت: آری لاینکر بهترین است. “این برای بحث نیست.”

نسخه ساده‌شده «مسابقه روز» که فقط ۲۰ دقیقه کوتاه شده بود، زیر نظر او تأکید کرد.

تنها 32 ساعت قبل، بینندگان انتظار داشتند که بهترین برنامه هایلایت فوتبالی که تا به حال برگزار شده است، عادی ظاهر شود. میزبان آن، لاینکر، از سوی وزرای دولت و رسانه‌های بیگانه‌شان به دلیل توئیت‌هایی مبنی بر اینکه زبان غیرانسانی محافظه‌کاران درباره پناهندگان یادآور آلمان دهه 1930 است، مورد انتقاد قرار گرفته بود، اما طوفان مطمئناً به زودی فرا خواهد رسید. با این حال، بی بی سی یک تفنگ ساچمه ای را بیرون آورد و آن را به سمت کفش نشانه رفت. بعدازظهر جمعه اعلام کرد که Lineker را به دلیل نقض دستورالعمل های بی طرفی تعلیق کرده است.

زمانی که یان رایت، تحلیلگر معمولی MotD، پست کرد که تصمیم گرفته در «همبستگی» با لاینکر در این برنامه شرکت نکند، از زمانی که دیوید کامرون متهم به خوک زدن خوک شد، چند ساعت در توییتر اتفاق افتاد. تا پایان شب، هر مجری و کارشناس جایگزین احتمالی توییت کرده بودند که خود را از پر کردن این برنامه منتفی کنند، مفسران برنامه به طور دسته جمعی از برنامه کنار کشیده بودند و حتی اتحادیه بازیکنان گفته بود که هیچ مصاحبه ای بعد از بازی انجام نخواهد شد. . بنابراین، شب بعد، در حالی که بی‌بی‌سی در حال حاضر عمیقاً در بحران است، یک گوینده تداوم شرمنده مجبور شد این جمله را بگوید: «اکنون در بی‌بی‌سی وان، متأسفیم که نمی‌توانیم مسابقه عادی روز خود را نشان دهیم… ”

هواداران بی حوصله فوتبال مدتی است که می توانند مسابقه روز را دور بزنند و بسته های خلاصه سه دقیقه ای از مسابقات لیگ برتر را به صورت رایگان در یوتیوب تماشا کنند. این زمان پخش 20 دقیقه ای را توضیح می دهد: شش بازی لیگ برتر در روز شنبه برگزار شد که 18 دقیقه فیلم را تشکیل می دهد. و واقعا همین بود. حتی تم موسیقی، که یکی از بهترین‌های تلویزیون است – وقتی و اگر دوباره در بی‌بی‌سی وان پخش می‌شود، آن را چک کنید – احتمالاً به این دلیل که برنامه‌ای را که در این موقعیت مستحق عکس آن بود، خیلی خوب انجام می‌دهد. یک هیاهو

مسابقه روز در 11 مارس 2023. نمایش فقط با فیلم مسابقه پخش شد و بدون تفسیر یا بحث استودیویی.
مسابقه روز «زخم» در 11 مارس 2023. نمایش فقط با فیلم مسابقه، بدون تفسیر و بدون بحث استودیویی پخش شد. عکس: بی بی سی

Sab MotD در واقع به خوبی مجموعه ای از نکات برجسته یوتیوب نبود: آنها تفسیر Sky Sports دارند، اما بی بی سی حقوق آن را ندارد – و، جالب اینکه، معلوم است که حتی این حقوق را ندارد. به تفسیر پیش‌فرض «خوراک جهانی» که توسط لیگ برتر سفارش داده شده است، دسترسی داشته باشید. بنابراین فقط سر و صدای جمعیت وجود داشت، که هرگز به خوبی به تلویزیون ترجمه نمی شود و زمانی که به شدت برای حلقه هایلایت ویرایش می شود، جعلی به نظر می رسد.

برخی از بینندگان، چه منظورشان از صمیم قلب باشد و چه فقط می‌گویند طرف منتخبشان در جنگ فرهنگی چه می‌خواهد، گفته بودند که این همان مسابقه روزی است که همیشه می‌خواستند: از مفسران و صاحب نظران متنفرند! فقط فوتبال را به آنها نشان دهید! و برای طرفداران فوتبال، MotD فوق العاده باریک… خوب بود. اما برای بینندگانی که نمی‌توانند سولی مارچ یا دیوگو جوتا را از راه دور تشخیص دهند، یا نمی‌دانند چرا بن چیلول پس از گلزنی مقابل لستر گوش‌هایش را جمع می‌کند و یا اینکه چرا پنالتی هری کین در روز شنبه مهم بود، این امر می‌توانست بسیار خوب باشد. تجربه ای گیج کننده و بدون زمینه به لحظه اشتباه نگاه کنید و حتی می توانید امتیاز نهایی را در یک بازی از دست بدهید.

این ساعت بی‌نشاطی بود، زیرا اگرچه مسابقه روز فقط وسیله‌ای برای نمایش نکات مهم فوتبال لیگ برتر است، اما همه چیزهای اطراف آن است که آن را به یک برنامه شنبه شب بی‌بی‌سی وان تبدیل می‌کند. دیوی درست می‌گفت: لینه‌کر بازی روز را ارائه نمی‌کند زیرا او در جام جهانی 1986 مقابل لهستان سه گل زد. او آن را به این دلیل ارائه می‌کند که شاید در کار دشوار کابوس‌آمیز تحلیل، بحث و پیوند به دوربین برای تناسب با لحن ملایم و زمان اجرای سفت و سخت، در برنامه‌ای که به طور زنده برای مخاطبان زیادی پخش می‌شود، بهترین باشد. تماشای انجام این کار از او لذت بخش است. تعاملات روان اما آموزنده او با رایت و آلن شیرر، همانطور که می توان با تماشای فوتبال در هر کانال دیگری تأیید کرد، آنقدر که به نظر می رسد آسان نیست. فراتر از استودیو، مفسرانی مانند استیو ویلسون سال‌ها صرف مهارت نادر بداهه‌پردازی فقط عبارت مناسب برای توصیف این عمل کرده‌اند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

وقتی همه آن افراد در این هفته موضع گرفتند، بی‌بی‌سی را در مشکل عمیقی قرار داد و این نسخه اضطراری MotD دلیل آن را نشان داد: بدون آنها، Match of Day تقریباً هیچ است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …