مطالعه نشان می دهد که درمان سرطان پروستات می تواند برای اکثر مردان منتظر بماند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

محققان شواهد درازمدتی پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد نظارت فعال سرطان موضعی پروستات یک جایگزین امن برای جراحی فوری یا پرتودرمانی است.

دکتر Stacy Loeb، متخصص سرطان پروستات در NYU Langone Health که در این تحقیق شرکت نداشت، گفت: نتایج که روز شنبه منتشر شد، برای مردانی که می خواهند از مشکلات جنسی و بی اختیاری مربوط به درمان اجتناب کنند، دلگرم کننده است.

این مطالعه به طور مستقیم سه رویکرد را مقایسه کرد – جراحی برای برداشتن تومورها، پرتودرمانی و نظارت. بیشتر سرطان پروستات به کندی رشد می کند، بنابراین بررسی پیامدهای این بیماری سال ها طول می کشد.

لوب گفت: “در مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات در 15 سال بین گروه ها تفاوتی وجود نداشت.” و بقای سرطان پروستات برای هر سه گروه بالا بود – 97٪ بدون توجه به رویکرد درمانی. “این نیز یک خبر بسیار خوب است.”

نتایج روز شنبه در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد و در کنفرانس انجمن اروپایی اورولوژی در میلان ایتالیا ارائه شد. موسسه ملی تحقیقات بهداشت و مراقبت بریتانیا هزینه این تحقیق را پرداخت کرد.

دکتر فردی حمدی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آکسفورد، گفت: مردانی که مبتلا به سرطان پروستات موضعی تشخیص داده شده اند، نباید در تصمیم گیری های درمانی دچار وحشت شوند یا عجله کنند. در عوض، آنها باید “مزایای احتمالی و مضرات ناشی از گزینه های درمانی را به دقت در نظر بگیرند.”

او افزود که تعداد کمی از مردان مبتلا به بیماری های پرخطر یا پیشرفته تر به درمان های فوری نیاز دارند.

محققان بیش از 1600 مرد بریتانیایی را که موافقت کردند به طور تصادفی برای انجام عمل جراحی، پرتودرمانی یا نظارت فعال انتخاب شوند، دنبال کردند. سرطان بیماران محدود به پروستات بود، غده ای به اندازه گردو که بخشی از دستگاه تناسلی است. مردانی که در گروه نظارت بودند به طور منظم آزمایش خون داشتند و برخی از آنها تحت عمل جراحی یا پرتودرمانی قرار گرفتند.

مرگ ناشی از سرطان پروستات در 3.1 درصد از گروه تحت نظارت فعال، 2.2 درصد در گروه جراحی و 2.9 درصد در گروه پرتوها رخ داد که تفاوت ها از نظر آماری ناچیز در نظر گرفته شد.

در 15 سالگی، سرطان در 9.4 درصد از گروه تحت نظارت فعال، 4.7 درصد از گروه جراحی و 5 درصد از گروه پرتودرمانی گسترش یافته بود. این مطالعه در سال 1999 آغاز شد و کارشناسان گفتند که روش‌های نظارت امروزی بهتر است و تصویربرداری MRI و آزمایش‌های ژنی تصمیم‌گیری‌ها را هدایت می‌کنند.

لوب گفت: «اکنون راه‌های بیشتری برای کمک به تشخیص بیماری در حال پیشرفت قبل از گسترش آن داریم. در ایالات متحده، حدود 60٪ از بیماران کم خطر، نظارت را انتخاب می کنند که اکنون نظارت فعال نامیده می شود.

حمدی گفت که محققان تفاوت گسترش سرطان را در 10 سالگی مشاهده کرده بودند و انتظار داشتند که در بقای آن در 15 سالگی تفاوت ایجاد کند، “اما اینطور نشد.” او گفت که گسترش به تنهایی مرگ ناشی از سرطان پروستات را پیش بینی نمی کند.

او گفت: “این یک یافته جدید و جالب است که برای مردان هنگام تصمیم گیری در مورد درمان مفید است.”

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از گروه رسانه های علمی و آموزشی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پسران 14 و 16 ساله به قتل نوجوان نورث همپتون متهم شدند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد دو پسر …