دیوارهای قدیمی، زندگی جدید؟ سازندگان بریتانیا از انقلاب مقاوم سازی استقبال کردند | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آ در فاصله بسیار کمی از میدان مرفه اسلون لندن، نمای آجر قرمز دهه 1980، یک ساختمان اداری کاملاً نوسازی شده را پنهان می‌کند که تا حدی از مصالح بازیابی شده ساخته شده است. ویژگی‌های جدید شامل پنجره‌های بزرگ‌تر، بازشو، سقف‌های بلندتر و دو «دیوار سبز» از گیاهان زنده در بیرون است. پارک خودرو در عقب جای خود را به تقریبا 80 فضای دوچرخه سواری، همراه با کمد و دوش داده است.

باغ های هولبین، که تقریباً تکمیل شده است و 260 کارگر در شش طبقه را در خود جای خواهد داد، اولین ساختمان اداری گروه Grosvenor با کربن صفر خالص در تاریخ 346 ساله خود است – و Grosvenor مشتاق است اشاره کند که بدون خالص کارکردن آن صفر است. با تکیه بر جبران کربن. شرکت املاک دوک وست مینستر، که بخش هایی از منحصر به فرد ترین محله های لندن در مایفر و بلگراویا را در اختیار دارد، تصمیم گرفت ساختمان اسکلت بتنی اواسط دهه 1980 را بازسازی کند و یک طبقه دیگر به آن اضافه کند – آخرین نمونه از رونق نوپا “بهسازی”.

مقاوم‌سازی حرکتی آگاهانه است که پس از 25 تا 30 سال دوباره بلوک‌های اداری را به هم می‌ریزیم تا دوباره بسازیم و شروع به رشد کرده است. به عنوان مثال، بانک آمریکایی سیتی گروپ در نظر دارد یک تعمیر اساسی برج 42 طبقه خود در Canary Wharf را در اوایل سال 2026 تکمیل کند.

بر اساس گزارش جدیدی که به طور مشترک تهیه شده است، مقاوم‌سازی ساختمان‌های تاریخی بریتانیا، از خانه‌های شهری گرجستان گرفته تا کارخانه‌ها و کارخانه‌هایی که انقلاب صنعتی را آغاز کردند، می‌تواند سالانه 35 میلیارد پوند بازده اقتصادی ایجاد کند، مشاغل جدید ایجاد کند و به دولت در دستیابی به اهداف اقلیمی خود کمک کند. اعتماد ملی، اعتماد مسکن Peabody، Historic England، تاج املاک و Grosvenor.

فدراسیون املاک بریتانیا (BPF) از رویکرد “اول بهسازی” حمایت می کند و از دولت می خواهد که “استراتژی جامع مقاوم سازی و مشوق های مالیاتی” را معرفی کند.

.

تیم داونز، مدیر توسعه در بریتیش لند، یکی از بزرگترین توسعه دهندگان بریتانیا، می گوید: «مطمئناً تغییری وجود دارد. “امیدوارم صرفه جویی در کربن بدون شک در دستور کار همه توسعه دهندگان، اما مطمئناً همه توسعه دهندگان لیست شده عمومی، به ویژه در بخش تجاری قرار گرفته است.”

افزایش هزینه های استقراض، به دنبال دهمین افزایش نرخ بهره بانک انگلستان به 4 درصد در ماه فوریه، عامل دیگری است. آنا باند، مدیر اجرایی گروسونور می‌گوید: «با افزایش نرخ بهره، هزینه سرمایه نیز افزایش می‌یابد. “شما می توانید به سرعت متوجه شوید که پیش بردن پروژه های بزرگ از نظر تجاری غیرجذاب می شود. در حالی که هر ساختمان متفاوت است، مقاوم‌سازی می‌تواند راه مقرون‌به‌صرفه‌تری را برای ایجاد فضای اداری مدرن بسیار پایدار ارائه دهد که بتواند اجاره‌های رقابتی را جذب کند.»

توسعه دهندگان هنگام تصمیم گیری در مورد مقاوم سازی یا خراب کردن و ساخت مجدد، باید تعادل بین کربن «عملیاتی» – داشتن یک ساختمان کاملاً جدید که برای کارکردن از نظر انرژی بسیار کارآمد است – در مقابل کربن «تجسم» – که انتشار قابل توجهی ناشی از آن است را بسنجید. با ساخت مصالح ساختمانی و ساختن ساختمان از ابتدا.

شورای جهانی ساختمان سبز محاسبه کرده است که دو پنجم انتشار گازهای گلخانه ای جهانی از ساخت، گرمایش، سرمایش و برق رسانی ساختمان ها ناشی می شود. BPF از دولت خواسته است که کربن تجسم یافته را تنظیم کند و خواستار اصلاحات برنامه ریزی برای اولویت بندی استفاده مجدد از ساختمان ها و معافیت مالیات بر ارزش افزوده برای کارهای نوسازی شده است.

گروه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات CBRE پیش‌بینی می‌کند که کربن تجسم یافته مرتبط با ساختمان‌ها تا سال 2035 50 درصد از انتشارات محیط‌های ساخته شده را تشکیل می‌دهد، از 28 درصد در حال حاضر، زیرا انتشار گازهای گلخانه‌ای عملیاتی کاهش می‌یابد «اما ما به ساختن ادامه می‌دهیم». این هشدار می دهد: “بدون اقدام در مورد کربن تجسم یافته، هدف صفر خالص 2050 بریتانیا قابل دستیابی نیست.”

CBRE می‌گوید: «انتخاب‌های سختی در مورد اینکه آیا ساخت‌های جدید یا بازسازی‌های کارآمد از نظر عملیاتی در کاهش انتشار کلی کربن مؤثرتر هستند، وجود دارد. اما با توجه به اینکه 80 درصد از ذخایر ساخته شده در سال 2050 در حال حاضر پابرجاست، نیاز به کاهش تأثیر با نوسازی ساختمان‌های موجود واضح است.»

Grosvenor که متعلق به یکی از جوانترین میلیاردرهای بریتانیا، هیو گروسونور است، از باغ های Holbein به عنوان یک گام بزرگ در جاه طلبی خود برای به صفر رساندن خالص تا سال 2025 استقبال می کند. به گفته شورای ساختمان سبز انگلستان، حفظ نمای آجری دهه 1980 باعث صرفه جویی 59 تنی در انتشار کربن شد.

.

پنجره‌ها بزرگ‌تر شده‌اند و نور طبیعی بیشتری وارد می‌کنند و در هر طبقه قابل باز شدن هستند. فیلیپ جورج، مدیر پروژه، می‌گوید: حسگرها به شما می‌گویند چه زمانی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی این کار ایده خوبی است. ارتفاع سقف با باز گذاشتن لوله های خنک کننده و گرمایش افزایش یافت.

این شرکت محصولات کم کربن را به جای بتن انتخاب کرده است، مانند بلوک های ترمالیت ایرکریت با حباب های کوچک هوای محبوس شده برای عایق حرارتی و صوتی بالا و الوارهای متقاطع. حدود یک پنجم فولاد استفاده شده (24 تن) احیا می شود، از جمله ستون هایی از بازسازی کارخانه بیسکویت Peek Freans در برموندسی، شرق لندن (گروسونور تابستان گذشته پروژه ساخت تا اجاره را به توسعه دهنده آمریکایی Greystar بارگذاری کرد).

از دیگر مصالح بازیابی شده می توان به آجرهای آبی و کاشی های کف برجسته اشاره کرد. جورج می گوید، بازار قوی برای دومی وجود دارد، در حالی که استفاده از فولاد بازیافتی «واقعاً پیچیده و گران است» و دریافت بیمه برای آن سخت تر است.

داونز می گوید که گذرنامه مواد – مهر زدن مشخصات روی فولاد و سایر مواد و بارکد کردن آنها – باید به رشد بازار مواد دست دوم کمک کند. British Land در حال حاضر این کار را در برخی از سایت ها انجام می دهد.

گروسونور ادعا می کند که اشغالگر آینده باغ هالبین، یک مدیر دارایی محلی در چلسی، در مقایسه با دفاتر معمولی لندن 50 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد کرد.

این گروه یک صندوق بازسازی 90 میلیون پوندی دارد و 19 میلیون پوند برای این ساختمان هزینه کرده است. دیگر پروژه‌های مقاوم‌سازی آن شامل تبدیل کارخانه یخ‌سازی سابق در نزدیکی ایستگاه ویکتوریا به دفاتر و فروشگاه‌ها، و نیوسون یارد – قدیمی‌ترین حیاط چوب لندن، همچنین در بلگراویا – به بوتیک است.

کارگران با کلاه های سخت در حال کار در طبقه بالای یک ساختمان اداری نیمه کاره و تازه لعاب دار
کار در حال پیشرفت در باغ های هولبین. عکس: آنتونیو زازوتا اولموس/آنتونیو اولموس

باند می گوید: “املاک شما یکی از راه های ساده تر برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به عنوان یک تجارت است.” پایداری برای اشغالگران، سرمایه گذاران و کارمندان اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به طور مشابه، ارائه‌دهنده فضای کاری انعطاف‌پذیر The Office Group قول داده است که در صورت امکان به جای ساخت، نوسازی کند. خانه نوسازی شده Chancery House از سال 1885، که هنوز بازار خزانه های نقره ای لندن را در زیرزمین خود دارد، بزرگترین بازسازی اداری آن تا به امروز است و قرار است در بهار امسال افتتاح شود، در حالی که ساختمان بازسازی شده پارسلز دهه 1950 در خیابان آکسفورد اواخر امسال افتتاح می شود.

چارلی گرین، رئیس شرکت، می‌گوید مقاوم‌سازی «به ما سرعت می‌دهد تا به بازار برویم» و اشاره می‌کند که «کربن تجسم‌شده با بازسازی به‌طور قابل‌توجهی کمتر می‌شود».

در بیرمنگام، رام رانر ورکز، خانه سابق یک کلوپ شبانه که دوران دوران در آن بازی می کرد، پس از بازسازی 2 میلیون پوندی، مشرف به یک کانال به یک ساختمان اداری تبدیل شده است. CBRE، توسعه‌دهنده، می‌گوید نیمی از فضا در حال ارائه است. همچنین ۱۰ Brindley Place را که قبلاً دفاتر و آپارتمان‌های بانکی بوده است، که اپراتور اداری انعطاف‌پذیر Spacemade در آن جا به جا می‌شود، به همراه رستوران‌های زنجیره‌ای در دریای کارائیب Turtle Bay، به طور کامل بازسازی کرده است.

علیرغم تغییر به سمت مقاوم‌سازی، بریتیش لند استدلال می‌کند که هنوز به پیشرفت‌های جدیدی نیاز است تا «بهترین ساختمان‌هایی را ارائه کنند که از نظر عملیاتی بسیار کارآمد انرژی هستند». به عنوان مثال، 1 Broadgate را در شهر لندن، که در سال 1987 ساخته شده است، خراب می کند و آن را با ساختمانی جایگزین می کند که مصرف انرژی در آن یک ششم ساختمان قدیمی است.

داونز توضیح می دهد که وقتی ساختمانی پس از پایان اجاره به سرزمین بریتانیا برمی گردد، به دقت ارزیابی می شود تا ببینیم چقدر می توان آن را نگه داشت. به عنوان مثال، این شرکت تصمیم گرفت نما و بیشتر ساختار یک بلوک اداری در سال 2002 را در محوطه دانشگاه پدینگتون خود حفظ کند، در حالی که بازسازی 1 میدان تریتون در نزدیکی ایستگاه Euston، که در ابتدا برای First Bank of Chicago در اواخر دهه 1990 با یک ساختمان بزرگ ساخته شد. دهلیز، گسترده تر بوده است. بریتیش لند برخی از آتریوم را پر کرد، طبقات بیشتری را اضافه کرد و نمای ساختمان را اصلاح کرد – به صاحب فیس بوک متا اجازه دهید که به دنبال اجاره فرعی این فضا است.

و همه مسیر مقاوم سازی را دنبال نمی کنند. تصمیم Marks & Spencer برای تخریب فروشگاه تاریخی 90 ساله خود در نزدیکی Marble Arch در لندن، یک تحقیق عمومی را در سال گذشته برانگیخت. اما استوارت ماچین، مدیر اجرایی این فروشگاه، گفته است که این فروشگاه «مملو از آزبست» است و «به دوران گذشته تعلق دارد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …