خشم در آلمان در حالی که تیراندازی در هامبورگ قوانین “سهل” اسلحه را مورد توجه قرار می دهد | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قوانین اسلحه در آلمان، جایی که مالکیت سلاح در اروپا از بالاترین میزان است، ممکن است پس از تیراندازی دسته جمعی هفته گذشته که در آن هفت نفر از جمله یک کودک متولد نشده در سالن شاهدان یهوه در هامبورگ کشته شدند، تشدید شود.

این حمله این سوال همیشگی را مطرح کرد که آیا بخش‌های مختلف سیستم فدرال کشور با هم کار می‌کنند یا خیر، و دست کسانی را در ائتلاف حکومتی که به دنبال کنترل‌های قوی‌تر اسلحه هستند، تقویت کرد.

مقامات هامبورگ سرعت واکنش پلیس را برجسته کرده اند: یک واحد متخصص در عرض چند دقیقه پس از شلیک اولین گلوله توسط فیلیپ فوز 35 ساله وارد محل شد. از سال 2021، این شهر به صورت آزمایشی یک واحد تخصصی را با الگوبرداری از یک گروه ضربت تشکیل شده در وین پس از کشته شدن چهار نفر در تیراندازی در نوامبر 2020 در وین راه اندازی کرده است.

دو خودرو، هر کدام حامل چهار افسر مسلح به سنگین، بین ظهر تا 10 شب از دوشنبه تا پنجشنبه در خیابان‌های هامبورگ گشت‌زنی می‌کنند تا این ابتکار به عنوان نشانه‌ای از اینکه مقامات از تیراندازی‌های دسته جمعی قبلی درس گرفته‌اند، تحسین شده است.

افسران تقریباً مطمئناً با رسیدن به تماس‌های اضطراری در عرض چهار دقیقه جان بسیاری را نجات دادند و وارد کلیسایی در نزدیکی فرودگاه هامبورگ شدند، زیرا Fusz، یک مشاور تجارت آزاد که 18 ماه پیش فصل محلی شاهد یهوه را ترک کرد، تلاش می‌کرد تا به طور سیستماتیک آنها را بکشد. 36 نفر در داخل با انفجارهای آتش از Heckler & Koch P30 نیمه اتوماتیک خود.

فوز – که با اعضای دیگرش بر سر کتابی که خودش نوشته و منتشر کرده بود و با کتاب مقدس مقایسه کرده بود اختلاف پیدا کرد – تا طبقه اول سالن تعقیب شد و در آنجا پس از شلیک گلوله به قفسه سینه خود جان باخت.

نقشه

اما مردم اکنون می پرسند که چرا نیروی متخصص هر روز مستقر نمی شود؟ و در کشوری که نظام سیاسی پراکنده‌اش اغلب دلیلی برای شکایت است، پاسخ مقامات کنترل تسلیحات هامبورگ به نامه‌ای ناشناس که دو ماه پیش درباره سلامت روانی فوز ارسال شد، در حال بررسی است.

در 7 فوریه، افسران Fusz را در آپارتمان او در غرب هامبورگ ملاقات کردند، اما پس از پیدا کردن یک گلوله شل در بالای گاوصندوق که قرار بود اسلحه و مهمات او در آن نگهداری شود، فقط به او هشدار شفاهی دادند. به‌نظر می‌رسد با وجود پرچم‌های قرمز کتاب او و نامه ناشناس، که نشان می‌داد فوز از یک اختلال روانی رنج می‌برد، اما از مراجعه به درمان خودداری می‌کرد، سرویس‌های بهداشتی شهر هیچ دخالتی در این بازدید از پیش اعلام نشده نداشتند.

Fusz که یکی از اعضای باشگاه تفنگ Hanseatic هامبورگ است، از دسامبر سال گذشته دارای مجوز تسلیحات بود و اعطای این مجوز کانون توجه مردم هامبورگ برای دفن مردگان خود است.

سباستین فیدلر، سخنگوی سیاست جنایی گروه پارلمانی حزب حاکم SPD، گفت: «اگر نه تنها بازرسی در محل انجام می‌شد، بلکه این اطلاعات در دسترس عموم نیز مورد مشورت قرار می‌گرفت، آن‌گاه قانون مبنای کافی برای آن فراهم می‌کرد. اقدام برای درخواست گزارش روانشناختی شما باید ببینید چرا مقامات امنیتی به این نقطه نرسیدند.

نانسی فایزر، وزیر کشور فدرال، گفت که او به دنبال بررسی پیش نویس اصلاحیه قانون تسلیحات است که از دسامبر پس از دستگیری 25 نفر مظنون به برنامه ریزی برای حمله مسلحانه به پارلمان در دست بررسی است.

او درباره پیش نویس قانونی که در ژانویه منتشر شد، گفت: “حتما باید به قانون برگردید و ببینید که آیا هنوز شکاف هایی وجود دارد یا خیر.” مهمتر از همه، ما خواهان ایجاد شبکه بهتر بین مقامات هستیم. البته اقدامات نیز باید متناسب باشد.»

اگرچه آلمان دارای برخی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین اسلحه در اروپا است، اما نسبت سرانه سلاح گرم بالایی دارد. حدود یک میلیون نفر بطور قانونی در مجموع بیش از 5 میلیون اسلحه دارند. بیشتر آنها تیراندازان ورزشی، شکارچیان یا جنگل‌بانان هستند، اما در حالی که خشونت نادر است، سالانه به طور متوسط ​​155 نفر بر اثر شلیک گلوله کشته می‌شوند.

در دو دهه گذشته شاهد تشدید تدریجی کنترل ها بوده ایم. پس از کشته شدن 16 نفر در سال 2002 در تیراندازی در مدرسه ای در ارفورت، در ایالت تورینگن، محدودیت سنی برای داشتن اسلحه از 18 به 21 سال افزایش یافت. پس از کشته شدن همین تعداد از افراد در تیراندازی در سال 2009 در مدرسه ای در Winnenden، جنوب آلمان، بررسی های تصادفی نقطه ای برای اطمینان از نگهداری صحیح اسلحه ها معرفی شد.

در پاسخ به قتل 9 نفر در سال 2020 توسط توبیاس راتجن، 43 ساله، بررسی های سلامت روانی ارائه شد. راتجن در سال 2002 به هذیان های پارانوئید مبتلا شده بود، اما همچنان توانست گلوک 17 لوگر 9 میلی متری بخرد.

فائزر قبلاً متعهد شده بود که کنترل‌های بیشتری را اعمال کند، از جمله ممنوعیت کامل مالکیت خصوصی تفنگ‌های نیمه خودکار، اما او با مقاومت شریک ائتلاف خود FDP لیبرال مواجه شده بود.

ایرنه میهالیچ، رئیس گروه پارلمانی سبزها گفت که نباید هیچ گونه تعارض دیگری وجود داشته باشد. اگرچه نمی توان صد در صد از چنین اقداماتی جلوگیری کرد، اما در حال حاضر هر کاری که ممکن است انجام نمی شود تا اطمینان حاصل شود که چنین افرادی به سلاح گرم دست پیدا نمی کنند.

تعداد قربانیان در هامبورگ ممکن است بیشتر شود. در این حملات 9 نفر مجروح شدند که حال چهار نفر وخیم است و مخالفت شاهدان یهوه با انتقال خون، معضلی را برای پزشکان ایجاد کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …