رئیس بانک سیلیکون ولی، کنگره را برای تضعیف مقررات ریسک تحت فشار قرار داد | بانکداری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

این داستان اولین بار در اهرم

هشت سال قبل از وقوع دومین ورشکستگی بزرگ بانکی در تاریخ آمریکا در این هفته، رئیس بانک شخصاً کنگره را تحت فشار قرار داد تا نظارت بر مؤسسه مالی خود را کاهش دهد، با استناد به «پرخطر پایین فعالیت‌ها و مدل تجاری ما»، طبق سوابق فدرال بررسی شده توسط اهرم.

سه سال بعد – پس از اینکه بانک بیش از نیم میلیون دلار برای لابی گری فدرال خرج کرد – قانونگذاران موظف شدند.

روز جمعه، رگولاتورهای کالیفرنیا بانک سیلیکون ولی (SVB)، یک وام دهنده برتر شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر و استارت آپ های فناوری را تعطیل کردند و شرکت بیمه سپرده فدرال به دنبال بانکی که توسط مشتریانش اداره می شد، آن را به دست گرفت. طبق گزارش ها، بانک در ماه های منتهی به سقوط، مدیر ارشد ریسک نداشت، در حالی که بیش از 90 درصد سپرده های آن بیمه نبودند

در سال 2015، گرگ بکر، رئیس SVB، در مقابل یک هیئت سنا ظاهر شد تا قانونگذاران را تحت فشار قرار دهد تا بانک‌های بیشتری – از جمله بانک خودش – را از مقررات جدید تصویب شده در پی بحران مالی سال 2008 معاف کنند. با وجود هشدارهای برخی از سناتورها، تلاش لابی بکر در نهایت موفقیت آمیز بود.

بکر با حمایت از “درک عمیق SVB از بازارهایی که به آنها خدمت می کند، شیوه های مدیریت ریسک قوی ما”، استدلال کرد که بانک او به زودی به 50 میلیارد دلار دارایی خواهد رسید، که طبق قانون باعث ایجاد “استانداردهای احتیاطی پیشرفته”، از جمله مقررات سختگیرانه تر، تست های استرس می شود. و سرمایه مورد نیاز برای وی و سایر بانکهای هم اندازه.

بکر در شهادت خود اصرار داشت که 250 میلیارد دلار آستانه مناسب تری است.

بکر که طبق گزارش‌ها 3.6 میلیون دلار از سهام خود را دو هفته فروخت، گفت: «بدون چنین تغییراتی، SVB احتمالاً باید منابع قابل‌توجهی را از تأمین مالی برای شرکت‌های اشتغال‌زا در اقتصاد نوآوری به پیروی از استانداردهای احتیاطی پیشرفته و سایر الزامات منحرف کند.» پیش از سقوط بانک. با توجه به ریسک پایین فعالیت‌ها و مدل کسب‌وکار ما، چنین نتیجه‌ای توانایی ما را در ارائه اعتبار به مشتریان خود بدون هیچ گونه کاهش معنی‌داری در ریسک خفه می‌کند.

دو ماه بعد، SVB، مری میلر، مسئول سابق وزارت خزانه داری اوباما را به هیئت مدیره خود اضافه کرد و اشاره کرد که او قبلاً به نظارت بر “اصلاحات نظارتی مالی” کمک کرده است.

در همان زمان، سوابق افشای فدرال نشان می‌دهد که بانک در حال لابی کردن قانون‌گذاران در مورد “اصلاحات نظارتی مالی” و قانون بهبود تعیین ریسک سیستمی در سال 2015 بود – لایحه‌ای که پیش‌روی قانونی بود که در نهایت توسط رئیس‌جمهور دونالد ترامپ امضا شد و آستانه نظارتی را برای تقویت‌تر افزایش داد. تست استرس به 250 میلیارد دلار

ترامپ با وجود گزارشی از دموکرات‌ها در کمیته مشترک اقتصادی کنگره که هشدار داده بود بر اساس قانون جدید، SVB و سایر بانک‌های هم اندازه آن «دیگر تقریباً مشمول مقررات افزایش‌یافته‌ای نخواهند شد»، این لایحه را امضا کرد.

این لایحه توسط 50 جمهوری‌خواه و 17 دموکرات، از جمله سناتور دموکرات ویرجینیا، مارک وارنر، که بکر در خانه‌اش در منلو پارک، کالیفرنیا، در سال 2016 جمع‌آوری کمک مالی برگزار کرد، بر اساس دعوت‌نامه‌ای که توسط بنیاد Sunlight و OpenSecrets به دست آمده بود، در سنا مورد حمایت قرار گرفت. . کمیته اقدام سیاسی بانک همچنین در دوره های انتخاباتی 2016 و 2018 در مجموع 10000 دلار به کمپین های وارنر کمک کرد.

در سال 2019، زمانی که فدرال رزرو مقرراتی را برای اجرای قانون مقررات زدایی پیشنهاد کرد، ناظران مالی هشدار دادند که مقررات آن در مورد مؤسسات رده IV – همانطور که SVB بعداً به دلیل اندازه و سایر عوامل خطر طبقه بندی شد – بسیار ضعیف است.

Better Markets، یک سازمان غیرانتفاعی که از مقررات مالی سخت‌تر حمایت می‌کند، در اظهارنظری درباره پیشنهاد فدرال رزرو نوشت: «پیشنهاد تضعیف قابل توجه استانداردهای احتیاطی پیشرفته برای شرکت‌های رده چهارم می‌تواند فاجعه‌بار باشد». «علاوه بر این، اینها شرکت های کوچک یا کم اهمیتی نیستند. به یاد بیاورید که کوچک‌ترین بانک در میان این دسته از بانک‌ها، دو برابر بانک‌های 50 میلیارد دلاری است که به‌طور خودکار نیاز به مقررات احتیاطی تقویت‌شده تحت قانون داد-فرانک، همان طور که در ابتدا تصویب شد، داشتند.

قانون نهایی تضمین می‌کند که مؤسسات رده چهارم «نیازی به انجام و گزارش عمومی نتایج آزمون استرس شرکت ندارند» و «حداقل تعداد مورد نیاز آزمون‌های استرس نقدینگی و جزئیات الزامات خاص مدیریت ریسک نقدینگی را کاهش می‌دهد». به مقامات فدرال رزرو در آن زمان.

در سال 2021، SVB از آستانه 100 میلیارد دلار تحت مدیریت عبور کرد، و به عنوان یک بانک رده چهارم بررسی های بیشتری را آغاز کرد، اما از تحلیل های مکرر و دقیق تر که تنظیم کننده ها برای تعیین اینکه آیا بانک های بالاتر از 250 میلیارد دلار دارایی، سرمایه کافی برای مقاومت در برابر یک بانک انجام می دهند معاف بود. بحران

یک بیانیه مطبوعاتی در روز جمعه از شرکت بیمه سپرده فدرال اشاره کرد که از دسامبر 2022، SVB دارایی 209 میلیارد دلاری تحت مدیریت داشت – که آن را زیر آستانه 250 میلیارد دلاری نگه داشت که بانک برای آن لابی کرده بود.

SVB بزرگترین بانکی است که از زمان ورشکستگی واشنگتن موچال در سال 2008 در طول بحران مالی، و دومین بانک بزرگ در تاریخ ایالات متحده سقوط کرده است.

قبل از اقدام بکر در سال 2015، SVB مقامات فدرال رزرو را تحت فشار قرار داده بود تا نظارت نظارتی بر بانک های متوسط ​​را محدود کنند، با این استدلال که “ما بسیار نگران هستیم که الزامات نظارتی برای شرکت های تحت پوشش در نهایت به موسسات مالی کوچکتر سرازیر شود”.

در سال 2019، بکر برای عضویت در هیئت مدیره بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو انتخاب شد. بکر روز جمعه هیئت مدیره را ترک کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گردباد می سی سی پی: بایدن پس از طوفان مرگبار اعلام وضعیت اضطراری کرد | می سی سی پی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جو بایدن برای مناطقی که …