رویکرد Rishi Sunak “نمایش، نگو” امید را به محافظه‌کاران بازمی‌گرداند | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زمانی که ریشی سوناک به قدرت رسید، اکثر نمایندگان محافظه کار در ناامیدی بودند. حتی برخی معتقد بودند که حزب لیاقت قدرت را ندارد. یکی در آن زمان گفت: «ما نیاز به تنظیم مجدد داریم. “یک دوره خارج از دفتر تا کارمان را جمع کنیم.”

اما تقریباً پنج ماه بعد، سوناک به آنها امیدواری داده است که بتوانند در انتخابات بعدی از نابودی کامل جلوگیری کنند. علیرغم 13 سال ریاست جمهوری و تمام مشکلاتی که بریتانیا با آن مواجه است، آنها اکنون معتقدند که می توانند ادامه دهند، البته با اکثریت بسیار کمتر.

یکی از پشتیبان‌های محافظه‌کار حزب محافظه‌کار می‌گوید: «وقتی ریشی وارد شد، روحیه کاملاً روی زمین بود و همه احساس می‌کردند که انتخابات بعدی یک نتیجه قطعی برای حزب کارگر است. اما اکنون به نظر می رسد که شانس ما برای برنده شدن بسیار کم است.

این جاه طلبی است که آیزاک لویدو، استراتژیست انتخاباتی محافظه کاران، در هر فرصتی بر آن تاکید کرده است. پس از یک جلسه توجیهی، یک نماینده سابق مجلس گفت: «معلوم است که، علیرغم اینکه بوریس جانسون و لیز تراس سطح پایینی را تعیین کردند، ما اکنون یک دولت معقول و کارآمد داریم. مردم این را دریافت می کنند.»

این امر در کنفرانس مطبوعاتی سوناک با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، در پاریس در روز جمعه مشهود بود، که نشانگر گرم شدن روابط انگلیس و فرانسه پس از آشفتگی برگزیت بود. نخست‌وزیر گفت: «اکنون، اگر صادق باشیم، روابط دو کشور ما در سال‌های اخیر چالش‌هایی داشته است.

ریشی سوناک می گوید: نشست پاریس “شروعی جدید” برای فرانسه و بریتانیا است – ویدئو

با این حال، نمایندگان حزب محافظه‌کار همچنان احساس می‌کنند که شانس‌ها در برابر آنها زیاد است و تلاش می‌کنند تا برتری ۲۰ امتیازی حزب کارگر را نادیده بگیرند – اگرچه اکثر آنها فکر می‌کنند که این امر به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. قوت روایت «زمان برای تغییر» با مردم پس از اینکه محافظه‌کاران مدت زیادی را در منصب خود سپری کردند نیز ذهن آنها را بازی می‌کند.

بنابراین، سوناک، که بسیاری احساس می‌کردند غرایز سیاسی برخی از پیشینیانش را ندارد، چگونه توانسته است آنها را متقاعد کند که شانسی دارند؟ به گفته خودی های داونینگ استریت، اتخاذ زودهنگام او از رویکرد «نمایش، نگو» شروع به سودآوری کرده است.

یکی می‌گوید: «مردم اعلان‌های شیک نمی‌خواهند، آنها فقط می‌خواهند ببینند که سیاستمداران سخت تلاش می‌کنند تا برایشان کار کنند و زندگی‌شان را کمی بهتر کنند». گروه‌های کانونی محافظه‌کاران به مردم تردید می‌کنند که سوناک می‌تواند طرح پنج ماده‌ای خود را برای کشور ارائه دهد، بنابراین در صورت انجام جایزه در انتظار اوست.

اولین – و مهم‌ترین وظیفه او – متقاعد کردن مردم به اینکه می‌توان در اقتصاد به دولت اعتماد کرد، پس از آزمایش ایدئولوژیک شکست خورده لیز تراس و وعده‌های وحشیانه سال‌های جانسون بود. بیانیه پاییزی او در ماه نوامبر، جدی ترین ناراحتی ها را در طرف خودش آرام کرد.

توافق پروتکل ایرلند شمالی یکی دیگر از لحظات کلیدی بود زیرا به گفته خودی های شماره 10، مهارت های مذاکره او برای دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا در وهله اول، اما همچنین توانایی او برای ترغیب حزب محافظه کار – که اغلب در برگزیت غیرقابل کنترل است – را نشان داد. قبول کن.

استراتژیست های محافظه کار بر این باورند که لایحه بحث برانگیز او برای جلوگیری از عبور قایق های کوچک از کانال مانش، یک خط تقسیم مفید در انتخابات بعدی ایجاد می کند. یکی از نمایندگان مجلس می گوید: «در نهایت حزب کارگر باید بگوید که چه کاری متفاوت انجام می دهد. این اولین بار است که آنها برای مدتی در وضعیت ناراحت کننده ای قرار می گیرند.»

هفته آینده فرصت‌های بیشتری برای سوناک به ارمغان می‌آورد که او برای دیدار با جو بایدن به سن دیگو می‌رود و نخست‌وزیر استرالیا، آنتونی آلبانیز، از بررسی یکپارچه جدید سیاست دفاعی و خارجی بریتانیا پرده‌برداری می‌کند و – مهم‌تر از همه – اولین بودجه مناسب خود را به عنوان نخست‌وزیر در اختیار دارد. .

با این حال، خطرات زیادی در پیش است. برخی از محافظه‌کاران نگران این هستند که طرح پنج ماده‌ای Sunak در قلمرو «بی‌امیدکننده و کم‌تولید» قرار گیرد، با تعهد به افزایش رشد، توقف قایق‌های کوچک و قطع فهرست‌های انتظار NHS به‌ویژه چالش‌برانگیز.

در پاسخ، دولت در حال برنامه‌ریزی مجموعه‌ای از «ایست‌های بازرسی» است تا وزرا این فرصت را داشته باشند تا به مردم و نمایندگان مضطرب محافظه‌کار توضیح دهند که چرا پیشرفت در برخی زمینه‌ها کند بوده یا حتی وجود نداشته است.

یکی از نمایندگان سمت راست حزب هشدار می دهد که اگر سیاست قایق های کوچک از بین برود، سوناک حتی ممکن است با رای اعتماد مواجه شود. او می‌تواند آن را به گردن دادگاه یا مجلس اعیان بیندازد، اما مردم آن را نمی‌خرند. آنها فقط فکر می کنند که این یک بهانه است.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

به نظر می رسد سوناک برنامه ای دارد. یکی از نمایندگان مجلس می گوید: «زمزمه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه او مایل است خروج از کنوانسیون اروپایی حقوق بشر را در مانیفست قرار دهد.

محافظه‌کاران “دیوار قرمز” نیز نگران عدم پیشرفت در افزایش وعده‌های جانسون هستند. یکی می‌گوید: «راهی برای سوناک وجود دارد، اما او باید به‌درستی سطح خود را بالا ببرد». بودجه باید تحویل داده شود و مردم باید جرثقیل ها و تابلوهای احتکار را ببینند، در غیر این صورت باور نمی کنند که ما تحویل خواهیم داد.

برای نخست وزیری که به شماره 10 رسید و وعده یک دولت “صداقت، حرفه ای و پاسخگویی” را می داد، نتیجه تحقیقات قلدری دومینیک راب لحظه دیگری از خطر است. این به دنبال رسوایی های درستکاری مربوط به گاوین ویلیامسون و ندیم زهاوی است که هر دو شغل خود را از دست دادند.

فهرست افتخارات استعفای جانسون، که گفته می‌شود شامل نشان شوالیه برای پدرش، استنلی، و همچنین مدارک وی به کمیته امتیازات در پارتی‌گیت در پایان ماه مارس است، به مشکلات او می‌افزاید و برند محافظه‌کار را که قبلاً آسیب دیده بود، پایین می‌آورد.

تیم سوناک امیدوار است که رتبه‌بندی‌های خود او، که به طور کلی از رتبه‌بندی حزبش بهتر است، بتواند هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شوند، اوضاع را به عقب برگرداند. در حالی که حدود 18 ماه از روز رای گیری فاصله دارد، آنها زمان زیادی در کنار خود ندارند، اما مقداری هم دارند.

سوناک تلاش خواهد کرد تا از آن زمان بدون حمایت نمایندگان خود نهایت استفاده را ببرد. او گروه‌های کوچکی را به شماره 10 برای نوشیدن فنجان‌های چای دعوت کرده است. «مقدار باورنکردنی تعامل با همکاران وجود دارد، حتی بیشتر از ترزا [May] در اوج جنگ های برگزیت. او در واقع دارد گوش می دهد.» یکی می گوید.

متحدان سوناک می گویند که او می داند که باید حزبش را در هر کاری که انجام می دهد با خود همراه کند – به دلایل عملی و همچنین به این دلیل که مردم از احزاب تقسیم شده متنفرند.

بخش بزرگی از حزب خودش همچنان بدبین است. اما این اکنون با امید همراه شده است. «در حال حاضر کافی است؟ نه، یکی می گوید. اما آیا با حرکت به سمت انتخابات بعدی، جهت حرکت را نشان می دهد؟ کاملا.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمان معترض در بولیوی علیه اصلاحات آموزشی توسط پلیس فلفل زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، روز دوشنبه، معلمان از سراسر بولیوی …