آغاز «دوران جدید» پس از دیدار فون در لاین و بایدن در کاخ سفید

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، روز جمعه برای تکمیل طرحی که کاخ سفید امیدوار است صفحه اختلاف بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا بر سر اعتبارات مالیاتی خودروهای الکتریکی را ورق بزند، ملاقات کردند.

بایدن و فون در لاین مذاکرات بین واشنگتن و بروکسل را درباره توافقی آغاز کردند که می‌تواند استفاده از مواد معدنی اروپا را در تولید باتری‌های خودروهای الکتریکی که واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی آمریکا هستند، از طریق قانون انرژی پاک بایدن که سال گذشته تصویب شد، تقویت کند. .

بایدن، میزبان فون در لاین در دفتر بیضی شکل، گفت ائتلاف برای حمایت از اوکراین «عصر جدیدی» را رقم زد.

با این حال، تنش‌ها در اروپا بر سر قانون مهم کاهش تورم (IRA) توسط دولت بایدن در حال چرخش است.

فون در لاین در گفت‌وگو با خبرنگاران در خارج از کاخ سفید پس از این نشست گفت: «امروز توافق کردیم که روی مواد خام حیاتی که در اتحادیه اروپا منبع یا فرآوری شده‌اند کار کنیم و به آن‌ها اجازه دسترسی به بازار آمریکا را بدهیم. از بازار آمریکا تامین می شد.”

قانون کاهش تورم تصریح می کند که اگر مصرف کنندگان آمریکایی بخواهند برای خرید خودروهای برقی خود واجد شرایط دریافت مالیات تا سقف 7043 یورو باشند، باتری خودروهای برقی باید تا حد زیادی حاوی مواد معدنی از ایالات متحده یا کشوری باشد که واشنگتن با آن توافقنامه تجارت آزاد دارد. .

علاوه بر این، 50 درصد از اجزای باتری ها باید تا سال 2024 در آمریکای شمالی تولید یا مونتاژ شوند که این درصد تا سال 2028 به تدریج به 100 درصد افزایش می یابد.

كميسيون اروپا تا حدي با راه اندازي طرح صنعتي قرارداد سبز خود در ماه گذشته در پاسخ به قانون بايدن پاسخ داد. انتظار می‌رود که این اقدام یارانه‌ها برای صنایع سبز و پروژه‌های سراسر اتحادیه اروپا را بسیار آسان‌تر کند.

فون در لاین گفت: «فکر می‌کنم برای ما بسیار مهم است که ما به نیروها بپیوندیم، زیرا برای آینده ما برای مبارزه با تغییرات آب و هوا و محدود کردن گرمایش جهانی بسیار مهم است.»

او افزود: «بنابراین برای ما، پیوستن نیروها، مکمل هم بودن، تقویت صنعت مربوط به فناوری پاک در هر دو طرف مهم بود و مهم است».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات درباره قتل پس از چاقو زدن دو نوجوان در لیدز آغاز شد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات درباره قتل پس از …