کارگران متعهد می شوند رتبه بندی مدارس انگلیس را با “کارت گزارش” اصلاح کنند | مدارس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر آموزش در سایه اعلام کرد که رتبه بندی مدارس مانند برجسته و ناکافی در انگلستان تحت دولت کارگر حذف می شود و با “کارت گزارش” با هدف کمک به والدین جایگزین می شود.

بریجت فیلیپسون در کنفرانس مدیران در بیرمنگام در روز شنبه خواهد گفت که سیستم فعلی رتبه‌بندی آفستد “برای کارکنان خطرات زیادی دارد اما اطلاعات کمی برای والدین دارد” زیرا نمی‌تواند جزئیات مهمی در مورد نقاط قوت و ضعف مدرسه ارائه دهد.

فیلیپسون در کنفرانس انجمن رهبران مدرسه و کالج (ASCL) خواهد گفت: “من مصمم هستم که تحت رهبری حزب کارگر، تمرکز دوباره بر این است که چگونه آینده بهتری را برای هر کودک ارائه کنیم، از طریق استانداردهای بالا و رو به رشد در هر مدرسه.”

بر اساس سیستم فعلی، بازرسان Ofsted یکی از چهار درجه اثربخشی کلی را اعطا می کنند: برجسته، خوب، نیاز به بهبود یا ناکافی. رتبه بندی ناکافی معمولاً محرک تغییر مدیریت یا رهبری است.

فیلیپسون به دبیران خواهد گفت که کارنامه جدید به والدین کمک می کند تا بفهمند مدرسه کجا خوب عمل می کند و کجا می تواند بهتر عمل کند و همچنین مناطقی را که مدرسه در حال پیشرفت است برجسته کند.

پس از مشورت با معلمان و والدین، توضیحات کلی نمرات، مانند موارد برجسته، با یک سیستم جدید جایگزین خواهد شد.

این کارت‌های گزارش، حوزه‌هایی را که در حال حاضر از سوی Ofsted نمره‌های فردی دریافت می‌کنند – مانند رفتار، مدیریت و کیفیت آموزش – حفظ می‌کنند، اما توضیحات نمره آنها نیز جایگزین خواهد شد.

حزب کارگر گفت که بررسی های سالانه حفاظت از مدارس را به عنوان بخشی از تغییرات Ofsted خود معرفی می کند تا از شکاف های بالقوه طولانی بین بازرسی ها جلوگیری کند.

رهبران مدرسه با اشتیاق از این پیشنهادها استقبال کردند. پل وایتمن، دبیر کل انجمن ملی معلمان ارشد (NAHT)، گفت: “سیستم درجه بندی فعلی در قلب بسیاری از مشکلات مربوط به نحوه عملکرد Ofsted در حال حاضر قرار دارد، و ما از پیشنهادات برای پایان دادن به این رویکرد بسیار ساده‌گرایانه استقبال می‌کنیم. ضررش بیشتر از فایده است.»

جف بارتون، دبیر کل ASCL، گفت که سیستم رتبه‌بندی آفستد “بیش از حد صریح” است و منجر به این شد که برخی از مدارس توسط والدین به عنوان انگ انگ تلقی شوند.

بارتون همچنین از وعده بازنگری سالانه حفاظت استقبال کرد و گفت: “حفاظت اولویت شماره یک همه در آموزش و پرورش است و این رویکرد پیشنهادی منعکس کننده آن است.”

جیلیان کیگان، وزیر آموزش انگلستان، برای سخنرانی در کنفرانس ASCL در روز جمعه دعوت شد، اما از شرکت در آن خودداری کرد و گفت که امیدوار است “در آن زمان در مذاکرات فشرده بر سر اختلاف دستمزد” شامل معلمان باشد.

با این حال، هیچ مذاکره ای برنامه ریزی نشده است و کیگان از آغاز مذاکرات خودداری می کند مگر اینکه اتحادیه ملی آموزش (NEU) اعتصابات برنامه ریزی شده خود را لغو کند. NEU قرار است هفته آینده، چهارشنبه 15 و پنجشنبه 16 مارس، در انگلستان اعتصاب کند.

کیگان گفت که پیشنهاد او “همان پیشنهادی بود که توسط اتحادیه های کارگری به نمایندگی از پرستاران، کارگران آمبولانس و فیزیوتراپیست ها پذیرفته شد که همگی با لغو اعتصابات خود موافقت کردند و اکنون نماینده اعضای خود در گفتگو با دولت هستند.”

بارتون به اعضای ASCL گفت که کیگان باید به طور جدی مذاکره را آغاز کند.

«صادقانه بگویم، اگر هیچ چشم‌اندازی برای پیشنهاد، تعهد واقعی به مذاکره و پایان بازی واقع‌بینانه وجود نداشته باشد، مذاکرات بسیار بی‌معنی است. بارتون گفت: ما نمی‌توانیم به تجارت صداهای فریبنده بپردازیم.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اوایل این هفته کیگان پیشنهاد اتحادیه‌ها برای انجام مذاکرات از طریق سرویس داوری صنعتی Acas را رد کرد.

بارتون که در محل کنفرانسی که برای کیگان در نظر گرفته شده بود، گفت: «به نظر می رسد که این پیشنهادات سازنده توسط دولت رد شده است، به دلایلی که ما نمی توانیم توضیح دهیم.

“این نمی تواند ادامه یابد. معلمان، رهبران، خانواده ها، جوامع، و به ویژه کودکان و جوانان کشور – همه شما نیاز دارید که این موضوع حل شود. ما باید بتوانیم معلمان و رهبران بزرگی را جذب و حفظ کنیم که این اتفاق نمی افتد.»

روز جمعه، اتحادیه های بزرگ معلمان درخواست مشترکی را به مشاوران مستقل حقوق دولت، هیئت بازبینی معلمان مدارس (STRB) درباره توصیه آن برای دور پرداخت 24-2023 ارائه کردند.

پاتریک روچ، دبیر کل اتحادیه معلمان NASUWT، گفت: “STRB نمی تواند به فشار دادن دستان خود در برابر حملات ایدئولوژیک مداوم دولت به خدمات آموزشی، که به آموزش و فرصت های زندگی کودکان آسیب می رساند، ادامه دهد.”

فشار بر کیگان برای شروع مذاکرات ممکن است پس از رای معلمان اسکاتلندی به پذیرش آخرین پیشنهاد حقوقی توسط دولتشان تشدید شود و به ماه‌ها اعتصاب پایان داد. بیشتر معلمان 12.3 درصد افزایش دریافت خواهند کرد که در ژانویه به 14.6 درصد افزایش می یابد.

شرلی آن سامرویل، وزیر آموزش اسکاتلند، روز جمعه از آن به عنوان “سخاوتمندانه ترین پیشنهاد به معلمان در بیش از 20 سال گذشته” استقبال کرد.

در ولز، NEU اعتصاب‌های برنامه‌ریزی شده برای هفته آینده را لغو کرد تا پیشنهاد «سازنده» دولت ولز، با 3 درصد اضافی فوراً و 5 درصد افزایش حقوق از سپتامبر را در نظر بگیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …