نرخ های اخلاقی بیش از حد: آنها در مورد وضعیت بهداشت عمومی در اروپا به ما چه می گویند؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در 11 مارس 2020، سازمان بهداشت جهانی (WHO) شیوع COVID-19 COVID-19 را یک بیماری همه گیر جهانی اعلام کرد. گسترش این ویروس منجر به تغییرات بی‌سابقه‌ای در سراسر جهان شد، زیرا دولت‌ها و مقامات بهداشتی سعی کردند از گسترش ویروس جلوگیری کنند.

تدروس آدهانوم گهبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، در بیانیه‌ای گفت: «در روزها و هفته‌های آینده، ما انتظار داریم که تعداد موارد، تعداد مرگ‌ومیرها و تعداد کشورهای آسیب‌دیده حتی بیشتر شود.» 2020.

سه سال به جلو و آمار نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از یا مرتبط با کووید-19 به طور قابل توجهی بر میزان مرگ و میرهای بیش از حد در سطح جهان افزوده است. طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از 6.8 میلیون مورد مرگ مستقیماً به دلیل کووید-19 بوده است. اما امروزه از طریق واکسیناسیون و جهش های ضعیف تر، این تهدید خفه شده است.

با این حال، میزان مرگ و میر بیش از حد در اروپا در ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است. ما قصد داریم به دلیل آن نگاهی بیندازیم.

مرگ و میر اضافی چیست؟

مرگ و میر بیش از حد تعداد مرگ و میرهایی است که بیش از حد انتظار در یک دوره زمانی معین اتفاق می افتد. با مقایسه تعداد مرگ و میرها در یک دوره زمانی معین (مانند یک سال) با میانگین تعداد مرگ و میرها در همان دوره زمانی در سال های قبل اندازه گیری می شود.

دکتر Quique Bassat، متخصص بیماری‌های عفونی در ISGLOBAL Barcelona، به یورونیوز گفت: «مرگ و میر در طول سال‌ها ثابت می‌ماند مگر اینکه اتفاقی بیفتد. انحراف از مرگ و میر مورد انتظار بسیار مفید است، زیرا آنها به عنوان پرچم قرمز عمل می کنند که ممکن است اتفاقی بیفتد.

تجزیه و تحلیل انجام شده توسط یورواستات نشان داد که میزان مرگ و میر بیش از حد در سراسر اتحادیه اروپا در دسامبر 2022 در مقایسه با میانگین تعداد مرگ و میر در مدت مشابه بین سال‌های 2016 و 2019، 19 درصد افزایش یافته است.

بنابراین، این در اعداد به چه معناست؟ مطابق با EuroMOMOبیش از 101000 مورد مرگ در دسامبر 2022 ثبت شد، در مقایسه با 109000 مورد در سال 2020 که SARS-COV-2 در اروپا در گردش بالا بود.

اما نه هر مرگی با COVID-19 یک مرگ است توسط کووید 19. شرایط بهداشتی زمینه‌ای باعث تشدید شرایط از قبل موجود در افراد، از قلبی عروقی گرفته تا تنفسی می‌شود.

نرخ مرگ و میر بیش از حد بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا متفاوت است. در دسامبر 2022، کشورهای اروپای شرقی، مانند بلغارستان و رومانی، نرخ های بسیار پایین تر از میانگین اتحادیه اروپا را به ترتیب با -6٪ تا -5.5٪ ثبت کردند.

اما کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، اتریش و ایرلند همگی از میانگین دسامبر 2022 فراتر رفتند. آلمان در این ماه افزایش خیره کننده 37.3 درصدی را در مرگ و میرهای مازاد ثبت کرده است.

دیمیتری کوباک، دستیار پژوهشی در این دانشگاه می‌گوید: «این امکان وجود دارد که جمعیت در حال حاضر نسبت به سال‌های قبل از COVID-19 ایمنی ضعیف‌تری در برابر آنفولانزا داشته باشد، زیرا تعداد بسیار کمی از مردم طی دو سال گذشته به دلیل فاصله‌گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک به آنفولانزا مبتلا شده‌اند. دانشگاه توبینگن

خدمات بهداشتی بیش از حد تحت فشار قرار گرفته است

عوامل دیگری نیز ممکن است در افزایش نرخ مرگ و میر بیش از حد در اروپا نقش داشته باشند. به عنوان مثال، بیماری همه گیر سیستم های مراقبت های بهداشتی را مختل کرده است و دسترسی افراد به مراقبت های پزشکی را برای شرایط دیگر دشوارتر می کند. این امر ممکن است منجر به مرگ و میر بیشتر در اثر علل غیر مرتبط با کووید، مانند بیماری قلبی یا سرطان شود.

“[Health] سیستم‌ها تلاش می‌کنند تا تشخیص‌های از دست رفته و درمان‌های تاخیری ناشی از همه‌گیری را جبران کنند، به‌ویژه زمانی که سیستم‌های بهداشتی تحت فشار هستند یا به سادگی با کمبود کارکنان مواجه هستند. دکتر جفری لازاروس، رئیس گروه تحقیقاتی سیستم های سلامت در ISGlobal Barcelona به یورونیوز گفت: این به شدت به فشار فعلی سیستم های بهداشتی می افزاید.

آنچه واضح است این است که بار بیماری همه‌گیر بر سیستم‌های بهداشت ملی، فشارهای قبلی را که بر بیمارستان‌ها و کارکنان بهداشتی فشار می‌آورد، برجسته کرده است. خیلی ها می گویند هنوز در حال مبارزه هستند.

امواج گرما

شرایط پزشکی تنها عامل کمک کننده نیست. آب و هوا در حال شروع به ایفای نقش بیشتر در سلامت مردم است. به عنوان مثال، موج گرمای تاریخی که اروپا را در تابستان 2022 تکان داد، زمانی که دمای هوا در اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و بریتانیا به طور مداوم به 40 درجه رسید: خشکسالی شدید در این قاره نه تنها منجر به خشکسالی شد، بلکه منجر به مرگ و میر نیز شد.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، بیش از 15000 نفر در نتیجه گرما در اروپا جان خود را از دست دادند.

لازاروس گفت: «آسیب‌پذیرترین افراد در برابر امواج گرما معمولاً کارگران در فضای باز هستند، مانند کسانی که در کشاورزی و ساخت‌وساز هستند و همچنین افراد مسن در جامعه، که اغلب در وضعیت سلامتی ضعیفی هستند.

تغییرات شدید آب و هوایی تابستان 2022 آسیب پذیرترین گروه ها مانند افراد مسن را از طریق استرس گرمایی، مشکلات تنفسی ناشی از هوای آلوده و بیماری های زمینه ای قلبی عروقی و عروقی مغز هدف قرار داد.

دولت ها برای جلوگیری از همه گیری های آینده چه کاری می توانند انجام دهند؟

بنابراین، افزایش نرخ مرگ و میر بیش از حد که ما در حال حاضر در اروپا شاهد آن هستیم، به دلیل عوامل متعددی است.

همانطور که ما شروع به فکر کردن در مورد دوران پس از همه گیری می کنیم، دولت ها کاملاً آگاه هستند که سلامت و آزادی ما نباید بدیهی گرفته شود. اما چه می توان کرد؟

دولت‌ها باید فعال باشند نه واکنش‌گرا.» دکتر لازاروس می گوید.

آنها باید از اقدامات کنترلی مبتنی بر شواهد مانند بهبود کیفیت هوای داخل خانه و ترویج تقویت کننده واکسن COVID-19 پیروی کنند. در عوض، آن‌ها سعی می‌کنند صفحه همه‌گیری را ورق بزنند و نتیجه آن این است که میلیون‌ها اروپایی به COVID-19 یا کووید طولانی مبتلا هستند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …