با تجدید فشار نیروهای روسی، نبرد برای باخموت تشدید می شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

هانا مالیار معاون وزیر دفاع اوکراین گفت که درگیری ها در باخموت “تشدید” شده است، زیرا نیروهای روسی تلاش می کنند خطوط دفاعی اوکراین را که تا حد زیادی در شش ماه گذشته مستحکم بوده اند، بشکنند.

درست در غرب باخموت، بمباران و حملات موشکی به شهر کوستیانتینیوکا تحت کنترل اوکراین اصابت کرد. دفتر دادستانی منطقه گفت که در این حملات هشت نفر زخمی و بیش از ده ها خانه آسیب دیده یا ویران شده اند.

بر اساس گزارش ها دست کم چهار نفر مجروح و به بیمارستان محلی منتقل شده اند. پلیس اوکراین گفت نیروهای روسی با موشک های اس-300 و مهمات خوشه ای به این شهر حمله کردند.

حمله روز پنجشنبه روسیه پیش از سپیده دم، بزرگترین حمله مشابه در سه هفته گذشته با بیش از 80 موشک روسی و پهپادهای در حال انفجار بود.

این رگبار که به ساختمان های مسکونی نیز آسیب رساند، شش نفر را کشت و صدها هزار نفر را بدون گرما و آب لوله کشی کرد.

بمباران زیرساخت های انرژی که در پاییز گذشته افزایش یافت، کمتر شده است.

وزارت دفاع بریتانیا روز جمعه در ارزیابی خود گفت: «فاصله بین امواج حملات احتمالاً در حال افزایش است زیرا روسیه اکنون نیاز دارد تا حجم مهمی از موشک‌های جدید تولید شده را مستقیماً از صنعت ذخیره کند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …