سیل کوئینزلند: پلیس می گوید بورکتاون “امن نیست” در حالی که ده ها نفر با هواپیما به بیرون منتقل شدند | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ساکنان مناطق روستایی غرب کوئینزلند خود را برای رسیدن به اوج سیل در روز یکشنبه آماده می کنند زیرا مقامات به ساکنان باقی مانده، به ویژه افراد مسن و کودکان هشدار می دهند که فوراً آن را ترک کنند.

نگرانی‌های پلیس در شهر دورافتاده بورکتاون، در شمال غربی ایالت، متمرکز بود، جایی که مقامات روز شنبه «به شدت از همه ساکنان باقی‌مانده می‌خواستند که هر چه سریع‌تر آن را ترک کنند».

رودخانه آلبرت در بورکتاون در حال حاضر رکورد سیل 6.78 متری سال 2011 را پشت سر گذاشته است و اداره هواشناسی گفت که آب در خلیج کارپنتاریا احتمالا تا یکشنبه به بالاترین حد خود خواهد رسید.

سیل بورکتون: پلیس قویاً از همه ساکنان باقیمانده می‌خواهد که در اسرع وقت جامعه بورکتاون را ترک کنند.

این امر به ویژه در مورد افراد مسن و افراد دارای فرزند خردسال مرتبط است.

با هشدارها به‌روز باشید: https://t.co/XBj08DX8c9. pic.twitter.com/CQJ8Bc4NFW

– پلیس کوئینزلند (@QldPolice) 11 مارس 2023

به حدود 90 نفر از مردم محلی که هنوز در شهر بورکتاون بودند، گفته شد که جمعه شب پس از انتقال 25 فرد مسن و بیمار به همراه 18 کودک همراه با یکی از والدینشان، کیف چمدانی را ببندند.

مقامات هشدار دادند که فاضلاب شهر به خطر افتاده و برق روز شنبه قطع شده است.

شورای برک شایر صبح شنبه گفت: «جامعه بورکتاون اکنون خدمات فاضلاب را به دلیل سیل از دست داده است.

پلیس کوئینزلند در مورد بورکتاون گفت: “ماندن مردم امن نیست.”

شورا همچنین از ساکنان خواست تا روز شنبه آنجا را ترک کنند و هشدار داد که سیل به سرعت در حال افزایش و غیرقابل پیش بینی است.

شورا گفت: «آب در جامعه بورکتاون و شایر اطراف آن همچنان در حال افزایش است. «در حال حاضر حرکت آب غیرقابل پیش‌بینی است و به سرعت در حال افزایش است. ایمنی اعضای جامعه ما در درجه اول اهمیت قرار دارد و ما شدیداً ساکنان را تشویق می‌کنیم که آنها را تخلیه کنند.»

اداره هواشناسی بارندگی شدید را در روز شنبه پیش‌بینی کرده بود که هشدار رگبار شدید قبلی را کاهش داد. ادامه ریزش‌ها به دنبال هفته‌ها باران سیل آسا می‌آید که رودخانه‌ها را متورم کرده و جوامعی از جمله Doomadgee، Normanton و Karumba را سرگردان کرده است.

این شهرها و همچنین سکونتگاه‌های دورافتاده‌تر و ایستگاه‌های احشام دورافتاده به مواد غذایی و سایر موادی که از طریق هوا و با کشتی ارسال می‌شوند متکی هستند.

“تا 65 میلی متر در سراسر حوضه های رودخانه نیکلسون و لیخهارت در 48 ساعت تا 9 صبح روز شنبه ثبت شده است. رگبار و رعد و برق بیشتر برای باقیمانده روز شنبه پیش‌بینی می‌شود، با این حال بارش‌های گسترده به طور کلی در این منطقه کاهش یافته است.

افزایش قابل توجه سطح رودخانه در بخش های بالایی حوضه آبریز نیکلسون و لیچارت در شهرک ریورسلی، گریگوری داونز و دومادیج مشاهده شده است که در آن سیل های بزرگ در حال وقوع است.

این دفتر گفت که شهرستان Doomadgee در صبح روز جمعه رکورد بزرگی از سطح رودخانه 8.54 متری را تجربه کرده است. به گفته این اداره، رودخانه در نزدیکی Doomadgee کندتر به بالا آمدن خود ادامه می داد و به اوج نزدیک می شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

خطر بادهای موسمی اواخر فصل به سمت جنوب حرکت کرده است اما انتظار می رود در آخر هفته تضعیف شود.

انتظار می‌رود بارش‌های پراکنده تا گسترده و رعد و برق منزوی در مناطق مرکزی و جنوبی به همراه داشته باشد، با احتمال یک در چهار بریزبن 60 میلی‌متر دریافت کند.

هشدار رعد و برق شدید در منطقه Capricornia صبح شنبه پس از اینکه Yeppoon 100 میلی‌متر را در ساعت 4.11 صبح و 215 میلی‌متر در طول شب کاهش داد، لغو شد.

گلادستون نیز 96 میلی متر را طی دو ساعت دریافت کرد.

Seqwater گفت که رهاسازی از سد سامرست به سد Wivenhoe در رودخانه Upper Brisbane به دلیل بارش پیش بینی شده امکان پذیر است.

مجری سد گفت: «مرکز عملیات سیلاب Seqwater به دلیل پیش‌بینی وضعیت جوی به سطح فعال‌سازی هشدار منتقل شده است».

“اگر در پایین دست سد هستید، از آب های سریع یا عمیق در نزدیکی آبراه ها و دشت های سیلابی خودداری کنید.”

سد واپا در رودخانه ماروشی جنوبی صبح روز شنبه در حال ریختن بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

متهم به قتل پس از مرگ عابر پیاده در پلیموث | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردی در پی مرگ یک …