دولت بریتانیا بر سر محرومیت ورزشکاران روسی به حامیان مالی المپیک می جنگد | بازی های المپیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت به بزرگ‌ترین حامیان مالی بازی‌های المپیک نامه نوشته و از آن‌ها خواسته است که به دلیل پیشنهادات کمیته بین‌المللی المپیک برای اجازه دادن به روس‌ها و بلاروس‌ها برای رقابت مجدد در ورزش بین‌المللی و بازی‌های پاریس 2024، فشار بیاورند.

در اقدامی بسیار غیرمعمول، وزیر فرهنگ، لوسی فریزر، همچنین از مدیران ارشد اجرایی بریتانیا در شرکای جهانی IOC – از جمله کوکاکولا، اینتل، سامسونگ و ویزا – خواسته است تا بر روی تعدادی از نگرانی‌های مهم IOC فشار بیاورند. کاهش احتمالی ممنوعیت

در این نامه آمده است: “ما می دانیم که ورزش و سیاست در روسیه و بلاروس به شدت در هم تنیده شده اند و مصمم هستیم که رژیم های روسیه و بلاروس نباید اجازه داشته باشند از ورزش برای اهداف تبلیغاتی خود استفاده کنند.”

تا زمانی که نگرانی‌های ما و عدم شفافیت و جزئیات دقیق در مورد مدل «بی‌طرفی» قابل اجرا مورد توجه قرار نگیرد، ما موافق نیستیم که ورزشکاران روسی و بلاروسی دوباره به رقابت‌ها بازگردند.»

IOC به کاوش مسیری ادامه می دهد تا به این ورزشکاران اجازه دهد تا به عنوان ورزشکاران “بی طرف” رقابت کنند، از جمله جواز حضور در المپیک پاریس در آسیا به جای اروپا.

با این حال، بریتانیا، همراه با 34 کشور دیگر، معتقد است که وضعیت در اوکراین از زمان تصمیم اولیه کمیته بین‌المللی المپیک در فوریه گذشته برای اعمال ممنوعیت بدتر شده است – و روسیه و بلاروس نباید تا زمانی که ولادیمیر پوتین جنگ غیرقانونی خود را متوقف کند، برنگردند.

در بیانیه ای ماه گذشته، کشورها نگرانی های جدی خود را در مورد اینکه ورزشکاران روسی و بلاروسی با توجه به اینکه مستقیماً توسط دولتشان تأمین مالی و حمایت می شوند، امکان پذیر است که بر اساس بی طرفی رقابت کنند، ابراز کردند. آنها همچنین نسبت به پیوندها و وابستگی های قوی بین ورزشکاران روسی و ارتش روسیه ابراز نگرانی کردند.

نامه فریزر به حامیان مالی می‌گوید: «با توجه به موضع اعلام‌شده کمیته بین‌المللی المپیک مبنی بر اینکه هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است، ما قویاً از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته‌ایم تا به سؤالات شناسایی‌شده توسط همه کشورها رسیدگی کند و بر این اساس در پیشنهاد خود تجدیدنظر کند».

من به عنوان یک شریک المپیک، از نظرات شما در این مورد استقبال می کنم و از شما می خواهم که در فشار بر IOC برای رسیدگی به نگرانی های مطرح شده در بیانیه ما به ما بپیوندید.

این نامه یک روز پس از آن منتشر می شود که روسیه بزرگترین حمله موشکی خود را در چند هفته اخیر به شهرهای سراسر اوکراین انجام داد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز بار دیگر خواستار ممنوعیت این کشور شد و گفت که حضور روسیه در المپیک سال آینده «مظهر خشونت» خواهد بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «اگر ورزش‌های المپیک کشتار و حملات موشکی بود، پس می‌دانید که کدام تیم ملی رتبه اول را خواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راهنمای تقریبی پیامدهای انتخاباتی اگر ترامپ متهم شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، بسیاری از مردم معتقدند که من پیش …